Leczenie zaćmy Gdańsk

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Oferujesz leczenie zaćmy w Gdańsku?

Leczenie zaćmy Gdańsk - informacje

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Zaćma to postępujące mętnienie soczewki, które leczy się za pomocą ultradźwięków (fakoemulsyfikacja) na każdym etapie choroby. Zabieg polega na rozbiciu mętnej soczewki, której resztki odsysa się z oka, a następnie, po oczyszczeniu torebki, wszczepia się sztuczną soczewkę, parametrami dopasowaną do potrzeb pacjenta. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu kroplowym (miejscowym) i trwa około 15-20 minut.  

Chirurgia zaćmy w Gdańsku

Operacje usunięcia zaćmy przeprowadza zespół Centrum Okulistyki Laserowej i Chirurgii Zaćmy Szpitala Swissmed, stosując jednoogniskowe soczewki (AcrySof® Natural, AcrySof® IQ), torycznyne, wieloogniskowe (AcrySof® ReStor®, AcrySof® ReStor TORIC ®) oraz pseudoakomodacyjne. Poza leczeniem zaćmy, jednostka wykonuje refrakcyjne wszczepy wewnątrzgałkowe soczewek sferycznych, torycznych i wieloogniskowych m.in. w terapii presbyopii. Ponadto, ośrodek wyspecjalizowany jest w laserowej chirurgii wad wzroku, oferując pacjentom laser excimerowy Schwind  Amaris 750S oraz metody tj. Lasik, SBK-Lasik, Lasek i TransPRK.

Leczenie zaćmy z użyciem ultradźwięków (metoda fakoemulsyfikacji) z użyciem soczewek firmy Alcon oraz dodatkowo korygujących niektóre wady wzroku (AcrySof SA60AT, AcrySof Natural SN60AT, soczewki toryczne AcrySof Toric oraz pseudoakomodacyjne AcrySof ReSTOR) oferuje Nadmorskie Centrum Medyczne. Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym,  a jego cena zależy od rodzaju użytej soczewki. Placówka realizuje swoje wielospecjalistyczne usługi w ramach 11 Domów Medycznych na terenie Gdańska, a kwalifikacje do zabiegów zaćmy wraz diagnostyką odbywają się w Domu Medycznym Polanki w Gdańsku-Oliwie.

Chirurgią oka, szczególnie szklistkowo-siatkówkową, chirurgią zaćmy oraz aparatu ochronnego oka zajmuje się dr n. med. Dorota Raczyńska, okulista i członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Stowarzyszenia Ochrony Wzroku oraz Sekcji Retinologicznej PTO. Praktyczne zainteresowania specjalisty dotyczą ponadto laseroterapii oraz diagnostyki i leczenia AMD, OCT, SOCT oraz angiografii fluorosceinowej. We współpracy z Instytutem Vissum w Alicante zdobyła kwalifikacje w zakresie chirurgii refrakcyjnej, a obecnie prowadzi również działalność dydaktyczną oraz współpracę interdyscyplinarną m.in. z zakładami i klinikami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Cena leczenia zaćmy w Gdańsku i w Pradze (Czechy)

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Oferta gdańskich klinik w zakresie operacyjnego leczenia zaćmy rozpoczyna się od 2 700 zł, a ostateczna cena zabiegu uzależniona jest od rodzaju zastosowanych soczewek. W Pradze ceny są nieco wyższe - przykładowo, w Praga Medica Healthcare operacja zaćmy kosztuje 765 € (3 215 zł).

Leczenie zaćmy - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Gdynia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska