Leczenie zaćmy Chorzów

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Oferujesz leczenie zaćmy w Chorzowie?

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie zaćmy Chorzów - informacje

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Zaćma (katarakta) jest schorzeniem, w trakcie którego dochodzi do zmętnienia soczewki, co prowadzi do zniekształcenia widzenia. Chorobę leczy się chirurgicznie. W chwili obecnej w leczeniu zaćmy stosuje się metodę fakoemulsyfikacji (jest to najbezpieczniejsza i dająca najlepsze efekty technika leczenia zaćmy). Operacje przy wykorzystaniu tej metody przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, co nie wiąże się z koniecznością pozostania w klinice po zabiegu.

Operacje zaćmy w Chorzowie – gdzie można się na nie udać

Operacje zaćmy wykonuje lek. med. Brygida Monika Szymkowiak, specjalista chirurg okulista, która doświadczenie zawodowe na Oddziale Okulistycznym Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach. W trakcie operacji zaćmy (metodą fakoemulsyfikacji) wszczepia soczewki toryczne, jednoogniskowe, zwijalne asferyczne z filtrem światła niebieskiego oraz multifokalne. Jej oferta obejmuje również diagnostykę i leczenie jaskry oraz schorzeń siatkówki (w tym zwyrodnienia plamki żółtej AMD).

Na leczenie zaćmy w Chorzowie udać się można także do Prywatnego Szpitala Weiss Klinik, w którym przeprowadzana jest cała gama procedur z zakresu okulistyki. W placówce w leczeniu zaćmy wykorzystuje się metodę fakoemulsyfikacji. W ośrodku w trakcie operacji wszczepia się soczewki zwijalne asferyczne, zwijalne asferyczne z filtrem światła niebieskiego i toryczne, a także soczewki jednoogniskowe oraz multifokalne. W klinice pacjenci poddać się mogą również operacji doszczepienia soczewki Reverso (korekcja presbiopii), doszczepienia soczewki Sulcoflex (korekcja wad wzroku) oraz operacji usunięcia oczodołu. Oferta Szpitala obejmuje ponadto laserową korekcję wzroku, oraz leczenie schorzeń i chorób w obrębie siatkówki oka (witrektomia).

W swojej ofercie leczenie operacyjne zaćmy posiada również Centrum Mikrochirurgii Oka OPTOMED, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki i leczenia chorób i wad oczu. W placówce w trakcie operacji usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wszczepia się soczewki zwijalne wieloogniskowe oraz toryczne. W ośrodku wykonuje się także fakoemulsyfikację zaćmy powikłanej z wszczepem soczewki zwijalnej lub soczewki bioanalogicznej wieloogniskowej WIOL. Oferta Centrum obejmuje operacje jaskry (trabekulektomia nieprzenikająca), operacje dróg łzowych (np. rekonstrukcje laserowe endoskopowe dróg łzowych u dorosłych i dzieci, transpozycja kanalika górnego do dolnej powieki u dzieci i dorosłych) oraz operacje zeza (np. operacje zeza u dorosłych na dwóch mięśniach).

Cena leczenia operacyjnego zaćmy w Chorzowie i w Barcelonie

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

W Chorzowie za usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej zapłacić trzeba około 5 400 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest wyższa: w Clínica Sagrada Familia w Barcelonie za taką samą usługę należy zapłacić 1 600 euro, czyli około 7 000 złotych.

Leczenie zaćmy - ceny w Chorzowie na tle innych miast

 • Chorzów od 2 900 zł do 7 000 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Chorzowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Chorzowa, w miejscowościach: Bytom, Ruda Śląska, Sosnowiec, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Gliwice, Jaworzno, Lubliniec oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska