Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Licówki Gdańsk - informacje

Kadra w Swedent Kadra w Swedent

Jedną z dziedzin, gdzie przy tworzeniu czegoś mocnego i wytrzymałego wykorzystuje się misterność i pozorną delikatność materiałów, jest sztuka. W efekcie otrzymuje się spójne, harmonijne i robiące wrażenie na patrzących dzieło. Drugą taką dziedziną jest stomatologia estetyczna, w której dentyści przy pomocy specjalnie spreparowanych licówek, czyli cieniutkich płatków porcelany (lub innego materiału) tworzą uśmiech pacjentów.

Licówki wydają się kruche, ale cechuje je duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia – zwłaszcza licówki porcelanowe. Mocuje się je w znieczuleniu miejscowym, najczęściej na przedniej powierzchni zębów (stąd nazwa), by poprawić estetykę lub, inaczej mówiąc, zakryć nierówności, pęknięcia czy niepodatne na wybielanie zęby.

Gdańskie kliniki oferujące szeroką gamę licówek

Spora część pacjentów nie tylko chce uzyskać olśniewający uśmiech, ale przy okazji także jak najbardziej umilić sobie czas leczenia. W tym celu wybierają dobre kliniki w ładnych miastach, dzięki czemu przyjazdy na zabiegi są jednocześnie odprężającym pobytem w pięknym otoczeniu. Tym sposobem często przyjeżdżają do Gdańska, który może poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi oraz świetną kadrą lekarską.

Polecanym dentystą jest dr Adam Wolniewicz (Dental Aesthetics), absolwent gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, należący do Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE. Jego gabinet jest rekomendowany przez tę akademię, posiada takżeautoryzację firmy Dentsply Friadent. Lekarz współpracuje z renomowanymi laboratoriami dentystycznymi, dzięki czemu stosowane przez niego licówki ceramiczne i korony pełnoceramiczne są najlepszej jakości. W klinice pracuje z nim dr Ilona Wolniewicz oraz dr Żanetta Młyńska.

Kolejna gdańska klinika, Eurodent, ma kilka gabinetów. Jeden z nich mieści się w dzielnicy Chełm i pracują w nim specjaliści I stopnia stomatologii ogólnej: lek. stom. Bogdan Makaroorazlek. stom.Joanna Skrodzka. Oboje podczas zabiegów poprawiających estetykę uzębienia pacjentów stosują licówki porcelanowe. W czasie zaledwie dwóch wizyt zakładają pacjentom cienkie płatki porcelany dentystycznej na przednie powierzchnie zębowe.

Również lek. stom. Magdalena Szyndler-Targońska (Stomatolog Przymorze) coraz częściej stosuje licówki porcelanowe. Ów zabieg jest bardzo popularny, ponieważ cechuje go minimalna ingerencja w tkanki twarde – brak bólu, mniejsza potrzeba szlifowania zęba niż przy koronach, a przy tym krótszy czas zabiegu.  W gabinecie taką terapią zajmuje się również lek. stom. Ewa Piotrzkowska.

Chcesz poprawić swój uśmiech? Nic trudnego!

Klinika Stomatologiczna Dental Art Clinic (Gdańsk Wrzeszcz) w ofercie posiada różne rodzaje licówek. Podczas zabiegów specjaliści ośrodka stosują licówki porcelanowe, a także cieńsze od nich licówki typu „no prep", czyli takie, które nie wymagają szlifowania zębów.

Lek. dent. Witold Stankius (visDent, Gdańsk Wrzeszcz), specjalista II stopnia protetyki stomatologicznej,stosowane w swoim gabinecie licówki porcelanowe traktuje jako alternatywę dla koron protetycznych. W wielu przypadkach są lepszym rozwiązaniem niż korony, ponieważ wiążą się z mniejszym stopniem utraty tkanek twardych zęba w efekcie szlifowania.

Również kolejny stomatolog, lek. dent. Jowita Żebrowska-Zakrzewska (Dentico), przy wszelkiego rodzaju zmianach kształtów i kolorów zębów wykorzystuje licówki porcelanowe. Przy ich pomocy odtwarza złamane zęby i tuszuje niedoskonałości, natomiast przy większych ubytkach poleca pacjentom korony pełnoceramiczne lub cyrkonowe.

Lek. stom. Wiesław Frankowski(Centrum Implantologii Stomatologicznej) stosuje licówki kompozytowe. Pokrywa przednią powierzchnię zębów kompozytami, dzięki czemu koryguje kształt i kolor, oszczędzając jednocześnie tkanki zęba. Podobne materiały oferuje pacjentom para lekarzy: lek. stom. Katarzyna Buciora i lek. stom. Igor Buciora(Katarzyna i Igor Buciora Lekarze Stomatolodzy). Przy zabiegach z zakresu protetyki wykorzystują licówki, a także korony i mosty.

Tak łatwo, tak szybko, a efekt zastosowania licówki – wspaniały

Kadra w Cadent Kadra w Cadent

Licówki są lubiane zarówno przez pacjentów, jak i przez samych stomatologów. Co prawda, dopasowanie do uzębienia pacjenta i odpowiednie wyprofilowanie płatków wymaga sporej precyzji, ale same zabiegi należą do przyjemnych – są bezbolesne i stosunkowo szybkie, a ich efekt zachwyca. Prestiż stomatologów z Gdańska już dawno wyszedł poza granice kraju, więc ich kliniki odwiedza coraz więcej cudzoziemców. Pacjenci z Niemiec, Wysp Brytyjskich i państw skandynawskich wykorzystują różnicę cenową, która jest dla nich bardzo korzystna. Leczą się u nas i jednocześnie przyjeżdżają odpocząć i pozwiedzać. Samo Stare Miasto z kościołem św. Katarzyny i Wielkim Młynem wymaga czasu na poznanie, a to tylko jedna z wielu atrakcyjnych turystycznie części Gdańska.

Licówki - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 200 zł do 2 000 zł
 • Warszawa od 270 zł do 2 500 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 100 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 100 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 200 zł do 2 500 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 1 800 zł
 • Szczecin od 200 zł do 1 600 zł
 • Katowice od 350 zł do 10 000 zł
 • Gliwice od 500 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 450 zł do 1 500 zł
 • Rzeszów od 450 zł do 1 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa licówki w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu licówki w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska