Lekarz na telefon

lekarz do domu, wizyta lekarska na telefon, domowa wizyta lekarska

Wczytaj więcej wyników

Lekarz na telefon - informacje

Gabinet zabiegowy w Remedium Wielkopolskie Centra Medyczne Gabinet zabiegowy w Remedium Wielkopolskie Centra Medyczne

Niejednokrotnie bywa tak, że chory nie jest w stanie samodzielnie udać się do lekarza. W takich sytuacjach pomocą służą mu specjaliści przeprowadzający leczenie w ramach wizyty domowej. Przez wzgląd na duże zainteresowanie tego typu usługami odwiedziny w domu pacjenta oferuje coraz więcej lekarzy, wśród których znajdują się nie tylko interniści, ale i chirurdzy, okuliści, a nawet urolodzy. Współcześnie można skorzystać z takiej opcji w każdym dużym mieście, wystarczy wcześniej umówić telefonicznie termin wizyty.

Osoby zainteresowane leczeniem domowym w Warszawie lub okolicach mają bardzo duży wybór. Taką możliwość oferuje m.in. lek. med. Sławomir Langner z gabinetu „ABC” Wizyty Domowe. Specjalista udziela porad w zakresie interny, kardiologii i innych dziedzin medycyny. Proponuje pacjentom w pełni profesjonalne lekarskie wizyty domowe, a ponieważ cieszą się dużym powodzeniem, zaleca umawianie z wyprzedzeniem. Dzięki współpracy z wieloma lekarzami może zaoferować chorym szeroką gamę usług medycznych, np. z dziedziny hematologii, psychiatrii i neurologii.

Drugim warszawskim lekarzem, który odwiedza pacjentów po telefonicznej rezerwacji terminu, jest lek. med. Piotr Paliński (Piotr Paliński Praktyka Lekarska). Na co dzień pracuje w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie, a w ramach wizyt domowych oferuje chorym konsultacje kardiologiczne i internistyczne, a także badanie EKG oraz szczepienia przeciw grypie. Zapewnia pełną dyskrecję podczas zabiegu odtruwania alkoholowego (detoksykacji).

Osoby cierpiące na schorzenia oczu mogą skorzystać z wizyty domowej okulisty. Dr n. med. Agnieszka Siennicka (Gabinet Okulistyczny Focus) odwiedza pacjentów w rejonie dzielnicy Praga. Zapewnia profesjonalną diagnostykę i opiekę pacjentom z  chorobami siatkówki, w tym ze zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem oraz cukrzycą. Pomaga im także dobrać odpowiednie szkła okularowe.

Jeszcze jednym lekarzem z Warszawy oferującym wizyty domowe jest dr n. med. Artur Grodzki (Praktyka Lekarska dr n. med. Artur Grodzki), specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. Przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie oraz odwiedza ich całodobowo w stolicy i okolicach. Jako doświadczony internista oferuje rzetelne badanie i diagnozę dorosłych i dzieci, przeprowadza również badanie EKG. Pacjenci chcący spotkać się z lekarzem w jego gabinecie muszą umówić się na wizytę telefonicznie.

Lekarz na telefon – Wrocław

Telefoniczna rezerwacja wizyty (zarówno w gabinecie, jak i w domu pacjenta) to standard dla wielu lekarzy. We Wrocławiu leczenie chorych w ich domu oferuje lek. med. Michał Silber (Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Michał Silber), internista z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Przeprowadza tlenoterapię, leczy astmę, a także choroby płuc i serca. Zajmuje się również infekcjami oraz schorzeniami wieku podeszłego. Z jego pomocy mogą skorzystać cukrzycy i osoby z nadciśnieniem. Przeprowadza EKG w domu pacjenta, wykonuje też spirometrię.

Kolejnym lekarzem z Wrocławia jest lek. med. Piotr Korczak (Indywidualna Praktyka Lekarska Piotr Korczak). Udziela porad w sprawie szczepień u dzieci w każdym wieku, zajmuje się profilaktyką w okresie niemowlęcym i przedszkolnym. Oferuje diagnostykę oraz leczenie dzieci i młodzieży. Zajmuje się objawami alergii, pomaga chorym z przewlekłym kaszlem i nawracającymi infekcjami układu oddechowego. Wykonuje też testy skórne alergiczne oraz szczepienia przeciwko grypie. Wizyty domowe na telefon realizuje w rejonie Wrocławia, a także Kąt Wrocławskich i Długoręki. Odwiedza również pacjentów z Siechnic oraz Oławy.

Dr Anna Reszko (Wojewódzki Zespół Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej), specjalista chorób wewnętrznych, w czasie wizyty domowej zajmuje się leczeniem infekcji i nadciśnienia tętniczego. Pomaga chorym cierpiącym na schorzenia przewodu pokarmowego, serca i płuc, a także cukrzykom. Przeprowadza pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu cukru, wypisuje zaświadczenia lekarskie i recepty.

Leczenie domowe w Katowicach

Chorzy z Katowic również nie muszą się martwić – pracujący tu lekarze często posiadają w swojej ofercie leczenie domowe na telefon. Lek. med. Marcin Koncewicz (Indywidualna Praktyka Lekarska Marcin Koncewicz) odwiedza pacjentów w Katowicach i okolicach, przeprowadzając wizyty domowe obejmujące badanie lekarskie, poradę i wypisanie recept. Pomocy udziela całodobowo we wszystkie dni tygodnia, lecząc nagłe zachorowania, takie jak kolka nerwowa i ból brzucha, a także atak dny lub korzonków. Przynosi ulgę pacjentom z biegunką lub wymiotami oraz chorym na przeziębienia.

Jeszcze jednym lekarzem z Katowicem, który odwiedza pacjentów w ich domach, jest lek. med. Irena Gaweł (MED-IRA). Leczy bóle głowy, przeziębienia i grypę, zajmuje się także zaburzeniami odchudzania i nadmierną potliwością.

Kraków – leczenie w domu

Równie bogata jest oferta lekarzy z Krakowa. Lek. med. Jakub Danilewicz, urolog pracujący w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza, przeprowadza całodobowe wizyty domowe, w ramach których leczy impotencję (zaburzenia erekcji), wymienia cewniki i usuwa szwy. Wykonuje też zastrzyki domięśniowe, podłącza kroplówki i zmienia opatrunki na ranach i odleżynach. Leczy pacjentów uzależnionych od alkoholu – przeprowadza odtruwanie.

W Szpitalu im. G. Narutowicza pracuje również lek. med. Grzegorz Gunia (Indywidualna Praktyka Lekarska lek. med. Grzegorz Gunia), obecnie będący w trakcie specjalizacji z zakresu traumatologii i ortopedii. Przeprowadza rehabilitację i wykonuje iniekcje odstawowe. Leczy pacjentów w ich domach, udzielając porad z dziedziny ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Telefoniczne zamawianie wizyty lekarza w Łodzi

Osoby potrzebujące pomocy lekarza w Łodzi mogą skorzystać z oferty dr Jadwigi Indelak, lekarza internisty, specjalisty I stopnia. Wizyta domowa obejmuje dokładny wywiad i badanie przedmiotowe, a także postawienie diagnozy i wdrożenie terapii. Dr Indelak wypisuje recepty na leki refundowane przez NFZ oraz inne środki medyczne, wystawia zwolnienia lekarskie bądź – w razie konieczności – skierowanie do szpitala lub poradni specjalistycznej.

Podobną gamę usług medycznych oferuje lek. med. Lech Białasiewicz, lekarz z 12-letnim stażem zawodowym (w tym 5 lat w przychodni rejonowej w Łodzi i 5 lat praktyki w Anglii). Doświadczenie zdobywał również podczas pracy na Oddziale Internistycznym w Szpitalu im. Pirogowa w Łodzi. W ramach wizyt domowych leczy infekcje dróg oddechowych, dolegliwości brzuszne, ataki rwy kulszowej, a także biegunki i wymioty. Pomaga również zniwelować ból towarzyszący korzonkom, kolce i zakażeniom dróg moczowych. Leczy też depresje i zaburzenia snu.

Wizyty domowe w Łodzi i okolicach przeprowadza również lek. med. Michał Rybaczek (Praktyka Lekarska Michał Rybaczek). Udziela porad dzieciom i dorosłym, wystawia recepty i wypisuje zwolnienia lekarskie. Wykonuje laboratoryjne testy przyłóżkowe, cewnikowanie, a także iniekcje domięśniowe i dożylne.

Odwiedziny lekarza w Poznaniu

Chorzy z Poznania, którzy potrzebują pomocy urologa, mogą bez problemów zamówić telefonicznie wizytę domową. Lek.med. Łukasz Wojnar (ProfMedica) odwiedza pacjentów w mieście i okolicach. Przeprowadza badania USG w domu pacjenta, leczy zakażenia pęcherza moczowego oraz dokonuje oceny układu moczowego. Zajmuje się też zakładaniem cewnika Foley'a, a także wymianą cewnika z nefrostomii i z pęcherza moczowego.

Wizyty domowe na telefon znajdują się również w ofercie lek. Kingi Koczan (Indywidualna Praktyka Lekarska lek. med. lek. Kinga Koczan). Specjalistka dojeżdża do pacjentów na terenie Poznania i okolic, a na miejscu w domu chorego wykonuje zastrzyki domięśniowe i wypisuje recepty refundowane przez NFZ. W przypadku niezdolności do pracy spowodowanej chorobą lub opieką wystawia druk ZUS ZLA (L-4).

Wizyty domowe w Lublinie

Z kolei w Lublinie wizyty domowe oferuje lek. med. Piotr Chęć (Prywatna Praktyka Lekarska Piotr Łukasz Chęć). Przeprowadza pomiar ciśnienia tętniczego, saturację bądź pomiar częstości rytmu serca, może także wykonać badanie EKG (po wcześniejszym uzgodnieniu). W razie potrzeby wypisuje zwolnienia lekarskie ZUS ZLA. W ramach domowej opieki hospicyjnej pomaga również osobom dotkniętym problemem choroby nowotworowej.

Drugim lekarzem odwiedzającym pacjentów w Lublinie jest lek. med. Małgorzata Zborowska, laryngolog z ośrodka Bio-Medical. W ramach wizyt domowych tamuje krwotoki z nosa, usuwa ciała obce z uszu, a także ocenia gardło i migdałki. Zajmuje się badaniem krtani, wziernikowaniem nosa i płukaniem uszu. Przeprowadza również otoskopię.

Lekarz na telefon – Gdańsk i Lublin

Gabinet zabiegowy w REHAB Gdańsk Gabinet zabiegowy w REHAB Gdańsk

Osoby, które chciałyby telefonicznie zamówić wizytę domową na terenie Trójmiasta i okolic, powinny wziąć pod uwagę ofertę Medical Assistance. Zespół medyczny placówki to interniści, pediatrzy, a także neurolog, reumatolog oraz wykwalifikowani fizjoterapeuci. Pacjentów odwiedza kilkunastu lekarzy, dzięki czemu mogą oni otrzymać profesjonalną pomoc w szybkim czasie. W razie, gdy chory potrzebuje pomocy innego specjalisty, ośrodek oferuje znalezienie odpowiedniego lekarza i umówienie wizyty.

Natomiast pacjenci z Olsztyna, pragnący telefonicznie zamówić sobie wizytę lekarza, mogą skorzystać z oferty Professional Doctors Group. W ramach leczenia w domu specjaliści ośrodka przeprowadzają badanie i diagnozę, zalecają najlepszą metodę terapii, a w razie potrzeby podają na miejscu leki w postaci iniekcji lub doustnie.

Jak widać, oferta polskich lekarzy jest naprawdę bogata. Telefoniczne zamówienie wizyty domowej umożliwia chorym otrzymanie profesjonalnej pomocy w komfortowych warunkach. Korzystają z niej nie tylko Polacy, ale również cudzoziemcy (m.in. Niemcy i Brytyjczycy), którzy podczas urlopu nabawili się urazu lub nagle zachorowali. Dzięki pomocy lekarza mogą szybko wrócić do zdrowia i cieszyć się wypoczynkiem w jednym z pięknych polskich miast.