Leczenie zaćmy Bielsko-Biała i okolice

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Bezpośrednio w Bielsku-Białej nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie zaćmy, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Bielska-Białej. Leczenie zaćmy można przeprowadzić m.in. w Klinika okulistyczna NeoVize Czeski Cieszyn (32 km od Bielska-Białej) w cenie 3 100 zł lub w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (49 km od Bielska-Białej) gdzie cena za leczenie zaćmy wynosi 3 100 zł. W wymienionej placówce leczenie zaćmy wykonuje okulista. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie zaćmy w Bielsku-Białej? Dołącz do nas! »

Leczenie zaćmy Bielsko-Biała - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika okulistyczna NeoVize Gabinet zabiegowy w Klinika okulistyczna NeoVize

Zaćma jest to zaburzenie widzenia, które powstaje na skutek zmętnienia soczewki oka. Pierwszym objawem jest uczucie patrzenia przez mgłę. Z biegiem czasu obraz staje się coraz bardziej zamazany, aż dochodzi do całkowitej utraty wzroku. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny, podczas którego zmętniała soczewka jest zastępowana nową, sztuczną.

Pomożemy Ci znaleźć lekarza, który naprawi Twój wzrok!

Zabiegi chirurgicznego usunięcia zaćmy są wykonywane w Szpitalu Pod Bukami przy ul. Szarej w Bielsku- Białej. Operacje przeprowadza tutaj dr n. med. Iwona Rokita- Wala. Posiada tytuł specjalisty chorób oczu. Pracowała w Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, gdzie pełniła funkcję asystenta, adiunkta, a następnie ordynatora oddziału. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła dzięki pracy pod tytułem „Ocena stanu klinicznego i rokowania po przeszczepie drążącym rogówek przy zastosowaniu skaningowej mikroskopii konfokalnej”. Jej zawodowe zainteresowania skupiają się wokół chirurgii zaćmy, chirurgii refrakcyjnej, diagnostyki obrazowej (konfokalna mikroskopia rogówki) oraz diagnostyki i leczenia schorzeń rogówki. Jest autorem lub współautorem około 170 publikacji. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European Society of Cataract and Refractive Surgeons oraz European Contact Lens Society of Ophthalmologists.

Pozbyć się zaćmy można w klinice Okulistyka Klepacki, która znajduje się przy ulicy Górskiej. Zabiegi przeprowadza tutaj dwóch lekarzy, dr n. med. Ryszard Klepacki oraz lek. med. Maciej Klepacki. Są oni specjalistami chorób oczu. W klinice oprócz operacji zaćmy wykonywane są zabiegi leczenia zeza, usuwania gradówki I guzów powiek. Przeprowadzane są tutaj laserowe zabiegi korekcji wzroku oraz laserowe usuwanie zaćmy wtórnej. Do diagnostyki chorób narządu wzroku wykorzystywane jest komputerowe badanie refrakcji, określenie pola widzenia, USG gałki ocznej, badanie metodą OTC oraz diagnostyka i leczenie stożka rogówki.

W Centrum Lekarskim Alfa w miejscowości Skoczów Harbutowice, około 30 km od centrum Bielska- Białej zabiegi usunięcia zaćmy przeprowadza dr n. med. Łukasz Bednarski. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr. 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz w Oddziale Okulistycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jego praca doktorska nosiła tytuł “Ocena leczenia jaskry otwartego kąta metodą trabekuloplastyki pneumatycznej”. W szpitalu oprócz zabiegów chirurgicznego usuwania zaćmy przeprowadzane są operacje plastyczne powiek, w tym zabiegi usunięcia rogów skórnych, włókniaków, kępek żółtych i tłuszczaków, operacyjne usunięcie gradówki I skrzydlika. Z badań diagnostycznych dostępne jest wykonanie angiografii fluoresceinowej oraz OTC, czyli optycznej koherentnej tomografii.

Przy ulicy Górskiej w Klinice Okulus chirurgią narządu wzroku zajmuje się dr n. med. Iwona Filipecka, która posiada tytuł specjalisty chorób oczu. Pracowała w Klinice Okulistyki w Katowicach, gdzie zdobywała praktyczną wiedzę I doświadczenie. Była pierwszą osobą w Polsce, która wszczepiła soczewkę MPlus add.+1,5. Jako jedna z pierwszych wykonała zabieg usunięcia zaćmy, po wcześniejszej laserowej korekcji wzroku. W Klinice Okulus wykonuje się zabiegi na siatkówce oraz operacje jaskry, plastykę i usunięcie zmian na powiekach oraz zabiegi laserowe. W Klinice dostępny jest sprzęt do wykonania całego panelu badań. Oprócz ostrości wzroku I pola widzenia można określić m.in. Ciśnienie panujące w gałce ocznej i wymiary narządu wzroku. Wykonywane są badania tomograficzne, widzenia zmierzchowego, kontrastu i wrażliwości na olśnienie.

Czy koszt zabiegu w całej Europie jest taki sam?

W Centrum Lekarskim Alfa zabieg usunięcia zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki kosztuje 2600zł. Taki sam zabieg w Advance Vision Care w Londynie kosztuje 2950 (ok. 17000zł). Ogromna różnica w cenie sprawia, że warto rozważyć wykonanie zabiegu w Polsce. Proces rekonwalescencji z pewnością uprzyjemnią spacery po Rynku I Starym Mieście Bielska- Białej, których zabudowa pochodzi z XVI- XIX wieku. Na turystów czeka również Zamek Książąt Sułkowskich z XIII wieku, w którym mieszkali Piastowie cieszyńscy oraz XVI- wieczny Dwór Lipnicki. Miłośnicy gór pokochają to miasto za to, że znajduje się na pograniczu Pogórza Śląskiego, Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Tak duże zróżnicowanie terenu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Gabinet zabiegowy w Klinika okulistyczna NeoVize Gabinet zabiegowy w Klinika okulistyczna NeoVize

Leczenie zaćmy - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 1 990 zł do 6 450 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 1 950 zł do 7 000 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Rzeszów od 1 990 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 3 400 zł do 7 400 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.