Licówka pełnoceramiczna Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Gabinet zabiegowy w Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej

Współcześnie licówki pełnoceramiczne stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów upiększenia uśmiechu. Pomagają ukryć nierówności, a także nieprawidłowy kształt i kolor przednich zębów, zmieniając uzębienie pacjentów w tzw. Hollywood smile. Mają postać cienkich płatków porcelany (w przypadku licówki pełnoceramicznej) nakładanych na przednią powierzchnię zębów.

Zazwyczaj korekta uzębienia przy pomocy licówek odbywa się w ciągu trzech wizyt u stomatologa. Na pierwszej dentysta bada stan zębów i upewnia się, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Na drugim spotkaniu dobiera odpowiedni kolor licówki, a następnie szlifuje szkliwo z powierzchni zębów na głębokość ok. 0,5 mm. Ta część zabiegu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po oszlifowaniu zębów specjalista pobiera wyciski, na podstawie których powstaną licówki. Do czasu ich nałożenia pacjent otrzymuje licówki czasowe, których celem jest zabezpieczenie zębów przed działaniem czynników zewnętrznych. Podczas ostatniej wizyty stomatolog cementuje licówki po wcześniejszym dopasowaniu i potwierdzeniu zgodności odcienia. Zostają zacementowane na stałe, a zabieg kończy się usunięciem nadmiaru cementu i sprawdzeniem prawidłowości zgryzu.

Stomatologia w Krakowie

Osoby, które na zabieg zakładania licówek pełnoceramicznych wybrały się do Krakowa, podjęły świetną decyzję. Pracuje tu bowiem wielu uznanych stomatologów, wśród których należy wymienić osobę lek. dent. Michała Stępnia (Stomatologia Stępień). W latach 2007-2011 pełnił funkcję nauczyciela akademickiego w Oddziale Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Instytutu Stomatologii Wydziału Lekarskiego UJ CM. Sukcesywnie poszerza zakres wiedzy poprzez uczestnictwo w kursach oraz sympozjach naukowych, dzięki którym zapoznaje się z najnowszymi technikami leczenia. Wraz z nim w klinice pacjentów przyjmuje lek. dent. Karolina Stępień, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także lek. dent. Daniel Sadecki, chirurg stomatolog oraz autoryzowany implantolog Dentsply-Friadent. Jest autorem wielu referatów i wystąpień na krajowych i międzynarodowych kongresach.

Uznanym krakowskim stomatologiem jest również lek. stom. Bartosz Cichoń (Stomatologia Cichoń). Aktualnie jest w trakcie kończenia specjalizacji „Master in Prosthodontics” na Uniwersytecie w Sienie. Bierze regularny udział w krajowych i zagranicznych sympozjach naukowych – m.in. uczestniczył w zjazdach w Hiszpanii i USA. Członkiem zespołu kliniki jest również lek. stom. Maja Danecka, systematycznie biorąca udział w międzynarodowych kongresach PSI/ICOI/DGOI. Ośrodek oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne, w tym odbudowę zębów przy pomocy licówek pełnoceramicznych.

Kolejna krakowska placówka wykonująca takie zabiegi to Estetyka Uśmiechu. Jej współzałożycielem jest lek. stom. Łukasz Malan, specjalizujący się w pracach protetycznych, estetycznych korektach uśmiechu oraz endodoncji. Drugi założyciel ośrodka, lek. stom. Michał Kaleta, jest jednym z pierwszych lekarzy, którzy wprowadzili do codziennej praktyki mikroskop. Jest uczestnikiem licznych szkoleń w Polsce i za granicą, w tym w USA. Specjalizuje się w protetyce pełnoceramicznej i stomatologii estetycznej. Od ponad 10 lat zajmuje się wykonywaniem prac protetycznych.

Lek. dent. Anna Pytlik (WAPdent) jest prawdziwą pasjonatką stomatologii. W zakres jej zainteresowań zawodowych wlicza się stomatologia ogólna, leczenie kanałowe oraz protetyka. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu jest znakomita w leczeniu trudnych przypadków. Wraz z nią leczeniem pacjentów zajmuje się lek. dent. Katarzyna Migut oraz lek. dent. Hubert Trzepatowski.

Licówka pełnoceramiczna – renomowane krakowskie kliniki stomatologiczne

Upiększanie uśmiechu przy pomocy licówek pełnoceramicznych znajduje się w ofercie krakowskiego studia stomatologicznego Agmadent. Pacjentów przyjmuje lek. dent. Iwona Młyńska, absolwentka Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ. Prócz prac protetycznych zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Gabinet Stomatologii Estetycznej Esthetic-Dent oferuje pacjentom usługę „Hollywood smile”, przeprowadzając zabiegi z użyciem od 6 do 8 licówek. W razie potrzeby i oczekiwań pacjenta specjaliści ośrodka zakładają licówki również na pojedyncze zęby. Nad gośćmi ośrodka opiekę roztacza profesjonalny zespół stomatologów, do których zalicza się lek. stom. Renata Gabryś, lek. stom. Agnieszka Zalewska oraz lek. stom. Agnieszka Czwórnóg.

Kolejny ośrodek to VitaMedical, w którym leczeniem pacjentów zajmuje się lek. dent. Celina Choroszy oraz lek. dent. Barbara Sokół. Placówka istnieje na rynku od prawie 10 lat, a od tego czasu odwiedziło ją ponad 10 tysięcy pacjentów. Zespół specjalistów ośrodka regularnie podnosi jakość obsługi, przechodząc kolejne kursy i szkolenia.

Jeszcze jedną placówką, której warto poświęcić uwagę, jest Centrum Medyczne Liszki. Niedawno zmieniło lokalizację, przenosząc się do miejscowości leżącej pod Krakowem, jednak dobra opinia, jaką cieszą się wykonujący w nim zabiegi dentyści, sprawia, że wielu krakowian wciąż się u nich leczy. Do zespołu medycznego Centrum należy m.in. lek. stom. Paulina Paczyńska-Żurek, a także lek. stom. Klaudia Chudyba-Muszyńska, specjalistka chirurgii stomatologicznej.

Porównanie cen licówek w Krakowie i za granicą

Gabinet zabiegowy w Ruczaj Clinic Gabinet zabiegowy w Ruczaj Clinic

Leczenie stomatologiczne w Krakowie jest dużo bardziej korzystne cenowo niż w zagranicznych placówkach. Ceny licówek pełnoceramicznych w klinice Vita Medical zaczynają się od 1080 zł, z kolei, jak podaje serwis cliniccompare.com, w Wielkiej Brytanii ceny licówek oscylują w granicach £500-£800 (za ząb). W przeliczeniu daje to kwoty w wysokości ok. 2,5-4 tys. zł. Oznacza to, że w cenie, za którą Brytyjczyk w swoim kraju upiększyłby swój uśmiech, w Krakowie może dodatkowo spędzić urlop wypoczynkowy, opłacając nocleg i wyżywienie, a także zapoznając się z licznymi kawiarniami i pubami mieszczącymi się przy Rynku Głównym. Mając taki wybór, coraz więcej turystów medycznych z Wysp, a także z Niemiec i innych krajów woli odwiedzić Kraków, skorygować uzębienie i jednocześnie wypocząć.

Licówka pełnoceramiczna - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 1 500 zł do 2 000 zł
 • Katowice od 1 500 zł do 2 900 zł
 • Warszawa od 1 200 zł do 1 700 zł
 • Łódź od 650 zł do 1 500 zł
 • Gliwice od 1 500 zł
 • Wrocław od 1 000 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 2 000 zł do 2 500 zł
 • Częstochowa od 1 300 zł
 • Toruń od 1 700 zł
 • Gdynia od 1 800 zł do 2 500 zł
 • Lublin od 1 100 zł
 • Bydgoszcz od 1 700 zł
Licówka pełnoceramiczna cena »

Usługa licówka pełnoceramiczna w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa i protetyka stomatologicznego.

Pacjenci szukali zabiegu licówka pełnoceramiczna w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.