Leczenie żylaków nóg Kraków

Żylaki to efekt nieprawidłowego krążenia krwi w kończynach dolnych. Gdy na udach czy łydkach pojawią się popękane naczynka, a codziennym czynnościom będzie towarzyszyć ból nóg, konieczna będzie wizyta u lekarza od żył (flebologa) i podanie się zabiegowi na żylaki. Oto lista 18 klinik w Krakowie, w których można zasięgnąć porady specjalisty i usunąć żylaki kończyn dolnych.

Usuwanie żylaków nóg w Krakowie - informacje

Osoby, które borykają się z żylakami na nogach mają do wyboru wiele metod ich usuwania. Te najmniej inwazyjne nie wymagają ani pobytu w szpitalu, ani długiej rekonwalescencji. Gdzie w Krakowie można poddać się laserowemu usuwaniu żylaków? Która klinika specjalizuje się w chirurgii naczyniowej? Podpowiadamy.

Gabinet zabiegowy w Dermedik Gabinet zabiegowy w Dermedik

Jak pozbyć się żylaków?

Decyzja co do sposobu leczenia żylaków należy od flebologa. Na podstawie wykonanych badań i oględzin, tak zwany lekarz od żylaków będzie w stanie ocenić, która z metod okaże się najbardziej skuteczna. Do zamykania drobnych zmian oraz pajączków zwykle stosuje się skleroterapię i mikroskleroterapię - zarówno piankową, jak i płynową. Zabiegom na żylaki tego rodzaju można poddać się np. w zlokalizowanych na krakowskim Starym Mieście placówkach: Europejskim Centrum Zdrowia i Urody ArtCliniq oraz Centrum Der-Med.

Leczenie żylaków - nowoczesne metody

Jedna z nowoczesnych metod usuwania żylaków polega na wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości. W tym sposobie leczenia specjalizuje się doświadczony lekarz naczyniowiec - lek. Roman Kuśnierczyk. Pacjentów przyjmuje on w Centrum Medycznym Scanmed, położonym w dzielnicy Krowodrza. Leczeniu żylaków nóg innowacyjną metodą chemoobliteracji Flebogrif można z kolei poddać się w Centrum Medycznym Skopia. Placówka ta znajduje się w krakowskiej dzielnicy Prądnik Biały.

Chirurgia naczyniowa w Krakowie

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

Miejscem, które oferuje swoim pacjentom wiele nowoczesnych metod usuwania żylaków jest klinika Bona Dea (dzielnica Zwierzyniec). Przyjmujący tam specjaliści przeprowadzają zabiegi laserowego leczenia żylaków, skleroterapii, leczenia żylaków falami radiowymi oraz klejenia ich metodą VenaSeal. Procedury są przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym, dzięki czemu pacjent opuszcza klinikę jeszcze tego samego dnia i nie musi być hospitalizowany. Dodatkowa zaletą każdej z powyższych metod jest uzyskanie bardzo dobrego efektu kosmetycznego.

Inne krakowskie placówki, w których można usunąć żylaki to:

 • Szpital Św Rafała – nowoczesna placówka wyposażona w wysokiej klasy sprzęt i oferująca szeroki wachlarz zabiegów chirurgii naczyniowej. Pacjenci szpitala mogą poddać się skleroterapii, mikroskleroterapii, miniflebektomii oraz operacjom chirurgicznym.
 • Szpital na Klinach, który dołączył do naszego serwisu w 2019 roku. Swoim pacjentom oferuje wiele różnych zabiegów na żylaki nóg - zarówno operacje chirurgiczne i skleroterapię, jak i usuwanie żylaków falami radiowymi RFITT Celon.
 • Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, gdzie żylaki kończyn dolnych usuwane są metodą skleroterapii. Zabiegi przeprowadzają doświadczeni lekarze: dr n. med. Zbigniew Plewa oraz lek. med. Filip Reś.
 • Ośrodek Medyczny Osteomed, który w swojej ofercie posiada szeroki zakres zabiegów flebologicznych. Pacjenci mogą poddać się tu skleroterapii, skorzystać z leczenia operacyjnego bądź laserowego.

Leczenie żylaków nóg - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 200 zł do 10 000 zł
 • Józefosław od 299 zł
 • Warszawa od 160 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 90 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 50 zł do 6 500 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 7 500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 6 000 zł
 • Gdynia od 450 zł do 1 040 zł
 • Radom od 200 zł do 5 000 zł
 • Kielce od 200 zł do 600 zł
Leczenie żylaków nóg cena »

Usługa leczenie żylaków w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego, angiologa i flebologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.