Leczenie zaćmy Lublin

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie zaćmy Lublin - informacje

Sprzęt medyczny w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sprzęt medyczny w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Zaćma jest postępującym mętnieniem soczewki oka. W znaczącej większości przypadków związana jest ona z procesem starzenia się organizmu, lecz zdarzają się także przypadki zaćmy wrodzonej. Jedynym sposobem na skuteczne jej wyleczenie jest usunięcie zmętniałej soczewki i zastąpienie jej soczewką sztuczną. Ryzyko powikłań po zabiegu jest minimalne.

Leczenie zaćmy w Lublinie

Placówką w Lublinie, która w swojej ofercie ma diagnostykę leczenie zaćmy są Gabinety Okulistyczne. Wykonywane jest tu między innymi badanie UBM, czyli optyczny pomiar długości gałki ocznej. Do jego przeprowadzenia wykorzystywany jest aparat A0 1000 firmy Tomey, który to wraz z badaniem tomografii rogówki pozwala na obliczenie mocy wszczepianej podczas operacji usunięcia zaćmy soczewki wewnątrzgałkowej przy pomocy nowoczesnej metody retracingu. Drugą ze stosowanych w Gabinetach Okulistycznych metod diagnostyki zaćmy jest badanie USG. Wykonuje się je tu przy pomocy Aviso – nowoczesnego ultrasonografu dysponującego sondą UBM o częstotliwości 50 MHz, pracującą w unikalnej technologii liniowego skaningu, sondą do prezentacji B o częstotliwości pracy 10 MHz oraz precyzyjną biometrią, nie ograniczoną przez nieprzezierny ośrodek w przypadku gęstej zaćmy. Dokładność pomiarów biometrii porównywalna jest z interferometrem laserowym.

Leczenie zaćmy w Lublinie oferowane jest również przez Ośrodek Chirurgii Oka prof. Zagórskiego. Odbywa się tu ono przy pomocy najnowocześniejszej metody, jaką jest fakoemulsyfikacja z zastosowaniem ultradźwięków. Zaćma usunięta może zostać także w sposób manualny lub przy wspomaganiu laserem. Placówka dysponuje bogatym asortymentem soczewek, których rodzaj uzależniony jest między innymi od tego, czy operacja zaćmy ma również na celu usunięcie jednej z wad refrakcji, jak astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność. Pacjenci do wyboru mają zarówno operacje z hydrofilnymi soczewkami jednoogniskowymi firm Human Optics, Zeiss oraz Croma, soczewkami hydrofobowymi firm Alcon i Hoya, jak i z dodatkowym filtrem światła niebieskiego.

Leczenie zaćmy wykonuje w Lublinie także okulista lek. med. Jana Szenk, która jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. N.I. Pirogowa w Winnicy Ukraina oraz stypendystką Międzynarodowej Rady Okulistycznej i Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego w Ośrodkach Okulistycznych w Niemczech i Szwajcarii. W zakresie jej kompetencji, poza leczeniem zaćmy, znajduje się również leczenie zwyrodnień plamki żółtej, zapalenia nerwu wzrokowego czy zespołu suchego oka.

Leczenie zaćmy w Lublinie i w Londynie - jakie są ceny?

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Za badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy zapłacić należy w Lublinie około 180 złotych. Dla porównania, w Moorfields Eye Hospital w Londynie jest to koszt 200 funtów (około 1 110 złotych).

Leczenie zaćmy - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Puławy.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska