Usuwanie żylaków parą wodną Częstochowa

Jedną z najnowocześniejszych technik leczenia żylaków kończyn dolnych jest tzw. metoda SVS (ang. Steam Vein Sclerosis) , która polega na zamykaniu światła niewydolnych naczyń żylnych za pomocą przegrzanej do temperatury około 110-120°C pary wodnej. Poniżej prezentujemy placówki, które wykonują leczenie tą metodą.

Lekarze wykonujący usuwanie żylaków parą wodną SVS w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa usuwanie żylaków parą wodną w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. Dariusz Pawełczak

chirurg ogólny

w Prywatna Praktyka Lekarska Dariusz Pawełczak

9,5 / 10

Usuwanie żylaków parą wodną SVS w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Obecność i rozwój nieestetycznie wyglądających zmian żylnych jest zmorą wielu osób. Do powstawania żylaków kończyn dolnych dochodzi częściej u kobiet, niż u mężczyzn, a ich zazwyczaj postępujący przebieg sprawia, że coraz więcej osób poszukuje metod, które umożliwiłyby skuteczne zwalczenie tego problemu. Opracowano wiele technik, dzięki którym możliwe stało się odzyskanie naturalnego wyglądu nóg, a jedna z najnowocześniejszych metod leczenia żylaków kończyn dolnych wykorzystuje zalety dobrze nam znanej pary wodnej.

Żylaki kończyn dolnych są nie tylko problemem estetycznym. Ich rozwój związany może być m.in. z przebytym epizodem zakrzepicy żył głębokich, co w takich przypadkach wymaga zazwyczaj pogłębienia diagnostyki i zastosowania odpowiedniego leczenia.

Wpływ na rozwój żylaków kończyn dolnych ma wiele czynników, wśród których wymienić należy m.in. długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, co ma miejsce np. u fryzjerów. U kobiet problematyka żylaków ma nierzadko związek z okresem ciąży, kiedy to powiększona macica uciska naczynia żylne powodując utrudnienia w odpływie krwi i wtórne poszerzenia naczyń.

SVS w Częstochowie

Jedną z najnowocześniejszych technik leczenia żylaków kończyn dolnych jest tzw. metoda SVS (ang. Steam Vein Sclerosis) , która polega na zamykaniu światła niewydolnych naczyń żylnych za pomocą przegrzanej do temperatury około 110-120°C pary wodnej. Para wodna, działając na ścianę naczynia żylnego, powoduje jego uszkodzenie, stopniowe włóknienie i zarastanie, co ostatecznie prowadzi w nim do zahamowania przepływu krwi.

Para wodna jako substancja obliterująca, czyli zamykająca światło naczynia, posiada liczne zalety. W porównaniu z tradycyjną metodą usuwania żylaków kończyn dolnych (stripping), zastosowanie pary wodnej pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań i znacznie skraca czas trwania całej procedury. Małoinwazyjny charakter leczenia żylaków kończyn dolnych z wykorzystaniem pary wodnej sprawia, że metoda ta nie pozostawia blizn, a ewentualne pozabiegowe dolegliwości bólowe ulegają znacznemu ograniczeniu.

Porównanie metody pary wodnej z innymi metodami

Porównanie zastosowania pary wodnej z innymi termicznymi metodami leczenia żylaków kończyn dolnych, czyli metodą opartą o wykorzystanie prądu o częstotliwości radiowej czy energii lasera, również ukazuje jej liczne zalety. Właściwości przegrzanej pary wodnej pozwalają jej na bardzo szybkie, w porównaniu z innymi metodami, osiągnięcie docelowej temperatury tkanek. Sprawia to, że sam zabieg nie powoduje oparzeń, które mogą natomiast wystąpić w metodzie laserowej.

Inne termiczne metody leczenia żylaków kończyn dolnych zazwyczaj lepiej sprawują się w leczeniu konkretnych i określonych patologii żylnych, np. metoda bazują na wykorzystaniu prądu o częstotliwości fal radiowych w obliteracji światła poszerzonej patologiczne żyły odpiszczelowej. W przypadku obliteracji światła naczyń żylnych za pomocą przegrzanej pary wodnej możliwa staje się małoinwazyjna interwencja również w przypadku stwierdzenia żylaków nawrotowych czy niewydolnych, dużych pni żylnych. Uniwersalność i wysokie bezpieczeństwo pary wodnej w leczeniu żylaków kończyn dolnych sprawia, że jest to metoda, która cieszy się coraz to większym zainteresowaniem i zyskuje stopniowo na popularności.

Zabieg leczenia żylaków kończyn dolnych metodą SVS trwa zazwyczaj około 30 minut i odbywa się z zastosowaniem technik znieczulenia miejscowego. Podczas zabiegu lekarz przeprowadza dokładne mapowanie zmian żylnych za pomocą aparatu USG. Pod kontrolą USG zostaje także wprowadzony do światła naczynia specjalny wenflon i cienki cewnik, przez który dozowane są ściśle określone dawki pary wodnej. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent może wrócić do domu, nie ma potrzeby jego hospitalizacji, co jest kolejną zaletą metody leczenia żylaków z użyciem pary wodnej. Czas rekonwalescencji i powrotu do pracy oraz codziennej aktywności jest również znacznie zredukowany. Zazwyczaj pacjent powraca do swoich codziennych obowiązków zawodowych w przeciągu 1-2 dni.

Cena usuwania żylaków parą wodną

Ceny zabiegu leczenia żylaków kończyn dolnych z użyciem pary wodnej metodą SVS wahają się w polskich klinikach w przedziale 2 900 - 4 500 zł.

Pacjenci szukali zabiegu usuwanie żylaków parą wodną svs w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat usuwanie żylaków parą wodną SVS

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…