Leczenie zaćmy Gliwice i okolice

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Bezpośrednio w Gliwicach nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie zaćmy, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 5 innych klinik z okolicy Gliwic. Leczenie zaćmy można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (25 km od Gliwic) w cenie 3 100 zł lub w Weiss Klinik w Chorzowie (20 km od Gliwic) gdzie cena za leczenie zaćmy wynosi 3 095 zł. W wymienionej placówce leczenie zaćmy wykonuje okulista. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki
Filtruj:

Leczenie zaćmy Gliwice - informacje

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Zaćma (inaczej katarakta) jest chorobą oczu, która, choć zwykle dotyka starsze osoby, może pojawić się już po 50 roku życia. Na skutek zmętnienia soczewki oka następuje pogorszenie widzenia, obraz staje się niewyraźny i zamglony. Objawy się stopniowo nasilają, prowadząc do utraty wzroku. Zaćmę we wczesnych stadiach można leczyć farmakologicznie, podając leki w postaci kropli, aplikowanych na powierzchnię gałki ocznej. W zaawansowanej zaćmie najczęściej leczenie polega na chirurgicznym usunięciu soczewki i zastąpieniu jej protezą wewnątrzgałkową. Leczeniem i operacjami oka zajmuje się lekarz okulista.

Leczenie zaćmy w Gliwicach – gdzie się na nie udać?

Leczenie zaćmy oraz operacje usunięcia zmętniałej soczewki oferuje Centrum Leczenie Chorób Oczu Pryzmat. Oferta obejmuje konsultacje, badania diagnostyczne, zabiegi oraz operacje w trybie jednodniowym. Sztuczne soczewki, które są wszczepiane podczas operacji na oddziale mikrochirurgicznym to soczewki jedno- lub wieloogniskowe asferyczne M-plus oraz AcrySof ReSTOR, posiadające filtry światła niebieskiego oraz filtry UV. W ofercie są również toryczne soczewki korygujące przedoperacyjny astygmatyzm - należą do nich soczewki AcrySof IQ Toric, M-plus Toric oraz AcrySof ReSTOR Toric.

Na oddziale okulistycznym Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach operacje zaćmy odbywają się przy użyciu nowoczesnego aparatu do fakoemulsyfikacji, wyposażonego w skrętną głowicę OZIL. Metoda fakoemulsyfikacji szczególnie dobrze sprawdza się w operacjach mocno zaawansowanej zaćmy. Implantowane jednoetapowo soczewki dobierane są tak, by jednocześnie mogły skorygować istniejącą wcześniej wadę wzroku. Szpital posiada biometr do kalkulacji mocy soczewek wewnątrzgałkowych, a także specjalistyczny tomograf okulistyczny OTC oraz aparat do ultrasonografii okulistycznej.

Pacjenci z problemem zaćmy mogą zgłosić się do lek. med. Łukasza Cwaliny, specjalisty w dziedzinie okulistyki, który posiada doświadczenie w operacjach zaćmy z wszczepianiem soczewek wieloogniskowych, służących korekcji starczowzroczności oraz soczewek torycznych, do korekcji astygmatyzmu. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zawodowe zdobywał jako asystent Kliniki Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Katowicach. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO).

Jaka jest cena leczenia zaćmy w Gliwicach, a jaka w Swansea?

Sala operacyjna w Klinika Nova Sala operacyjna w Klinika Nova

Gliwickie placówki zdrowia oferują operacje zaćmy w cenie od 3 000 do 8 500 zł za jedno oko, w zależności od rodzaju wszczepianej protezy soczewki. W Sancta Maria Hospital w Swansea w Wielkiej Brytanii, operacja zaćmy na jednym oku wynosi 995 funtów (ok 11 000 zł).

Leczenie zaćmy - ceny w Gliwicach na tle innych miast

 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 199 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Olsztyn od 3 300 zł do 5 500 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska