Leczenie żylaków nóg Bielsko-Biała

Żylaki to problem, który objawia się raczej niepozornie. Symptomy takie jak mrowienie w nogach, ból czy opuchlizna nie zawsze kojarzą się bowiem z chorobą. Tymczasem mogą to być oznaki zaburzeń krążenia w kończynach dolnych i powód, dla którego warto odwiedzić lekarza od żylaków. Oto lista {{count_clinic}} klinik w Bielsku-Białej, w których pacjentów przyjmują tacy specjaliści.

Filtruj wyniki
Pacjenci z Bielska-Białej wybierają także placówki z Skoczów (19 km od centrum Bielska-Białej)
Skoczówul. Morcinka 16 B

Centrum Lekarskie Alfa

 • Laserowe leczenie żylaków od 1 300 zł
 • Operacja żylaków od 300 zł
 • Skleroterapia 280 zł
 • Miniflebektomia od 500 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym (przedzabiegowa)  100 zł

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Tychyul. Harcerska 35

Medicus Estetic

ocena 4.6 / 5 (57 opinii) - zobacz opinie »zobacz »

Zabieg wykonany przez 2 lekarzy - Bartosza Pułtoraka i Marka Pułtoraka. Opieka lekarska, a także pielęgniarska pani Agnieszki, na najwyższym poziomie. Opieka po zabiegu (kontrole) bardzo dobra. Efekt po zabiegu fantastyczny!- Ania (lek. Bartosz Pułtorak, laserowe leczenie żylaków)

 • Laserowe leczenie żylaków od 3 500 zł
 • Operacja żylaków od 2 000 zł
 • Skleroterapia od 300 zł
 • Miniflebektomia 2 000 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym (przedzabiegowa)  150 zł

Usuwanie żylaków nóg w Bielsku-Białej - informacje

Poszerzenia układu żył powierzchownych, niewydolność zastawkowa, jaka w konsekwencji przyjmuje postać węzłowatych splotów, często guzowatych, to typowe objawy żylaków kończyn dolnych, którym towarzyszą przebarwienia skóry, a w bardziej zaawansowanych stanach także owrzodzenia. Istnieją dwie metody usuwania żylaków: klasyczna – chirurgiczna, przy której żyła jest „wyrwana” oraz laserowa – nowoczesna i małoinwazyjna, polegająca na trwałym zamknięciu światła żyły.

Sprzęt medyczny w Centrum Lekarskie Alfa Sprzęt medyczny w Centrum Lekarskie Alfa

Przewlekła niewydolność żylna – leczenie

Bezoperacyjne, operacyjne i laserowe leczenie żylaków oraz pajączków nóg świadczą Poradnie Specjalistyczne i Odziały Zabiegowe Euroklinika, gdzie ponadto, w początkowych stadiach choroby żylnej, w celu zahamowania jej rozwoju i zmniejszenia objawów, stosowana jest kompresjoterapia – jedna z metod profilaktyki i leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Wewnątrzżylne laserowe usuwanie żylaków niekiedy uzupełniają zabiegi miniflebektomii lub skleroterapii. W zakresie chirurgicznych procedur, w celu usunięcia  dużych niewydolnych pni żylnych placówka wykonuje safenektomie  oraz stripping.  

Obliteracyjne leczenie żylaków (skleroterapia), usunięcie małych żylaków kończyn dolnych (miniflebektomia) oraz operacja żylaków kończyn dolnych metodą klasyczną (stripping) to chirurgiczne metody leczenia żylaków, jakie w swojej praktyce stosuje Centrum Lekarskie Alfa. Kadrę specjalistyczną tworzy m. in. dr n. med. Arkadiusz Krupowies, specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista angiolog, który w ramach kwalifikacji do zabiegów operacyjnych świadczy bezpłatną konsultację. Oferta placówki obejmuje także leczenie nieoperacyjne w postaci opasek oraz pończoch uciskowych.

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej Beskidzkiego Centrum Medycznego wykonywanych jest ok. 2000 zabiegów rocznie, a placówka specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej. W przypadku dużych żylaków kończyn dolnych z zajęciem zmianami żyły odpiszczelowej (safena) oferta przewiduje operacje z safenektomią. Przeprowadzane są również zabiegi  bez safenektomii, a także techniką laserową. Kierownikiem Oddziału jest lek. med. Bogusław Talaga. Centrum realizuje ofertę odpłatnie oraz w zakresie NFZ.

Bielsko-Biała – gdzie do naczyniowca?

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Leczeniem niektórych schorzeń z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej zajmuje się również Szpital św. Łukasza, gdzie w terapii żylaków kończyn dolnych stosowane są metody operacyjne, zarówno klasyczne, jak i małoinwazyjne z minimalnymi cięciami skórnymi. Szczegółowy plan leczenia ustalany jest podczas konsultacji na podstawie badania lekarskiego i wyników badań (w tym USG), jakie przeprowadza m. in. lek. med. Tomasz Kozik, specjalista chirurgii ogólnej, który specjalizuje się w chirurgii naczyń, oraz w operacyjnym leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych.

Leczeniem chorób naczyń, w tym m. in. miażdżycy tętnic szyjnych i kończyn dolnych oraz żylaków kończyn dolnych zajmuje się Centrum Medyczne Corvita, gdzie swoje usługi świadczy lek. med. Krzysztof Pietrzak, specjalista chirurg ogólny i naczyniowy związany z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca w Ustroniu. W ramach oferty placówki, wykonuje USG Doppler tętnic i żył szyjnych oraz kończyn dolnych, przeprowadzając konsultacje i kwalifikacje do zabiegów naczyniowych oraz chirurgii ogólnej. 

Zabieg laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych, w odróżnieniu od klasycznej metody, polega na trwałym zamknięciu światła żyły odpiszczelowej bez konieczności jej wyrywania. Przez niewielkie nacięcie chirurg wprowadza włókno lasera do światła żyły, a uwolniona energia skutecznie ją zamyka. Taką procedurą, niespełna 70 km od Bielska-Białej, realizuje Klinika Esteuroda – Medycyna Estetyczna i Chirurgia w Jaworznie. Małoinwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji i odznacza się dobrym efektem estetycznym.

Leczenie żylaków nóg - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Bielsko-Biała od 250 zł do 4 000 zł
 • Plewiska od 200 zł
 • Warszawa od 160 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 200 zł do 9 000 zł
 • Łódź od 90 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 50 zł do 6 500 zł
 • Poznań od 150 zł do 6 500 zł
 • Częstochowa od 150 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11 000 zł
 • Lublin od 200 zł do 6 500 zł
 • Szczecin od 300 zł do 9 500 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 6 400 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie żylaków w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i angiologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Bielska-Białej, w miejscowościach: Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno oraz Rybnik.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska