Leczenie zaćmy Kraków

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Leczenie zaćmy Kraków - informacje

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Zaćma jest zmętnieniem soczewki w oku, utrudniając promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki, co w konsekwencji prowadzi do upośledzenia ostrości wzroku i spadku widzenia. Jest to najczęstszą przyczyną ślepoty na świecie, czego doświadcza 200 mln osób, w Polsce – 800 tysięcy. Zaćmę leczy się tylko operacyjnie, zastępując zaćmioną soczewkę wszczepem sztucznej.

Chirurgia zaćmy – szansa, by odzyskać wzrok

Ponieważ nie istnieje żaden lek zapobiegający zaćmie, zastosowanie implantów jest jedynym skutecznym sposobem odzyskania wzroku, a jakość terapii stanowią indywidualnie dobrane syntetyczne soczewki. W Centrum Okulistycznym Lexum po raz pierwszy w Polsce w chirurgii zaćmy zostały zastosowane wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe. Centrum realizuje ponadto Program Bezpłatnych Badań Przesiewowych w kierunku zaćmy, dedykowany osobom powyżej 65. roku życia. Kwalifikacją do zabiegów zaćmy i laserowej korekcji zajmuje się Kierownik ds. Medycznych Centrum, okulista, lek. med. Anna Maroszyńska-Wojnowska.

Zabieg operacyjny zaćmy w technologii OZiL, która minimalizuje energię ultradźwięków i czas trwania zabiegu przy usuwaniu zaćm twardych, realizuje Specjalistyczna Klinika Medyczna Oko-Laser. Zabieg nie wymaga zakładania szwów, a placówka oferuje pełen zakres soczewek. Procedura wykonywana jest w ramach umowy z NFZ oraz komercyjnie. Klinika świadczy usługi na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia, jako centrum wielospecjalistycznej opieki ambulatoryjnej oraz ośrodek diagnostyki w zakresie chirurgii oka. Kadrę okulistów tworzy m.in.: dr n. med. Anna Bogdali.

Operacyjnym leczeniem całkowitego lub częściowego zmętnienia soczewki w oku zajmują się także specjaliści Szpitala św. Rafała należącego do Grupy Scanmed Multimedis. Zabieg metodą fakoemulsyfikacji polega na usunięciu starej, zmętniałej soczewki przy wykorzystaniu ultradźwięków, jakie rozbijają chorą tkankę, a następnie wszczepieniu sztucznej soczewki. Metoda pozwala na przeprowadzenie zabiegu w każdym stadium choroby. Chirurgicznym leczeniem zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej zajmuje się dr n. Med. Arkadiusz Pogrzebielski.

Metodę fakoemulsyfikacji oraz OZiL stosuje również w zakresie Specjalistycznego Gabinetu Okulistycznego – specjalista chorób oczu, chirurg okulista, dr n. med. Tadeusz Januszewski. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz sekcji chirurgii zaćmy i chirurgii refrakcyjnej, wszczepia m.in. soczewki dyfrakcyjne, bez dodatkowej korekcji oraz soczewki korygujące astygmatyzm. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kropelkowym poprzedzają badania oraz konsultacja anestezjologiczna. Operacje zaćmy przeprowadzane są w AKmed Kraków przy ul. Twardowskiego 33A.

Za pomocą ultradźwięków rozdrobnienie i usunięcie zmętniałej soczewki odbywa się także w Centrum Medycznym Evita, Centrum Mikrochirurgii Oka. Zabiegi wykonuje mikrochirurg, dr n. med. Jacek Szendzielorz, a badanie kwalifikujące oraz kontrole pooperacyjne przeprowadza specjalista chorób oczu - lek. med. Elżbieta Ziemniak. Placówka wszczepia po usunięciu zaćmy soczewki AcrySof® firmy Alcon®, opócz których stosuje również w zależności od wskazań – soczewki korygujące astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz presbyopie.

Pierwszym w Polsce podmiotem, który w 2005 r. wprowadził Program Personalizacji Doboru Soczewki (PPDS) w chirurgii zaćmy oraz korekcji wzroku była Klinika Okulus w oddalonym od Krakowa o 80 km Bielsku-Białej. Zabiegi wszczepu niektórych soczewek po usunięciu katarakty (segment Premium) nie są finansowane przez NFZ, a należą do nich m.in. soczewki asferyczne, toryczne i wieloogniskowe. Zabiegi wykonuje Prezes Zarządu Kliniki, specjalista chorób oczu, chirurg dr n. med. Iwona Filipecka, która jako pierwsza w Polsce wszczepiła soczewkę MPlus add.+1,5.

Ceny operacyjnego leczenia katarakty w Krakowie i w Fort Collins (USA)

Gabinet zabiegowy w Medestetis Gabinet zabiegowy w Medestetis

U certyfikwanego okulisty, lek. med. Gary’ego Foster’a, specjalizującego się wleczeniu zaćmy i chirurgii laserowej oka w Wyoming.Eye Center of Northern Colorado, średni koszt operacji zaćmy w warunkach ambulatoryjnych wynosi 2,500 $ (9,000 zł) za oko, a opłata obejmuje: chirurga, pobyt w szpitalu oraz znieczulenie. 

Leczenie zaćmy - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Łódź od 199 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 6 900 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Olsztyn od 3 300 zł do 5 500 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska