Leczenie żylaków nóg Sopot

Chcesz aby Twoje nogi były zawsze zdrowe i piękne? Poszukujesz flebologa, który pomoże pokonać Ci problem żylaków kończyn dolnych? Oto lista 13 klinik z Sopotu i Trójmiasta, w których można poddać się usuwaniu żylaków. Zapoznaj się z ich ofertą i wygodnie umów się na wizytę.

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Lifemedica

4,2 / 5  (762 opinii)  rozwiń

W porównaniu do metody chirurgicznej - jak niebo i ziemia, laser super! Szybki zabieg, prawie bezbolesny, dwie godziny po już mogłam wrócić do normalnego funkcjonowania, oczywiście nie przemęczając nogi. ~ Marta (Laserowe leczenie żylaków)

 • Laserowe leczenie żylaków od 3500 zł
 • Skleroterapia od 350 zł
 • Klejenie żylaków VenaSeal 11000 zł
 • Skleroterapia pod kontrolą USG od 1000 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym (przedzabiegowa)  200 zł

Usuwanie żylaków nóg w Sopocie - informacje

Żylaki nóg powstają poprzez utrudniony odpływ krwi z kończyn dolnych, co jest przyczyną przewlekłej niewydolności żylnej. Mogą prowadzić do powstania zakrzepów, które, odrywając się od naczynia krwionośnego, dostają się do płuc i są przyczyną zatoru, zagrażającego życiu pacjenta. Sposób usuwania żylaków kończyn dolnych lekarze dostosowują do stopnia zaawansowania choroby. Może to być leczenie zachowawcze, czyli farmakoterapia i kompresoterapia; leczenie nieoperacyjne, np. za pomocą światła laserowego, skleroterapii czy fal radiowych. Istnieją także metody operacyjne, polegające na chirurgicznym wycięciu niewydolności żylnej.

Gabinet zabiegowy w Clinica Dermatologica Gabinet zabiegowy w Clinica Dermatologica

Placówki oferujące usuwanie żylaków

Operację żylaków kończyn dolnych w Sopocie przeprowadza lek. med. Marcin Trenker, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia w 1997 i II stopnia w 2003 roku) oraz chirurg naczyniowy (specjalizacja w 2008 roku), który różnych technik zabiegowych w zakresie leczenia żylaków nóg uczył się m.in. na Oddziale Chirurgii Naczyniowej Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku w latach 2009-2011. W swoim sopockim gabinecie leczy żylaki nieoperacyjnie metodą EVLT przy wykorzystaniu lasera firmy AngioDynamics z Wielkiej Brytanii, wykonuje radykalną operację żylaków nóg sposobem Babcocka oraz przeprowadza nieoperacyjną skleroterapię piankową pod kontrolą USG. Ponadto zajmuje się skleroterapią żył siatkowatych i tzw. pajączków.

Kolejnym sopockim lekarzem, wykonującym zabiegi flebologiczne, jest lek. med. Piotr Rumianowski, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1992 i II stopnia od 1996 roku) oraz chirurgii naczyniowej (od 2004 roku), który swoje doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów leczących niewydolność żylną kończyn dolnych zdobywał, pracując w ośrodkach medycznych na terenie Gdańska. Pacjentom pomaga w swoim gabinecie w Sopocie, gdzie wykonuje skleroterapię pod kontrolą USG, skleroterapię piankową oraz laserowe usuwanie żylaków. Ponadto przeprowadza szeroką diagnostykę z badaniami USG Doppler żył.

Na zabieg miniflebektomii i skleroterapii naczyń żylnych kończyn dolnych można umówić się do Centrum Dermatologiczno-Alergologiczne „Derm-Al” w dzielnicy Górny Sopot. Dużym atutem placówki jest wyspecjalizowana kadra lekarzy, którzy w większości pracują tam od samego początku czyli od 1989 roku. Leczeniem żylaków i pajączków żylnych w Centrum Derm-Al zajmuje się lek. med. Elżbieta Bednarczyk.

Chirurgia naczyniowa w Sopocie

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Leczenie żylaków kończyn dolnych to także oferta medyczna Care Medica znajdującej się w Gdyni (9 km od Sopotu). Placówka oferuje metodę skleroterapii do leczenia drobnych pajączków i śródskórnych pajączków naczyniowych (teleangiektazji). Na konsultację flebologiczną można umówić się do lek. med. Marcina Trenknera który specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu chirurgii naczyniowej i flebologii.

Na profesjonalną i kompleksową obsługę w zakresie diagnostyki i choroby żył mogą liczyć pacjenci udając się do Przychodni Sim-Med. Przychodnia Sin-Med znajduje się w obrębie ścisłego centrum Wejherowa, oddalonego około 30 km od Sopotu. Placówka ma bogatą ofertę w leczeniu żylaków kończyn dolnych między innymi:  falami radiowymi EVRF, falami radiowymi VNUS/Venefit, prądem o wysokiej częstotliwości RFITT, para wodną SVS, metodą mieszaną SVS+EVLT, zabiegi klejenia malformacji żylnej metodą iniekcyjną, metodą VenaSeal (klej wewnątrznaczyniowy), metodą VenaBlock (klej podawany wewnątrznaczyniowo), metodą skleroterapii, skleroterapii pod kontrolą USG, skleroterapii piankowej, miniflebektomii (szydełkowanie żył), zabieg podwiązania niewydolnych perforatorów, lokalne usunięcie żylaków oraz zabieg podwiązania żyły odpiszczelowej. W zakresie powyższych zabiegów możemy umówić się na wizytę którą prowadzi dr n. med. Kamil Bury.

Leczenie żylaków nóg - ceny w Sopocie na tle innych miast

 • Sopot od 400 zł do 500 zł
 • Józefosław od 299 zł
 • Warszawa od 160 zł do 9000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 6500 zł
 • Kraków od 200 zł do 10000 zł
 • Łódź od 90 zł do 8000 zł
 • Katowice od 50 zł do 6500 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11000 zł
 • Poznań od 150 zł do 7500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 6000 zł
 • Gdynia od 450 zł do 1040 zł
 • Radom od 200 zł do 5000 zł
 • Kielce od 200 zł do 600 zł
Leczenie żylaków nóg cena »

Usługa leczenie żylaków w Sopocie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.