Licówka pełnoceramiczna w systemie CEREC Warszawa

licówka pełnoceramiczna CAD/CAM 3D w systemie Cerec

Licówka pełnoceramiczna w systemie CEREC Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w DenticaNova Gabinet zabiegowy w DenticaNova

CEREC to technologia służąca projektowaniu oraz wytworzeniu ceramicznych rekonstrukcji zębów. W kilka godzin dentysta może uzyskać materiał indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta. Dzięki urządzeniom CEREC, wykorzystującym technologię CAD/CAM, leczenie protetyczne można ograniczyć do jednej wizyty (w zwykłym trybie są to najczęściej 2-3 spotkania). Pierwszym krokiem jest skanowanie jamy ustnej w celu stworzenia tzw. wycisku wirtualnego. Na jego podstawie stomatolog projektuje licówkę pełnoceramiczną w trzech wymiarach, która ma odbudować niechciane zmiany w uzębieniu. Przy pomocy cyfrowej frezarki CEREC tworzona jest rekonstrukcja zęba, którą następnie należy dopasować i "zacementować" w jamie ustnej. Ten rodzaj leczenia dentystycznego zalecany jest zwłaszcza w przypadku średnich i dużych ubytków.

Gdzie w Warszawie wykonywane są licówki pełnoceramiczne w systemie CEREC?

W stolicy protetykę 3D w systemie CEREC ma w swojej ofercie Klinika Estetycznej Ortodoncji i Implantologii Soldent. Placówka otrzymała EuroCertyfikat 2009 w kategorii "Certyfikat Branżowy dla Najdynamiczniej Rozwijającej się Firmy w Branży Ortodontycznej Dyskretne Leczenie Ortodontyczne". Soldent został także wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Medycznym "Perły Medycyny 2009".

Periodent to niepubliczna placówka, która oprócz protetyki pełnoceramicznej w systemie CEREC świadczy także usługi z zakresu implantologii stomatologicznej, leczenia i profilaktyki paradontozy oraz stomatologii estetycznej. W swoim wyposażeniu posiada m.in. skaner i konsolę, projekt korony oraz obrabiarkę CEREC. Centrum zostało wyróżniona nagrodą Gala Beauty Stars jako Najlepsze Miejsce Beauty 2015 w kategorii gabinety stomatologiczne.

Lek. stom. Małgorzata Dworak również zajmuje się rekonstrukcją zębów przy pomocy systemu CEREC. Ukończyła specjalizację pierwszego stopnia w zakresie stomatologii ogólnej oraz chirurgii stomatologicznej. Ponadto uczestniczyła w kursie medycznym "Stomatologia cyfrowa. Wykonywanie odbudów pełnoceramicznych systemem Cerec" oraz w konferencji "Procesy regeneracji i odbudowy kości oraz tkanek w implantologii, periodontologii i chirurgii stomatologicznej".

Specjalistyczna Klinika Chirurgii Szczękowo - Twarzowej i Stomatologii Estetycznej DeClinic to kolejne miejsce, w którym świadczone są usługi protetyczne z wykorzystaniem systemu CEREC. W wyposażeniu placówki znajduje się kamera wewnątrzustna Omnicam 3D używana przy zabiegach protetycznych. Klinikę rekomenduje wiele znanych osób, m.in. Małgorzata Rozenek, Anna Nowak - Ibisz czy Kamila Szczawińska.

System CEREC jest wykorzystywany również w Specjalistycznej Przychodni Stomatologicznej Medoran Plus. Placówka rozpoczęła swoją działalność w 1999 r., a obecnie na terenie Warszawy funkcjonują dwie przychodnie pod jej szyldem. Kadra medyczna uczestniczy w wielu sympozjach oraz szkoleniach z zakresu stomatologii, m.in. brała udział w Międzynarodowym Sympozjum Naukowo - Szkoleniowym w zakresie chirurgii szczękowo - twarzowej i stomatologicznej.

Licówki pełnoceramiczne są tworzone w systemie CEREC także przez lek. stom. Konrada Chłystowskiego. W 2005 r. ukończył on Akademię Medyczną w Warszawie. Do jego zainteresowań zawodowych należy zaawansowana m.in. endodoncja, protetyka oraz stomatologia estetyczna. Uczestniczył w kursie "Wypełnienia w zębach bocznych - kurs praktyczny" przeprowadzonym przez lek. dent. Dorotę Stankowską.

Ceny licówek pełnoceramicznych w Warszawie i na świecie

Gabinet zabiegowy w DenticaNova Gabinet zabiegowy w DenticaNova

W Warszawie leczenie stomatologiczne przy użyciu licówek pełnoceramicznych przygotowanych w systemie CEREC to wydatek rzędu 1 000 zł - 2 000 zł (w zależności od wielkości ubytków). Z kolei w VivaDens w Wilnie ceny tego samego zabiegu oscylują w granicach 320 € - 580 € (ok. 1600 - 2500 zł). Koszty leczenia w Polsce są zatem atrakcyjną alternatywą dla zagranicznych pacjentów. Przyjeżdżając do Polski mogą jednocześnie poznać atrakcje turystyczne naszego kraju.

Licówka pełnoceramiczna w systemie CEREC - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 2 500 zł
  • Wrocław od 1 800 zł
  • Kraków od 2 500 zł
  • Gniezno od 1 200 zł
Licówka pełnoceramiczna w systemie CEREC cena »

Usługa licówka pełnoceramiczna w systemie cerec w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa i protetyka stomatologicznego.

Pacjenci szukali zabiegu licówka pełnoceramiczna w systemie cerec w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.