Leczenie żylaków kończyn dolnych Gdańsk

Synonimy: flebologia, żylaki kończyn dolnych, operacje żylakow kończyn dolnych

Filtruj wyniki
Filtruj:

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie żylaków kończyn dolnych w Gdańsku? Dołącz do nas! »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie żylaków kończyn dolnych Gdańsk - informacje

Gabinet zabiegowy w Lifemedica Gabinet zabiegowy w Lifemedica

Żylaki kończyn dolnych to przewlekła choroba układu żylnego występująca nawet u 50% populacji. Chorzy zmagający się z niewydolnością żylną przechodzą szereg specjalistycznych badań (m.in. USG Doppler), dzięki którym lekarze dobierają odpowiednią dla nich metodę terapii. W zależności od rozwoju schorzenia i metody chorzy poddawani są zabiegom w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Uzależniony od techniki zabiegowej jest także czas operacji i okres powrotu do zdrowia. W przypadku małego zaawansowania schorzenia stosuje się skleroterapię piankową lub płynem, zamykającą drobne żyły, natomiast bardziej rozwinięte żylaki usuwa się laserem, prądem bądź falami radiowymi. Duże żylaki nierzadko wymagają operacji chirurgicznej (tzw. stripping), po której pacjent przechodzi długą rehabilitację. Im szybciej chory podda się leczeniu, tym większe ma szanse na zabieg małoinwazyjny i szybszy powrót do zdrowia.

Chirurdzy naczyniowi w Gdańsku

Gdańsk jest jednym z wielu polskich miast, w których cierpiący na żylaków kończyn dolnych znajdą wykwalifikowanego specjalistę chirurgii naczyniowej bądź flebologii. Jednym z takich lekarzy jest dr Wojciech Jusza (Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek med. Wojciech Jusza), od wielu lat związany z Kliniką Kardiochirurgii oraz Pododdziałem Chirurgii Naczyń Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest członkiem kilku stowarzyszeń medycznych, w tym Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyń oraz Włoskiego Towarzystwa Flebologicznego. W 2005 roku był współwykonawcą pierwszej na wybrzeżu operacji żylaków metodą laserową (EVLT), a w 2009 roku wykonał pierwszy w rejonie zabieg techniką RFITT. Przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie, a także w Klinice Anti-Aging INVICTA.

Dr Jucha pracuje również w Ośrodku Medycyny Estetycznej mieszczącym się w zabytkowym XVIII-wiecznym Dworze Kuźniczki. Ośrodek plasuje II miejsce na liście gdańskich gabinetów medycyny estetycznej polecanych przez „Przewodnik Medycyny Estetycznej” miesięcznika „Uroda”. Specjalista zajmuje się w nim chirurgią naczyń oraz bezoperacyjnym leczeniem naczyń i żylaków kończyn dolnych. Do zespołu medycznego placówki należy także lek. med. Grażyna Le Blanc, posiadaczka certyfikatu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, oraz dr n. med. Marek Muraszko-Kuźma, wykonujący zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Pacjenci zmagający się z żylakami kończyn dolnych mogą zwrócić się o pomoc do Poradni Flebologicznej kierowanej przez lek. med. Joannę Borecką-Sobczak. Specjalistka nieustannie podwyższa kwalifikacje, przechodząc kolejne szkolenia i kursy. Jako jedna z nielicznych lekarzy w Trójmieście posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniający do wykonywania badań USG w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych. Doktor Borecka-Sobczak jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Kolejny gdański lekarz zajmujący się leczeniem żylaków to lek. med. Ryszard Zając z kliniki ArtVein, chirurg naczyniowy i flebolog. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. W swoim gabinecie przeprowadza zabiegi metodą wewnątrzżylnego zamykania żylaków z zastosowaniem techniki EVRF. Leczy schorzenia naczyń żylnych i choroby tętnic, a także pomaga pacjentom z obrzękiem limfatycznym. Przyjmuje chorych w Gdańsku i Gdyni, a od niedawna również w ośrodku Vesalius S.C. Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Chirurg naczyniowy Marcin Trenkner (Gabinet Chirurgii Naczyniowej i Flebologii) oferuje pacjentom nieoperacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych laserem firmy AngioDynamics. Przy jego pomocy zamyka też pajączki i inne zmiany żylne na kończynach dolnych. Leczące się u niego osoby mogą poddać się skleroterapii piankowej pod kontrolą USG, zamknąć poszerzone naczynka na twarzy oraz przejść leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych i żylaków nawrotowych. Zespół medyczny pomaga również w doborze wyrobów uciskowych w chorobach żył. Doktor Trenkner to także współzałożyciel i Kierownik NZOZ „Perfect Medica” w Gdańsku, jednego z pierwszych prywatnych ośrodków opieki zdrowotnej. Placówka posiada salę operacyjną, świetnie wyposażony gabinet zabiegowy oraz salę wypoczynkową dla pacjentów. Osoby z żylakami są poddawane leczeniu operacyjnemu i nieoperacyjnemu bądź terapii z użyciem odpowiednich leków. Lekarze placówki oferują chorym również diagnostykę USG tętnic i żył metodą Dopplera.

Jeszcze jednym gdańskim ośrodkiem, w którym lekarze pomagają pacjentom chorym na niewydolność żył kończyn dolnych, jest Centrum Leczenia Choroby Żylakowej w Centrum Zdrowia Swissmed. Zespół medyczny wykonuje pełny zakres chirurgii żylnej, pacjenci poddawani są też skleroterapii, kompresoterapii oraz farmakoterapii. Badania USG wykonywane są nowoczesnym aparatem firmy Siemens G60S. Zabiegi przeprowadzają m.in. dr Andrzej Franczak oraz dr Piotr Rumianowski, specjaliści chirurgii naczyniowej i ogólnej.

Leczenie niewydolności żylnej w Gdańsku

Gabinet zabiegowy w Derm-Al Gabinet zabiegowy w Derm-Al

Porównując koszty leczenia w placówkach w Gdańsku i za granicą, łatwo zauważyć, że w Polsce zabiegi są o wiele tańsze. W Poradni Flebologicznej kierowanej przez lek. med. Joannę Borecką-Sobczak ceny skleroterapii żylaków kończyn dolnych płynem zaczynają się od 250 zł, zaś np. w USA pojedynczy zabieg kosztuje $200-$500, czyli ok. 625-1560 zł (takie stawki podaje serwis medyczny zeel.com). Różnice w stawkach leczenia niewydolności żył innymi technikami są równie wyraźne. Cudzoziemcy pragnący pozbyć się żylaków coraz chętniej odwiedzają gdańskie ośrodki, skuszeni cenami i jakością usług świadczonych przez tutejszych lekarzy. Najczęściej są to pacjenci z Niemiec, Wysp Brytyjskich, ale stopniowo przybywa również gości z Norwegii, Szwecji czy Danii. W Gdańsku mogą podjąć się leczenia w nowoczesnych klinikach, a także przedłużyć pobyt w mieście i wypocząć pośród atrakcji takich jak Dwór Artusa czy Ratusza Staromiejskiego.

Leczenie żylaków kończyn dolnych - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 100 zł do 7 650 zł
 • Warszawa od 200 zł do 11 000 zł
 • Wrocław od 200 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 7 000 zł
 • Łódź od 90 zł do 3 000 zł
 • Poznań od 200 zł do 6 500 zł
 • Częstochowa od 150 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 250 zł do 6 000 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 6 400 zł
 • Szczecin od 300 zł do 9 900 zł
 • Kielce od 200 zł do 600 zł
 • Radom od 100 zł do 300 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków kończyn dolnych także w miastach pobliżu Gdańska, takich jak: Gdynia lub Starogard Gdański.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.