Leczenie zaćmy Szczecin

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie zaćmy Szczecin - informacje

Kadra w Dom Lekarski Centrum Medyczne Kadra w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Zaćma to zmętnienie różnego stopnia na soczewce oka. Nieleczona prowadzi do ślepoty. Choroba ta dotyka głównie osoby po 60. roku życia, jako schorzenie wrodzone lub degeneracyjne. Można ją leczyć zachowawczo a także operacyjnie. Najpopularniejszą metodą operacji jest technika fakoemulsyfikacji i tą właśnie metodę stosują szczecińscy okuliści.

Operacyjne leczenie zaćmy w Szczecinie

W szczecińskiej Klinice Okulistycznej Lexum lekarze okuliści wykonują zabiegi okulistyczne z zakresu chirurgii jednego dnia, w tym operacje zaćmy wraz ze wszczepieniem soczewek dobieranych indywidualne do pacjenta tj. operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki bifokalnej lub bifokalnej torycznej dla osób widzących dobrze blisko i daleko. Natomiast  dla pacjentów chcących pozbyć się astygmatyzmu operacje zaćmy z wszczepieniem soczewki torycznej monofokalnej i multifokalnej lub trifokalnej. Chirurgią zaćmy specjalizuje się tutaj dr n. med. Marzena Formicka, specjalista okulistyki I stopnia od 1992 roku oraz II stopnia od roku 1995. Swoje doświadczenie zdobywała, pracując w Klinice Okulistyki PUM w Szczecinie.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie posiada Klinikę Okulistyki, gdzie prowadzone jest leczenie zachowawcze i operacyjne z dziedziny okulistyki. Lekarze zajmują się tutaj zabiegami operacyjnymi zaćmy starczej oraz innych jej postaci (tj. zaćma dojrzała, przejrzała i nie określona). Jednym z nich jest dr hab. n. med. Wojciech Lubiński, specjalista okulistyki (dyplom I stopnia w roku 1987 oraz II stopnia w 1990). Pan doktor specjalizuje się w zabiegach tj. usunięcie gałki ocznej, operacje skrzydlika czy operacje usunięcia zaćmy. 

Oddział Okulistyki należy do jednostek Samodzielego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie. Przyjmowani tutaj są pacjenci ze schorzeniami narządu wzroku, kwalifikującymi się do zabiegów chirurgicznych, jest to m.in. operacja zaćmy wykonywana metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem sztucznej soczewki (operacja małoinwazyjna w procedurze chirurgii jednego dnia). Wykonuje je m.in. dr n. med. Elżbieta Pieńkowska-Machoy, specjalista okulistyki, posiadająca doświadczenie od 1987 roku (dyplom I stopnia oraz II stopnia od 1990 roku). Pani doktor specjalizuje się w chorobach oczu.

Na Oddziale Okulistycznym SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Szczecinie lekarze operują zaćmę również metodą fakoemulsyfikacji i wszczepiają soczewkę zwijalną (IOL), której parametry optyczne dobierane są odpowiednio do każdego pacjenta. Oddział wyposażony jest w nowoczesny laser excimerowym IV generacji MEL 80 firmy Carl Zeiss, za pomocą którego przeprowadzane są laserowe korekcje wad wzroku. Jednym z okulistów jest tutaj dr n. med. Andrzej Lipiński, specjalista okulistyki (I stopnia w 1996 roku i II w 1999). Pan doktor zdobywał swoje doświadczenie z zakresu różnorodnych operacji okulistycznych klinicznych m.in. w latach 1997-2001. 

W Stargardzie Szczecińskim (ok. 40 km od Szczecina) znajduje się Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ, gdzie pacjentów chorych na zaćmę przyjmuje Oddział Okulistyczny na leczenie operacyjne. Wykonywane są również operacje na powiekach i gałce ocznej przy różnych schorzeniach. Lekarzem specjalizującym się tutaj w zabiegach operacyjnych zaćmy jest dr Dariusz Łąk, specjalista okulistyki I stopnia od 1995 roku oraz II stopnia od roku 2005. Pan doktor jest specjalistą chorób oczu.

Centrum Medyczne Dom Lekarski to placówka świadcząca usługi medyczne m.in. z zakresu okulistyki. Pacjenci cierpiący na zaćmę mogą poddać się tutaj jej usunięciu techniką fakoemulsyfikacji. Lekarze pomogą dobrać odpowiednią zwijalną soczewkę np. stałoogniskową  lub wieloogniskową (Soczewka Zeiss CT SPHERIS 204, Zeiss CT SPHERIS 404, Zeiss Ari.Lisa lub Acriva Reviol ). Operacje wykonuje m.in. dr n. med. Andrzej Palacz, specjalista okulistyki I stopnia od 1994 roku i II od 1997. Swoją wiedzę praktyczną zdobywał, pracując w I Klinice Okulistycznej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (lata 1991-2002). Pan doktor specjalizuje się w zabiegach usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, których to operacji wykonuje około tysiąca w ciągu roku.

Cena operacji zaćmy w Szczecinie i za granicą

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Za jedno oko chory pacjent zapłaci w Szczecinie od 4,499 do 6,499 zł (w Lexum). Za granicą  to koszt od 2,500 zł do 6,500 zł w klinice NeoVize w Czechach. Ceny obejmują operację metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki.

Leczenie zaćmy - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska