Leczenie żylaków kończyn dolnych Gliwice

Synonimy: flebologia, żylaki kończyn dolnych, operacje żylakow kończyn dolnych

Filtruj wyniki
Filtruj:

Oferujesz leczenie żylaków kończyn dolnych w Gliwicach?

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie żylaków kończyn dolnych Gliwice - informacje

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Żylaki kończyn dolnych to choroba postępująca i nieodwracalna, której leczenie zależy od jej stopnia zaawansowania. Pierwsze jej stadium, zwane teleangiektazją (bardzo drobnymi żylakami) leczy się za pomocą mikroskleroterpii. W przypadku tzw. pajączków i małych żylaków lekarz może zastosować zabieg skleroterapii, czyli ostrzykiwania chorych żył środkami obliterującymi. Większe żylaki leczone są operacyjnie za pomocą tradycyjnej metody (tzw. stripping - wyjęcie żyły odpiszczelowej) oraz z zastosowaniem metod mniej inwazyjnych, takich technika laserowa EVLT oraz technika wykorzystująca fale radiowe RFITT.

Zabiegi flebologiczne w Gliwicach

Lekarzem, zajmującym się na terenie Gliwic zabiegami z zakresu flebologii jest dr n. med. Wojciech Śliwiński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 2000 roku) praz chirurg naczyniowy (specjalizacja w 2011 roku), który swoje doświadczenie z zabiegów leczących żylaki kończyn dolnych zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu na Oddziale Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej. Leczy nieinwazyjnie żylaki siatkowate oraz tzw. pajączki na nogach za pomocą skleroterapii oraz przeprowadza zabiegi klasyczne i endowaskularne z zakresu angiochirurgii. Ponadto zajmuje się diagnostyką USG Doppler i leczeniem chorób żylnych kończyn dolnych od pajączków poprzez zakrzepicę żylną, aż do owrzodzenia podudzi.

Kolejnym gliwickim lekarzem, do którego może udać się pacjent z problemem żylaków nóg, jest dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista chorób wewnętrznych (od 2007 roku) oraz angiologii (od 2013 roku), posiadający umiejętności z zakresu leczenia żylaków kończyn dolnych zdobyte w szpitalu Avimed - Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej w Bytomiu oraz posiadający certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, który potwierdza jego "wiedzę i doświadczenie diagnostyczno-terapeutyczne w zakresie flebologii" (Katowice). Wśród przeprowadzanych przez niego zabiegów leczących żylaki można wymienić skleroterapię (także echoskleroterapię piankową oraz pod kontrolą tumescencji), metodę laserową EVLT (za pomocą lasera ELVeS (R) Painless) oraz metodę radioablacji (EVER/RFITT - generator CelonLab Precision oraz generator Viridex-RF).

Leczenie żylaków kończyn dolnych oferowane jest także przez Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej AdvanceMed, mieszczące się w Nieborowicach (10 km od Gliwic). Żylaki nóg są w placówce usuwane laserowo za pomocą metody EVLT (Endo Venous Laser Ablation). Ponadto można poddać się tutaj także diagnostyce żylaków nóg z zakresu badań USG Doppler.

Ile kosztuje leczenie żylaków kończyn dolnych w Gliwicach a ile za granicą?

Śródoperacyjny Rtg cyfrowy w Klinice Mazan Śródoperacyjny Rtg cyfrowy w Klinice Mazan

Za zabieg skleroterapii w gliwickich ośrodkach medycznych trzeba zapłacić 300 zł, natomiast 100 funtów (560 zł) kosztuje taki sam zabieg w Wielkiej Brytanii w Tooting Medical Centre mieszczącym się w Londynie.

Leczenie żylaków kończyn dolnych - ceny w Gliwicach na tle innych miast

 • Gliwice od 150 zł do 3 200 zł
 • Plewiska od 200 zł
 • Warszawa od 180 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 200 zł do 9 000 zł
 • Łódź od 90 zł do 4 500 zł
 • Katowice od 200 zł do 6 500 zł
 • Częstochowa od 150 zł do 6 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 6 500 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11 000 zł
 • Lublin od 200 zł do 6 500 zł
 • Radom od 200 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 6 400 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie żylaków w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i angiologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków kończyn dolnych w pobliżu Gliwic, w miejscowościach: Ruda Śląska, Bytom, Rybnik, Sosnowiec, Strzelce Opolskie, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec oraz Jaworzno.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska