Kriochirurgiczna operacja żylaków

Kriochirurgiczne leczenie żylaków polega na wymrażaniu ich przy pomocy specjalistycznej sondy. Jest to zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny niż tradycyjna operacja żylaków i nie wymaga pobytu w szpitalu po zabiegu. Poniżej przedstawiamy listę 4 klinik, które mają w swojej ofercie usługii kriochirurgii żylaków.

Leczenie żylaków metodą wymrażania - informacje

Kriochirurgiczne leczenie żylaków kończyn dolnych polega na ich wymrażaniu przy pomocy cienkiej sondy o temperaturze -80°C. Jego przewaga nad leczeniem tradycyjnym jest oczywista: zabieg kriochirurgii żylaków jest znacznie mniej inwazyjny, trwa tylko 1,5-2 godziny, a przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga hospitalizacji, a bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może wrócić do domu. Kriochirurgia zapewnia doskonałe efekty kosmetyczne, a powrót do pełnej sprawności fizycznej następuje już po kilku dniach.

Gabinet terapii falą uderzeniową w Humana Medica Omeda Gabinet terapii falą uderzeniową w Humana Medica Omeda

Jedną z najbardziej znanych polskich placówek, mających w swojej ofercie zabiegi kriochirurgicznego leczenia żylaków kończyn dolnych jest Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Kriomed Czajkowski w Piasecznie pod Warszawą. Klinika funkcjonuje na rynku usług medycznych od 1997 roku, a jej specjalnością jest właśnie leczenie żylaków kończyn dolnych metodą kriochirurgiczną: od początku istnienia wykonano ponad 6000 takich zabiegów, co stanowi najwyższą liczbę wśród wszystkich polskich placówek. Zabiegi przeprowadza dr n. med. Konrad Czajkowski – doświadczony chirurg, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii klatki piersiowej, członek Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Stowarzyszenia Chirurgów Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Flebologicznego.

Kolejną doskonałą kliniką, która swoim pacjentom oferuje zabiegi kriochirurgicznego leczenia żylaków jest Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku. Zabiegi usuwania żylaków w klinice przeprowadzają lek. med. Marek Batijewski i lek. med. Tomasz Kłos, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęli stosować w tej dziedzinie kriochirurgię. Dr Batijewski i dr Kłos są także jednymi z pionierów w zakresie innowacyjnej metody leczenia hemoroidów Hemo RF. Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i medyczny (w tym aparat ultrasonograficzny USG Doppler, laser Nd:Yag Fotona czy chłodziarkę zabiegową Zimmer Medizine Systeme).

Kriochirurgiczne leczenie żylaków w polskich placówkach

Pacjenci, zmagający się z problemem żylaków kończyn dolnych mogą udać się także do Przychodni Artmed w Kielcach, gdzie zabiegi wymrażania żylaków przeprowadzają dr n. med. Jarosław Matykiewicz, lek. med. Piotr Nieroda oraz lek. med. Sławomir Szafran – doświadczeni i cenieni chirurdzy. Jakość przeprowadzanych w placówce zabiegów potwierdza Certyfikat ISO 9001, uzyskany w 2001 roku.

Warto wymienić również Centrum Leczenia Chorób Żył i Tętnic, funkcjonujące w ramach NSZOZ Chirurgii Endoskopowej w Poznaniu. Placówka zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym oraz operacyjnym chorób z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, w tym właśnie żylaków kończyn dolnych. Zabiegi w placówce przeprowadzają dr n. med. Wojciech Bućko oraz dr n. med. Krzysztof Wachal.

Kolejną placówką, która zajmuje się kriochirurgicznym leczeniem żylaków jest Centrum Medyczne Eskulap w Bydgoszczy. Zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej w placówce przeprowadzają dr hab. n. med. Stanisław Molski, dr n. med. Wojciech Stankiewicz, dr n. med. Maciej Thews, dr n. med. Piotr Flisiński oraz lek. med. Jarosław Siemaszko. W Poradni Chirurgii Naczyniowej placówki można się także poddać zabiegom leczenia owrzodzeń żylnych podudzi oraz zakrzepicy żylnej.

Kriochirurgię w leczeniu żylaków kończyn dolnych wykorzystuje także dr hab. n. med. Andrzej Nowicki, prof. UMK (Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Now-Med w Bydgoszczy). Dr Nowicki to lekarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Jest członkiem m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarszystwa Onkologii Klinicznej.

Również Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków Venavita w Poznaniu ma w swojej ofercie zabiegi kriochirurgiczne. Placówka istnieje już od 1993 roku, a zabiegi leczenia żylaków przeprowadza lek. med. Krzysztof Błachowiak, specjalista w zakresie chirurgii i flebologii. Pacjenci placówki mogą się także poddać zabiegom nieoperacyjnego leczenia pajączków metodą skleroterapii i mikroskleroterapii, laserowym zabiegom leczenia żylaków odbytu czy zabiegowi mikrochirurgii żylaków.

Atrakcyjne ceny wymrażania żylaków w Polsce

dr Konrad Czajkowski dr Konrad Czajkowski

Zabiegi kriochirurgicznego leczenia żylaków kończyn dolnych są w Polsce stosunkowo tanie, zwłaszcza w porównaniu z cenami w innych krajach europejskich: w polskich placówkach zabieg można wykonać już za 2000zł (taka jest cena kriochirurgii żylaków w klinice Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku), podczas gdy w Wielkiej Brytanii i Niemczech jego koszt jest zazwyczaj dwukrotnie wyższy. Co więcej, jakość zabiegów w polskich klinikach nie odstaje od ich poziomu w placówkach innych państw. Z tej przyczyny Brytyjczycy, Irlandczycy, Niemcy czy mieszkańcy krajów skandynawskich coraz chętniej wyjeżdżają na leczenie do Polski, zwiedzając przy okazji jej zabytki.

Leczenie żylaków nóg metodą wymrażania - ceny w różnych miastach

  • Bydgoszcz od 2 500 zł do 4 000 zł
  • Białystok od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Piaseczno od 6 000 zł
  • Kowale od 1 500 zł
Leczenie żylaków nóg metodą wymrażania cena »

Usługa wymrażanie żylaków jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.

Autor: