Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową

Synonimy: leczenie szczeliny odbytu botoxem

Filtruj wyniki

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową - informacje

Gabinet zabiegowy w UNA MEDICA Gabinet zabiegowy w UNA MEDICA

Szczelina odbytu (z łac. fissura ani) zwykle pojawia się w tylnej części odbytu i jest pęknięciem błony śluzowej kanału odbytu w kształcie linii. Schorzenie to może mieć charakter ostry - kiedy jest świeżym uszkodzeniem błony śluzowej kanału odbytu, a także charakter przewlekły - ubytek błony śluzowej kanału odbytu nie wygoił się przez 6 tygodni od momentu jego pojawienia się. Szczelina odbytu może tworzyć się z różnych powodów. Jednym z nich są mechaniczne uszkodzenia błony śluzowej kanału odbytu, powstałe na skutek zaprać lub biegunek, inne to niedokrwienie błony śluzowej kanału odbytu. Leczenie polega na zmniejszeniu napięcia zwieracza wewnętrznego odbytu, co można osiągnąć poprzez iniekcje toksyny botulinowej.

Leczenie szczeliny odbytu poprzez iniekcje toksyny botulinowej w Polsce

Lekarzem, zajmującym się leczeniem szczeliny odbytu za pomocą preparatu, zawierającego toksynę botulinową, jest dr n. med. Jerzy Lubikowski, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1999 roku) oraz transplantologii klinicznej (od 2007 roku), przyjmujący swoich pacjentów w Szczecinie. Swoje doświadczenie z zabiegów proktologicznych zdobywał podczas zagranicznych szkoleń w Niemczech i Holandii. Szczelinę odbytu leczy nie tylko za pomocą toksyny botulinowej, ale także poprzez preparaty, zmniejszające napięcie zwieracza wewnętrznego odbytu, blokery kanału wapniowego a także poprzez preparaty regenerujące błonę śluzową kanału odbytu, np. zawierające kwas hialuronowy.

Kolejnym lekarzem, do którego może udać się pacjent, cierpiący na szczelinę odbytu, na jej leczenie za pomocą toksyny botulinowej, jest lek. med. Piotr Czerczuk, specjalista chirurgii ogólnej (od 2008 roku) oraz proktolog (specjalizacja od 2015 roku), który swoje usługi medyczne oferuje na terenie Wrocławia. Z zakresu proktologii odbył liczne szkolenia polskie i zagraniczne - posiada m.in. certyfikat uczestnictwa w 11 International Colorectal Symposium  (Łódź, 2015 rok). Szczelinę odbytu leczy zarówno preparatami, zawierającymi toksynę botulinową typu A, jak i za pomocą blokerów kanału wapniowego czy farmakologicznie. W przypadkach nawrotu choroby stosuje leczenie operacyjne.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową oferowane jest również przez Gabinety Lekarskie Medic Laser Plus, mieszczące się w Poznaniu. Spośród leków zmniejszających napięcie zwieracza wewnętrznego proponowana jest tutaj pacjentom nie tylko toksyna botulinowa, ale także preparaty nitrogliceryny oraz blokery kanału wapniowego. Ponadto wykorzystywane są tutaj także dilatatory oraz stosowany jest zabieg laserowej waporyzacji szczeliny odbytu.

Jaka jest cena zabiegu ostrzykiwania odbytu toksyną botulinową w leczeniu szczeliny odbytu w Polsce, a jaka w Wielkiej Brytanii?

Gabinet zabiegowy w Ultraderm Gabinet zabiegowy w Ultraderm

400 zł trzeba zapłacić za wyleczenie szczeliny odbytu za pomocą toksyny botulinowej u polskich proktologów, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 550 funtów (2 600 zł) w Tooting Medical Centre mieszczącym się w Londynie.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 750 zł do 1 000 zł
 • Wrocław od 400 zł do 900 zł
 • Kraków od 500 zł do 1 500 zł
 • Bydgoszcz od 800 zł do 840 zł
 • Częstochowa od 500 zł
 • Toruń od 750 zł
 • Kowale od 500 zł
 • Katowice od 600 zł
 • Szczecin od 1 300 zł
 • Kielce od 900 zł
 • Gdańsk od 700 zł
 • Piotrków Trybunalski od 1 000 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową jest najczęściej wykonywana przez proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska