Leczenie zaćmy Katowice

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie zaćmy Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Zaćma (inaczej katarakta) jest chorobą soczewki oka, polegającą na jej postępującym, częściowym lub całkowitym zmętnieniu, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia widzenie. Pojawia się zazwyczaj wskutek starzenia organizmu lub jako choroba wrodzona, powikłanie cukrzycy, na skutek stosowania sterydoterapii oraz po mechanicznym urazie oka. 

Odzyskać wzrok

Centrum Medyczne Mavit to sieć ośrodków w Warszawie i Katowicach, która  istnieje od 2000 r. i specjalizuje się w okulistyce, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. W Katowicach, w zakresie Poradni i Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego, realizowane są operacje zaćmy oraz operacje zaćmy z jaskrą metodą fakoemulsyfikacji, przy zastosowaniu soczewek m.in. ALCON Acrysof IQ Natural, ZEISS oraz multifokalnej lub multifokalnej torycznej Lentis Mplus Toric. Umożliwia to leczenie zaćmy w każdym jej stadium i w każdym wieku. Po 3 godzinach od operacji pacjent może wrócić do domu.

Chirurgia zaćmy połączona ze wszczepieniem sztucznej soczewki to oferta Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego UM w Katowicach. Zaćma operowana jest metodą fakoemulsyfikacji, która polega na rozbiciu i aspiracji części zmętniałej soczewki, a następnie wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki. U pacjentów z jaskrą można połączyć zabieg usunięcia zaćmy z zabiegiem przeciwjaskrowym – trabekulektomią. Szpital prowadzi działalność diagnostyczną, leczniczą, naukowo – badawczą oraz szkoleniową, jaką rozpoczął w 1988 r.

Podstawą do wykonania operacji zaćmy w Prywatnym Centrum Medycznym Angelius Provita jest wizyta kwalifikacyjna, w zakresie której wykonywane są badania przedmiotowe i diagnostyczne, m.in. refraktometria i keratometria oka, USG gałki ocznej oraz tonometria (ciśnienie wewnątrzgałkowe). Metodą operacji jest fakoemulsyfikacja ultradźwiękami aparatem Stellaris firmy Baush&Lomb, który jest innowacyjną platformą do mikrocięcia oka. Jego zaletą jest wykorzystanie najnowszej techniki tzw. zimnej fakoemulsyfikacji. Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym i trwa około 20 minut.

Leczenie zaćmy na całym świecie odbywa się wyłącznie chirurgicznie i taką też metodę stosuje  Przychodnia Agmed NZOZ, wykonując zabieg usunięcia zmętniałej soczewki oka i zamiany jej na sztuczną (jednoogniskową, z możliwością akomodacji, toryczną), zapewniającą lepsze widzenie. Wykonuje się to przy pomocy fakoemulsyfikatora firmy DORC. Metoda nie wymaga zakładania szwów, dzięki wykonaniu małego cięcia rogówki oka. Rekonwalescencja po zabiegu zwykle trwa do 2 dni. Do zabiegów kwalifikuje i operuje dr n. med. Paweł Szkaradek, specjalista II stopnia z okulistyki. 

Wszczepianie na stałe soczewek w zakresie korekcji oka po usunięciu zaćmy przeprowadza także Śląski Ośrodek Leczenia Chorób Oczu w Żorach. W zakresie usług stosowane są soczewki jednoogniskowe, dwuogniskowe, wieloogniskowe lub akomodacyjne, które dają możliwość widzenia bez okularów, toryczne, korygujące astygmatyzm oka oraz wieloogniskowe toryczne. Ośrodek powstał w 2004 r. z inicjatywy dr n. med. Adama Cywińskiego i od początku realizuje realizuje program profilaktyki w leczeniu chorób najczęściej uszkadzających widzenie tj. cukrzyca.  

Jednym z wiodących w Polsce ośrodków okulistycznych specjalizujących się w leczeniu zaćmy jest Prywatny Szpital Weiss Klinik w Chorzowie, jaki istnieje tu od 2005 r. i specjalizuje się m.in. w laserowej korekcji wad wzroku oraz w leczeniu zaćmy. Zabiegi jej usunięcia oferowane są tu w pakietach Standard oraz Premium, przy czym Standard jest finansowany z NFZ. Tu również metodą leczenia zaćmy jest fakoemulsyfikacja. Ordynatorem Oddziału Okulistyki jest chirurg, okulista, dr n. med. Wojciech Myga.

Ila zapłacimy za operację katarakty w Katowicach, w Paryżu lub w Sheffield (Wielka Brytania)?

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

W zależności od rodzaju soczewki koszty lokalne mogą wcale nie być tak bardzo niższe. W Claremont Private Hospital, za operację w znieczuleniu miejscowym zapłacimy 1600 £ (8320 zł), a w przypadku znieczulenia ogólnego, co oznacza dodatkowy nocleg, to koszt 2900 £ (1580 zł). Tymczasem w Paryżu, w publicznym Szpitalu Foch ten sam zabieg wykonywany jest w cenie 275 £ (1430 zł). 

Leczenie zaćmy - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 199 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Olsztyn od 3 300 zł do 5 500 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska