Leczenie żylaków kończyn dolnych Racibórz

Synonimy: flebologia, żylaki kończyn dolnych, operacje żylakow kończyn dolnych

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Oferujesz leczenie żylaków kończyn dolnych w Raciborzu?

Leczenie żylaków kończyn dolnych Racibórz - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Zdrowia Sanvita Sprzęt medyczny w Centrum Zdrowia Sanvita

Leczenie żylaków nóg przeprowadza się nie tylko dla komfortu estetycznego pacjenta, ale i ze względów zdrowotnych. Przypadłość ta może bowiem doprowadzić do poważnych schorzeń, takich jak zakrzepowe zapalenie żył głębokich czy zatory tętnicy płucnej. Żylaki można leczyć operacyjnie i nieoperacyjnie. Operacja jest wykonywana najczęściej w znieczuleniu przewodowym, choć w szczególnych przypadkach lekarz może też zastosować znieczulenie miejscowe. Zwykle podczas procedury wykonuje się dwa nacięcia, by usunąć niewydolną żyłę oraz podwiązać mniejsze obwodnice. Wśród zabiegów nieoperacyjnych znajduje się natomiast m.in. skleroterapia (ostrzykiwanie lekami naczynia krwionośnego) oraz elektrokoagulacja naczynek. Zazwyczaj obie te metody stosuje się w przypadku mniejszych zmian żylnych. 

Gdzie w Raciborzu można wyleczyć żylaki kończyn dolnych?

Leczenie żylaków kończyn dolnych przeprowadza w oddalonym od Raciborza o około 26 kilometrów Rybniku dr n. med. Krzysztof Paruzel, który posiada specjalizację drugiego stopnia z chirurgii ogólnej oraz specjalizację z zakresu chirurgii naczyniowej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się on przede wszystkim diagnostyką oraz leczeniem żył i tętnic. Przeprowadza klasyczne operacje żylaków oraz zabieg safenektomii kończyn dolnych. Ponadto, wykonuje badanie USG Doppler żył i tętnic, a także leczenie wewnątrznaczyniowe tętnic obwodowych.

Osoby, zmagające się z żylakami nóg, mogą odwiedzić także Raciborskie Centrum Medyczne. Jest to wielospecjalistyczna placówka, która oferuje swoim pacjentom zabiegi w zakresie chirurgii naczyniowej. Lekarze wykonują tam operację żylaków kończyn dolnych z wykorzystaniem metody strippingu (wymaga przynajmniej dwóch cięć skórnych). Usunięcia zmian żylnych dokonuje się tam także za pomocą lasera (metoda EVLT). Ponadto, w ośrodku przeprowadza się zabieg zamknięcia niedużych żylaków sklerozantem w płynie albo w postaci piany.

Zabiegi usuwania żylaków nóg ma w swojej ofercie także chirurg ogólny ze specjalizacją II stopnia, dr n. med. Stanisław Płonka. Dr Płonka szczególną uwagę poświęca chorobom żył i tętnic. W 1996 roku wziął udział w kursie szkoły endoskopii „Podpowięziowe zaopatrywanie niewydolnych żył przeszywających goleni”, a w roku 2010 był uczestnikiem Akademii Fragmin na temat diagnostyki obrazowej narządu ruchu z uwzględnieniem problemów diagnostyki zakrzepicy układu żylnego. W 2013 roku uzyskał certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Dr Płonka przeprowadza leczenie żylaków kończyn dolnych przy użyciu technologii laserowej razem ze skleroterapią pod kontrolą USG. Ponadto, w razie potrzeby, stosuje też minifleboktomię.

Leczenie żylaków kończyn dolnych w Polsce i Indiach – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art Gabinet zabiegowy w Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
W Apollo Hospital Indraprastha w New Dehli za laserowe leczenie żylaków nóg należy zapłacić 312 000 rupii (około 18 100 zł). W klinikach medycznych w Raciborzu ceny za podobną procedurę rozpoczynają się od 1 600 zł.

Leczenie żylaków kończyn dolnych - ceny w Raciborzu na tle innych miast

 • Racibórz od 300 zł
 • Plewiska od 200 zł
 • Warszawa od 180 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 200 zł do 9 000 zł
 • Łódź od 90 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 150 zł do 6 500 zł
 • Katowice od 200 zł do 6 500 zł
 • Częstochowa od 150 zł do 6 000 zł
 • Radom od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11 000 zł
 • Lublin od 200 zł do 6 500 zł
 • Szczecin od 300 zł do 9 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie żylaków w Raciborzu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i angiologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków kończyn dolnych w pobliżu Raciborza, w miejscowościach: Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Strzelce Opolskie, Cieszyn oraz Ruda Śląska.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska