Leczenie żylaków nóg falami radiowymi EVRF

Synonimy: usuwanie żylaków nóg falami radiowymi, obliteracja wewnątrzżylna radiowa, leczenie żylaków falami radiowymi więcej »

Filtruj wyniki
Wrocławul. Powstańców Śląskich 56a lok. 2

Ars Estetica Wrocław

ocena 4.7 / 5 (40 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Szybko i bezboleśnie przeprowadzony zabieg" 

Leczenie żylaków nóg falami radiowymi EVRF - informacje

Laser JP Jerzy Pawełczyk - gabinet zabiegowy przy ul. Moniuszki 23 Laser JP Jerzy Pawełczyk - gabinet zabiegowy przy ul. Moniuszki 23

Współcześnie żylaki kończyn dolnych leczy się na kilka sposobów, a jednym z nich jest metoda EVRF (Endo venous Radio Frequency) – endoluminarna technika wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy użyciu fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Polega na wprowadzeniu do żyły specjalnego aplikatora, za pomocą którego fale radiowe przesyłane są do końcówki termokoagulacyjnej znajdującej się na końcu cewnika. Owe fale wytwarzają wysoką temperaturę wewnątrz żyły, co w efekcie powoduje  koagulację i natychmiastowe obkurczenie się zmienionego chorobowo naczynia. W dalszym przebiegu następuje całkowite zwłóknienie żyły.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym tumescencyjnym i trwa ok. godziny. Po jego zakończeniu chirurg zakłada pacjentowi pończochę uciskową, którą należy nosić przez 48 godzin. Według wielu lekarzy EVRF dorównuje skutecznością leczenia metodom klasycznym, a jest przy tym mniej inwazyjne i nie pozostawia blizn. Jego kolejną zaletą jest szybsza rekonwalescencja.

Polscy chirurdzy i flebolodzy – ogromna wiedza i umiejętności

Metoda EVRF jest stosunkową młodą techniką leczenia żylaków kończyn dolnych, ale w Polsce można ją znaleźć w wielu klinikach. W Gdańsku jedną z polecanych placówek jest Artvein & Babiana Ryszard Zając. Zabiegi przeprowadza lek. med. Ryszard Zając, doświadczony chirurg naczyniowy i flebolog. Wiedzę i umiejętności zdobywał, doskonaląc się w kilku renomowanych ośrodkach – m.in. pracował na Oddziale Chirurgii Ogólnej Okręgowego Szpitala Kolejowego w Gdańsku, wykonywał zabiegi także w Szpitalu Centrum Zdrowia Swissmed (również w Gdańsku). Od 2012 roku współpracuje z kolejną placówką – Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu. Choroby żył kończyn dolnych są jego specjalnością.

Natomiast w stolicy znajduje się Lecznica Melitus, w  której zabiegami przy użyciu fal radiowych zajmuje się prof. nadzw. UJK dr hab. Maciej Kielar, uznany chirurg i flebolog. Jest jednym z założycieli Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Międzynarodowej Unii Flebologicznej. Prócz tego jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych z dziedziny chirurgii.

Z kolei w Otwocku mieści się nowoczesna placówka, Kriocentrum. Żylaki kończyn dolnych leczy się tu na wiele sposobów – metoda terapii jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta. Klinika oferuje szereg zabiegów, począwszy od klasycznego streepingu i endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy pomocy lasera (EVLT), a skończywszy na EVRF. Przeprowadzaniem zabiegów zajmuje się dr Tomasz Kłos i dr Marek Batijewski.

Leczenie żylaków falami radiowymi – gdzie się udać?

Warto wspomnieć też o Centrum Medycznym Holi-Med w miejscowości Dębno. Działa od 2009 roku, czyli dość krótko, ale prowadzi je uznany specjalista chorób wewnętrznych, lek. med. Paweł Juza. Może się poszczycić 22-letnim doświadczeniem zarówno w zakresie leczenia pacjentów, jak i w organizacji opieki zdrowotnej. Wykorzystuje metodę EVRF przy leczeniu wszystkich rodzajów żylaków: w zależności od stadium choroby żylakowej stosuje cienkie igły, cewniki oraz aplikatory o grubości 2mm. Drugim właścicielem ośrodka jest lek. stom. Barbara Juza.

Nie zawiedzie się także pacjent, który zdecyduje się na leczenie w klinice w Szczecinie. Jedną z polecanych placówek jest Aesthetic Med – Aesthetic Vein, gdzie zabiegi metodą wewnątrzżylnej termoablacji radiowej EVRF przeprowadza dr n. med. Tomasz Hamera, specjalista chirurgii ogólnej oraz flebolog. Wykorzystywanym przy terapii aparatem jest EVRF firmy FCare Systems, przeznaczony do leczenia różnego rodzaju naczyń żylnych. Technika EVRF jest w tej klinice obowiązującym złotym standardem w leczeniu chorób żył. Przy jej użyciu specjaliści ośrodka likwidują objawy przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych poprzez zamykanie tzw. pajączków, niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej bądź żył siatkowatych. W zależności od stopnia choroby zabiegi przeprowadzane są ambulatoryjnie lub w profesjonalnie wyposażonej sali operacyjnej.

Aparat EVRF FCare Systems posiada też klinika Angiomedic z Krakowa. Kolejną krakowską placówką, w której żylaki kończyn dolnych leczy się falami radiowymi, jest Szpital św. Rafała. Zabiegi wykonuje lek. med. Roman Kuśmierczyk, który przeprowadza również klasyczną operację (stripping), skleroterapię pod kontrolą USG oraz termoablację diatermiczną żylaków pniowych i niewydolnych żył przeszywających. Żylaki kończyn dolnych leczy w ten sposób także dr n. med. Ryszard Mądry.

Leczenie żylaków kończyn dolnych dla pacjentów zagranicznych

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Mimo że w 2012 roku, podczas londyńskiego Charing Cross (jednego z najważniejszych sympozjów dla specjalistów chirurgii naczyniowej), metoda EVRF została uznana za złoty standard w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, nie przyczyniło się to do zmniejszenia ceny zabiegów. Koszty operacji w Wielkiej Brytanii mogą wynieść aż £3.000-£5.000, nieporównywalnie drożej niż w Polsce. Krakowski Angiomedic oferuje leczenie w cenach od 300 do 3,7 tys. złotych, zależnie od stadium choroby. Koszty zabiegu w klinice Kriocentrum to 2,7-5 tys. złotych, natomiast w gdańskiej placówce Artvein & Babiana Ryszard Zając – od 900 do 3,7 tys. złotych. Poszukiwania oszczędności są powodem migracji Brytyjczyków do tańszych klinik, w tym do Polski. Odwiedzają nas też Szwedzi, Niemcy i Norwegowie, dla których taki wyjazd jest połączeniem leczenia z wypoczynkiem w jednym z naszych pięknych miast.

Leczenie żylaków nóg falami radiowymi EVRF - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 800 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 1 300 zł do 5 500 zł
 • Tychy od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 4 500 zł do 8 500 zł
 • Gliwice od 3 200 zł
 • Katowice od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 4 500 zł
 • Lublin od 4 500 zł
 • Nowy Targ od 3 500 zł do 5 500 zł
 • Wejherowo od 3 000 zł
 • Zakopane od 3 500 zł do 5 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie żylaków nóg falami radiowymi evrf jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska