Leczenie zaćmy Zielona Góra

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie zaćmy Zielona Góra - informacje

Pediatria Filia Zastal - Aldemed Centrum Medyczne Pediatria Filia Zastal - Aldemed Centrum Medyczne

Zaćma to choroba oczu, która, nieleczona, prowadzi do ślepoty. Schorzenie to polega na zmętnieniu soczewki, w wyniku czego pacjent widzi coraz gorzej, aż w końcu przestaje widzieć całkowicie. Współczesna okulistyka proponuje zabieg w leczeniu zaćmy fakoemulsyfikacji, czyli rozdrobnienia zmętniałej soczewki poprzez ultradźwięki i usunięcia jej części. Kolejnym etapem zabiegu jest wszczepienie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej (jest kilka do wyboru, w zależności od oczekiwań pacjenta). Sztuczna soczewka doskonale zastępuje naturalną - większość pacjentów widzi dużo lepiej, niż przed operacją. Zabieg leczący zaćmę jest bezbolesny (znieczulenie miejscowe) oraz szybki i bezpieczny dla pacjenta. Okuliści stosują minimalne cięcia operacyjne w rogówce.

Operacje i leczenie zaćmy w Zielonej Górze

Lekarzem, zajmującym się na terenie Zielonej Góry leczeniem katarakty u osób starszych, jest dr n. med. Edyta Wojtyczka, okulista (specjalizacja w 2006 roku), która doświadczenie w leczeniu zaćmy oraz innych chorób oczu zdobywała podczas pracy na Oddziale Okulistyki Akademii Medycznej w Poznaniu (lata 1996-1998) oraz na Oddziale Okulistycznym Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze (lata 1998-1999 oraz 2003-2006). Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2003 roku, broniąc pracy doktorskiej "Rozwój poglądów na etiologię, diagnostykę oraz metody leczenia zaćmy starczej w polskiej okulistyce XIX i XX wieku". Oprócz zaćmy leczy także inne choroby oczu, takie jak jaskra czy zwyrodnienie plamki AMD.

Leczenie zaćmy oferowane jest także przez Kliniczny Oddział Okulistyki, znajdujący się w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Tutaj zaćma leczona jest operacyjnie za pomocą wszczepienia sztucznych soczewek. Ponadto można poddać się tutaj także operacjom jaskry i zeza, a także laseroterapii przedniego i tylnego odcinka oka czy operacjom nowotworów narządu wzroku. Oddział zajmuje się również diagnostyką z zakresu USG gałki ocznej i oczodołu, a wszystkie badania, kwalifikujące pacjenta do operacji zaćmy, są przeprowadzane w Poradni Okulistycznej tego szpitala.

Na zabieg operacyjny leczący zaćmę można udać się także do Centrum Medycznego Alde-Med. Operacje takie przeprowadzane są w szpitalu tej jednostki w Filii Zastal, a wykonywane są metodą fakoemulsyfikacji. Lekarze wszczepiają tutaj jedną z wybranych przez pacjenta soczewek: jednoogniskową (monofokalną), toryczną, multifokaną oraz multifokalną toryczną. Ponadto przeprowadzane są tutaj również inne operacje okulistyczne w zakresie leczenia jaskry (za pomocą trabekulektomii lub operacji setonowej), witrektomii czy laseroterapii siatkówki (pantofotokoagulacja). 

Jaka jest cena operacyjnego leczenia katarakty w Zielonej Górze, a jaka za granicą?

Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne

Za operację zaćmy metodą fakoemulsyfikacji trzeba w zielonogórskich ośrodkach okulistycznych zapłacić kwotę 2 800 zł, natomiast w London Vision Clinic (Wielka Brytania) jest to suma 3 400 funtów (19 000 zł).

Leczenie zaćmy - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska