Leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego metodą STRETTA

Synonimy: zabieg Stretta w leczeniu choroby refluksowej, choroba refluksowa przełyku leczenie Stretta, leczenie choroby refluksowej sondą Stretta więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego metodą STRETTA - informacje

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed

Zabieg metodą Stretta to małoinwazyjna metoda lecząca chorobę refluksową przełyku, wykonywana w trybie ambulatoryjnym. Leczenie takie przeprowadza się specjalnym aparatem Stretta, który poprzez sondę przesyła energię o wysokiej częstotliwości fal RF, działając na tkanki dolnego zwieracza przełyku oraz okolicę podwpustową. Następuje obkurczanie się tych tkanek, czyli ablacja połączeń nerwowych w obrębie dolnego zwieracza przełyku, które są odpowiedzialne za jego relaksację. Zabieg taki trwa około godziny i zaliczany jest do endoskopowych metod leczących choroby refluksowe przełyku.

Gdzie można wyleczyć refluks żołądkowo-przełykowy za pomocą metody STRETTA w polskich placówkach medycznych

Lekarzem, wykonującym zabiegi Stretta w leczeniu choroby refluksowej, przeprowadza przyjmująca w Warszawie lek. med. Grażyna Rydzewska, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1985 II stopnia od 2000 roku) i gastroenterolog (specjalizacja II stopnia od 2000 roku), która jest autorem wielu publikacji z zakresu gastroentorologii, m.in. pracy "Endoskopowe leczenie choroby refluksowej przełyku", którą wygłosiła na XI Kongresie Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii (2004 rok). Z zakresu przeprowadzania zabiegów gastroenterologicznych zdobywała doświadczenie w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego metodą STRETTA oferowane jest także przez II Klinikę Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Placówka ta, jako pierwsza w Polsce (w 2006 roku) została wyposażona w nowej generacji aparat Stretta. Pacjent, przed zabiegiem endoskopowym terapii choroby refluksowej metodą Stretta, poddany zostanie tutaj diagnostyce choroby refluksowej za pomocą impedancji (badanie częstotliwości wyrzucania treści żołądkowej). Klinika ta zajmuje się także kompleksową diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń czynnościowych górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Na leczenie choroby refluksowej sondą Stretta można udać się do Zakładu Opieki Zdrowotnej Gastromed mieszczącym się w Lublinie. Z innych stosowanych tutaj metod leczących chorobę refluksową przełyku można wymienić leczenie farmakologiczne (leki, inhibitory pompy protonowej oraz blokery receptora H2) a także operacje antyrefluksowe, polegające na owinięciu górnej części żołądka wokół dolnego odcinka przełyku, przeprowadzane metodą laparoskopową.

Ile kosztuje zabieg Stretta leczący chorobę refluksu żołądkowo-przełykowego w Polsce, a ile za granicą?

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed

10 000 zł trzeba zapłacić w polskich placówkach medycznych za wyleczenie refluksu żołądkowo-przełykowego aparatem Stretta, natomiast w Stanach Zjednoczonych zabieg taki kosztuje 3 200 (12 160 zł) w UC Irvine Medical Center, mieszczącym się w mieście Orange (w stanie Kalifornia).

Usługa leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego metodą stretta jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i gastrologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska