Leczenie zaćmy Rzeszów

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie zaćmy Rzeszów - informacje

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Zaćma (katarakta) to postępujące mętnienie soczewki, które w  90 procentach przypadków jest wynikiem starzenia się organizmu. Można się jej pozbyć, wymieniając w oku własną soczewkę na sztuczną. Operację zaćmy można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Trwa ona najczęściej ok. 15 minut. Gdy operowany pacjent odpocznie po zabiegu, może wrócić do domu pod opieką osoby towarzyszącej. Jeśli zaćma dotyczy obu oczu, najpierw operuje się jedno oko, a dopiero po kilkunastu dniach – drugie. Zabieg wykonuje lekarz chirurg okulista i polega on na wykonaniu dwumilimetrowego nacięcia i podzieleniu zmętniałej soczewki na mniejsze fragmenty. Ma to za zadanie usunięcie zawartości (zmętniałej soczewki), a pozostawienia opakowania, czyli tak zwanej torby. Do pustej torby wsuwa się zwiniętą nową soczewkę i rozprostowuje się ją w środku. Nowa soczewka jest wyposażona w żółty filtr, który chroni siatkówkę oka przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Przykładowe placówki w Rzeszowie w których można wykonać operacje usunięcia zaćmy

RCMed Rzeszowskie Centrum Medyczne to placówka specjalizująca, się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu. Można wykonać tu operację usunięcia zaćmy (prywatnie i w ramach NFZ), a także inne zabiegi związane z chirurgią oka m.in. operację usunięcia zeza. Ośrodek RCMed przeprowadza również badania diagnostyczne (np. pachymetrie rogówki, USG gałki ocznej i projekcja A i B) a także specjalistyczne konsultacje medyczne.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie jest wielospecjalistyczną placówką medyczną, mającą w swojej ofercie m.in. zabiegi z zakresu okulistyki. Przeprowadzić tu można operacje leczenia zaćmy oraz chirurgiczne leczenie siatkówki. W ośrodku tym przeprowadzane są także także kompleksowe badanie oczu, konsultacje specjalistyczne w dziedzinie jaskry, chorób siatkówki i rogówki.

Visum Clinic w Rzeszowie to ośrodek medyczny, specjalizujący się w dziedzinie okulistyki. Przeprowadzane są tu zbiegi, związane z chirurgią oka, m.in. operacja usunięcia zaćmy  metodą fakoemulsyfikacji, która umożliwia operowanie zaćmy w każdym jej stadium. W placówce operacje zaćmy wykonywane są z zastosowaniem tzw. „zimnego faco” (z możliwością wszczepienia każdej soczewki dostępnej na rynku).

Porównanie ceny zabiegu usunięcia zaćmy w Rzeszowie i w Londynie

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Operacja usunięcia zaćmy w Rzeszowie to wydatek rzędu 3 000 zł, natomiast w londyńskiej klinice okulistycznej Optegra's Surrey Eye Hospital jej cena to 2 500 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 13 500 zł.

Leczenie zaćmy - ceny w Rzeszowie na tle innych miast

 • Rzeszów od 500 zł do 6 900 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 199 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Rzeszowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Rzeszowa, w miejscowościach: Dębica, Krosno oraz Mielec.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska