Leczenie zakrzepicy żył powierzchownych

Synonimy: zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych leczenie, leczenie zapalenia żył powierzchownych

Filtruj wyniki

Leczenie zakrzepicy żył powierzchownych - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg Gabinet zabiegowy w Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg

Zakrzepica żył powierzchownych występuje szczególnie u osób, zmagających się z żylakami kończyn dolnych. Schorzenie dotyka również osoby z wrodzonymi lub nabytymi zaburzeniami krzepnięcia krwi. Wśród głównych objawów choroby wymienia się szczególnie silny ból, który niejednokrotnie ogranicza chodzenie. W leczeniu zapalenia żył powierzchownych najczęściej stosuje się kremy lub zastrzyki z heparyny, czasami wykorzystuje się również leki przeciwzakrzepowe.

Leczenie zapalenia żył powierzchownych w Polsce – kto ma je w swojej ofercie

W Kielcach osoby cierpiące na zakrzepicę żył powierzchownych szukać mogą pomocy w Centrum Medycznym Plus Med, w którym przeprowadzana jest cala gama procedur z zakresu chirurgii naczyniowej. W placówce do leczenia schorzenia wykorzystuje się leki o działaniu miejscowym, zawierające heparynę i lek przeciwzapalny (w postaci maści lub żelu). W ośrodku leczy się także zakrzepicę żył głębokich. Oferta Centrum obejmuje ponadto zabiegli laserowej ablacji wewnątrzżylnej EVLT, miniflebektomię, skleroterapię, podwiązywanie niewydolnych żył przeszywających oraz zabiegi wewnątrzżylnej ablacji parą wodną (skleroterapia parowa SVS).

Na leczenie zakrzepicy żył powierzchownych w Gdańsku udać się można do Poradni Chirurgii Naczyniowej Centrum Medycznego Lifemedica, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki i leczenia chorób układu krwionośnego. W placówce pomocy szukać mogą zarówno osoby, zmagające się z zakrzepowym zapaleniem żył powierzchownych (antybiotykoterapia, leczenie kremami lub zastrzykami z heparyny), jak i z zakrzepicą żył głębokich. W ośrodku poddać się można badaniu ultrasonograficznemu z wykorzystaniem efektu Dopplera, który pozwala wykryć nawet niewielkie zakrzepy. Oferta Poradni obejmuje skleroterapię oraz laserowe usuwanie żylaków metodą laserową EVLT.

W Gliwicach zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych leczy dr n. med. Łukasz, Szczygieł, angiolog i specjalista chorób wewnętrznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Szukać u niego pomocy mogą również osoby, zmagające się z zakrzepicą żył głębokich, miażdżycą oraz obrzękami kończyn dolnych. Udać się do niego można na badania ultrasonograficzne dopplerowskie, skleroterapię, kompresjoterapię oraz laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT .

Cena leczenie zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg Gabinet zabiegowy w Centrum Flebologii Klinika Zdrowych Nóg

W Polsce za leczenie zakrzepicy żył powierzchownych zapłacić trzeba około 150 złotych. Za granicą cena takiej usługi jest znacznie wyższa: przykładowo, w Clínica Planas w Barcelonie wynosi ona 150 euro, czyli około 675 złotych.

Leczenie zakrzepicy żył powierzchownych - ceny w różnych miastach

  • Gdańsk od 250 zł
  • Wrocław od 150 zł
  • Gliwice od 150 zł
  • Lublin od 250 zł
  • Poznań od 150 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zakrzepicy żył powierzchownych jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i flebologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska