Leczenie zaćmy Tychy i okolice

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Bezpośrednio w Tychach nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie zaćmy, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 5 innych klinik z okolicy Tychów. Leczenie zaćmy można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (16 km od Tychów) w cenie 3 100 zł lub w Weiss Klinik w Chorzowie (20 km od Tychów) gdzie cena za leczenie zaćmy wynosi 3 095 zł. W wymienionej placówce leczenie zaćmy wykonuje okulista. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki
Filtruj:

Leczenie zaćmy Tychy - informacje

Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa Sala operacyjna w Centrum Lekarskie Alfa

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki oka, to proces nieodwracalny, wymagający interwencji chirurgicznej i wymiany naturalnej, zniszczonej soczewki na sztuczną. Choroba postępuje powoli i może być spowodowana procesem starzenia się organizmu oraz ekspozycją na promieniowanie cieplne, rentgenowskie lub jądrowe. Leczenie farmakologiczne może jedynie spowolnić rozwój choroby, a całkowite wyleczenie umożliwia tylko zabieg operacyjny, czyli fakoemulsyfikacja. Polega ona na rozbiciu za pomocą ultradźwięków zmętniałej soczewki oka i zastąpieniu jej nową, sztuczną soczewką.

Leczenie zaćmy w ofercie tyskich placówek medycznych

Na leczenie operacyjne katarakty można udać się do centrum medycznego Okulistyka Zabiegowa & Diagnostyka Lens-Med w Tychach. Lekarze, lecząc zaćmę, przeprowadzają tutaj zabieg fakoemulsyfikacji z wszczepieniem sztucznej soczewki. Pacjent ma do wyboru różne rodzaje soczewek zwijalnych, np. akrylową jednoogniskową AcrySoft IQ, akrylową toryczną AcrySoft Toric i akrylową wieloogniskową AcrySoft ReSTOR a także łączącą te wszystkie typy, czyli soczewkę AcrySoft ReSTOR Toric. Z innych zabiegów chirurgicznych na narządzie wzroku pacjent może poddać się tutaj także laserowemu leczeniu jaskry, laserowej korekcji wad wzroku a także laserowemu leczeniu siatkówki.

Leczenie zaćmy oferowane jest także przez Oddział Okulistyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Fakoemulsyfikację lekarze wykonują tutaj na każdym etapie choroby i w każdej jej postaci, z wszczepieniem soczewek wewnątrzgałkowych. Ponadto wykonywane są tutaj inne zabiegi chirurgii przedniego odcinka oka z zakresu operacji wszczepów wtórnych w oczach bezsoczewkowych fiksacją przeztwardówkową a także operacje rekonstrukcji przedniego odcinka oka po poważnych urazach narządu wzroku. Chirurgicznie leczone są tutaj także stany po urazach z obecnością wewnątrzgałkowych ciał obcych, natomiast laserowo lub chirurgicznie leczona jest jaskra.

Lekarzem, zajmującym się w Tychach pacjentami cierpiącymi na zaćmę, jest dr n. med. Jacek Szendzielorz, okulista (specjalizacja II stopnia w 1993 roku), specjalizujący się operacjach zaćmy z wszczepem sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych. Swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zaćmy zdobywał m.in. we Włoszech - w Mediolanie u boku specjalisty z zakresu mikrochirurgii oka, lek. Lucio Burato. Należy do Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Wśród wykonywanych przez niego operacji można wymienić także operacje jaskry, operacje oczu po urazach czy rekonstrukcje narządu wzroku.

Ile kosztuje operacja katarakty w Tychach, a ile w Lincoln?

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

Za zabieg fakoemulsyfikacji zaćmy trzeba w Tychach zapłacić od 3 500 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota równa 2 100 funtów (10 200 zł) w BMI The Lincoln Hospital.

Leczenie zaćmy - ceny w Tychach na tle innych miast

 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 199 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 6 900 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Tychach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Komentarze (1)

Marian rok temu

W zeszłym roku miałem wymianę soczewki w Okoklinik w CHRZANOWIE , obecnie mój lekarz stwierdził , ze w oku tym powstaje wtórna zaćma. Zaleca usunięcie wtórnej zaćmy za pomocą lasera. Uprzejmie proszę o poradzenie jak do tego mam podejść i ile to kosztuje , czy istnieje możliwość dotacji do wykonanie tego zabiegu i gdzie można się zapisać.Uprzejmie proszę o poradę. Z góry dziękuje. Odpowiedz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska