Leczenie żylaków nóg Kielce

Żylaki to problem, z którym należy jak najszybciej wybrać się do flebologa. Nieleczone, prowadzą do rozwoju poważnych powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą nawet zagrażać życiu pacjenta. Objawy takie jak popękane naczynka, skurcze i ból powinny skłonić nas zatem do wizyty u specjalisty. Oto lista 5 klinik w Kielcach, w których można wyleczyć żylaki kończyn dolnych.

Kielce, ul. Warszawska 21

Plus Med

4,7 / 5  (249 opinii)  rozwiń

Zabiegowi usuwania / zamykania żylaków poddana była moja mama, która ma 65 lat i kilka innych niż żylaki problemów medycznych w tym cukrzyce. Nie chodziło o zabieg kosmetyczny, ale o to by moja mama mogła po prostu chodzić bez bólu ... żeby pozbyć się opuchlizny i owrzodzeń. Leczenie trwało ok 3 miesięcy. Mama musiała kilka razy wracać do kliniki na dodatkowe małe zabiegi. Leczenie przyniosło rezultaty!!! Dr. Gołąbek z Kielc bez dwóch zdań postawił moja mamę na nogi! ~ Lucyna (Leczenie żylaków, lek. Roman Gołąbek)

 • Leczenie żylaków od 3 300 zł
 • Laserowe leczenie żylaków od 2 700 zł
 • Skleroterapia 400 zł
 • Usuwanie żylaków parą wodną od 3 300 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym (przedzabiegowa)  150 zł

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Usuwanie żylaków nóg w Kielcach - informacje

Żylaki, czyli przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) to choroba, która w 50% przypadków dotyka mężczyzn i w 65% kobiet. Jest następstwem uszkodzenia zastawek żylnych, uniemożliwiając prawidłowy „transport” krwi z nogi ku górze, czego konsekwencją jest tworzenie się żylakowatych poszerzeń żylnych, przebarwień skóry, które nieleczone, w bardziej zaawansowanych stanach prowadzą do owrzodzeń. Zmiany dotyczą małych naczyń (pajączki) i większych pni żylnych (wężykowate „zwoje”), którym z czasem towarzyszą dolegliwości w postaci obrzęków i bólu.

Kadra w Plus Med Kadra w Plus Med

Choroby żył – leczenie zabiegowe

Usługi z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej świadczy Salwiko Chirurgia, a pacjenci kwalifikowani są do leczenia operacyjnego w zakresie Chirurgii Jednego Dnia w Prywatnym Gabinecie Chirurgicznym. Oferta obejmuje leczenie żylaków kończyn dolnych metodą klasyczną oraz EVLT – wewnątrzżylne leczene laserowe. Zakres usług stanowi również leczenie nieoperacyjne (skleroterapia) oraz obliteracja żylaków kończyn dolnych. Kwalifikacje oraz zabiegi przeprowadza lek. med. Jacek Salwowski, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Re Vitae to połączenie specjalistycznych zabiegów estetycznych oraz chirurgii plastycznej, gdzie w zakresie oferty leczenia żylaków, poszerzonych naczynek oraz pajączków, jedną z metod ich likwidowania jest skleroterapia, która polega na dożylnym podaniu środka powodującego zamknięcie i zarośnięcie światła żylaka. Alternatywą jest usuwanie poszerzonych naczyń oraz żylaków z użyciem lasera. Procedury świadczy chirurg i lekarz medycyny estetycznej, lek. med. Andrzej Piotr Kustra.

Zabieg laserowej ablacji wewnątrzżylnej (EVLT) jest jedną z kilku metod leczenia żylaków, jakie wykonamy w Centrum Medycznym Plus Med. Nowoczesna placówka zlokalizowana w centrum Kielc, z własnym blokiem operacyjnym oraz nowoczesną częścią przychodnianą wszystkie zabiegi realizuje w ramach Chirurgii Naczyniowej, a do pozostałych metod należy m. in. zabieg wewnątrzżylnej ablacji parą wodną oraz podwiązania niewydolnych żył przeszywających (perforatorów) i minifleboktomia żylaków. Zespół specjalistów chirurgii naczyniowej współtworzy lek. med. Paweł Bodzenta.

Chirurgia naczyniowa w Kielcach

Kadra w Klinika Broccy Kadra w Klinika Broccy

Trzema laparoskopami oraz aparatem do krioterapii dysponuje Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej WSzZ w Kielcach, który stosowany jest tu m. in. w leczeniu żylaków kończyn dolnych, łagodnych zmian skórnych, a także bezkrwawego leczenia żylaków odbytu. Jednostka realizuje  ofertę z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, urazowej oraz chirurgii laparoskopowej. Kierownikiem Kliniki jest prof. zw. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Odpłatne operacje żylaków kończyn dolnych wykonamy również na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra, którego Ordynatorem jest dr n. med. Andrzej  Zieliński. Kwalifikacje do zabiegu przeprowadza w ramach Poradni Chorób Naczyń lek. med. Krzysztof Nowak, specjalista chirurgii naczyniowej. Porady i konsultacje również nie są objęte finansowaniem w ramach kontraktu z NFZ. Zabieg wymaga przygotowania, a pacjent opuszcza placówkę w następnej dobie po operacji.

Niespełna godzinę od Kielc, w Starachowicach, operacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych, kriostripping (usuwania żylaków sondą mrożącą) oraz usuwanie niewielkich żylaków, z niewielkich nakłuć skóry (miniflebektomia) świadczy zespół Chirurgii Naczyniowej Centrum Medycznego Visus. Bogatą ofertę zabiegową jednostki uzupełnia laserowa metoda usuwania żylaków kończyn dolnych EVLT. Usługi obejmują również leczenia powikłań naczyniowych, miażdżycowych oraz cukrzycowych. Zespół chirurgów współtworzy dr n. med. Marek Iłżecki.

Leczenie żylaków nóg - ceny w Kielcach na tle innych miast

 • Kielce od 200 zł do 600 zł
 • Józefosław od 299 zł
 • Warszawa od 160 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 200 zł do 10 000 zł
 • Łódź od 90 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 50 zł do 6 500 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 7 500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 200 zł do 6 500 zł
 • Radom od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdynia od 450 zł do 1 040 zł
Leczenie żylaków nóg cena »

Usługa leczenie żylaków w Kielcach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga naczyniowego.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Kielc, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna oraz Busko-Zdrój.