Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Licówki Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy Gabinet zabiegowy w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

Licówki to cienkie płatki, które najczęściej wykonane są z porcelany. Za pomocą specjalnego kleju mocuje się je na wargowe i policzkowe strony zębów. Dzięki nałożeniu licówek można uzyskać dwa efekty jednocześnie: estetyczny (pozwalający ukryć np. przebarwienia, pęknięcia, drobne uszkodzenia) i korygujący ustawienie zębów (np. w przypadku zębów cofniętych). W zależności od wybranych licówek, może być konieczne oszlifowanie zębów. Nałożenie licówek wykonuje się w trakcie jednej wizyty, ale podczas wcześniejszych niezbędne jest ustalenie efektu, na którym zależy pacjentowi, i wykonanie wycisków zębów.

Gdzie w Łodzi umówić się na założenie licówek?

Na zabieg dopasowania i nałożenia licówek można umówić się w gabinecie stomatologicznym Laserdental w Łodzi. W ofercie placówki znajdują się zarówno tradycyjne porcelanowe licówki, jak i licówki Lumineers, które powstały z myślą o pacjentach, którzy nie chcą, by ich zęby były szlifowane przed zabiegiem. Licówki Lumineers oferowane w gabinecie Laserdental to nieinwazyjne rozwiązanie dla osób zainteresowanych licówkami i jednocześnie alternatywa dla tradycyjnych metod wykonywania tego zabiegu.

W Łodzi licówki dopasowuje i nakłada również stomatolog dr n. med. Beata Śmielak. Od 1996 r. pracuje ona m.in. w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Bierze czynny udział w kursach z zakresu stomatologii estetycznej, organizowanych przez firmy Nobel Biocare czy Frialit. Jest autorką wielu prac dotyczących licówek, które ukazały się w piśmiennictwie branżowym, w tym „Wybrane aspekty kliniczne stosowania licówek porcelanowych” (Protetyka Stomatologiczna) czy „Zastosowanie licówek porcelanowych w leczeniu pacjentów z diastemami – opis przypadków” (e-Dentico).

W Łodzi zabiegi z wykorzystaniem licówek ma w swojej ofercie także lek. stom. Roberta Kamińskiego. Ukończył on Akademię Medyczną w Łodzi, przez wiele lat prowadził też wykłady jako pracownik Zakładu Protetyki Instytutu Stomatologii AM w Łodzi. Dr Kamiński prowadzi zajęcia głównie dla lekarzy, jako wykładowca wziął również udział m.in. w kursie stomatologicznym „Licówki porcelanowe – czy potrzebny specjalista” zorganizowanym przez firmę Ballito. Poza licówkami dr Kamiński wykonuje również inne zabiegi z zakresu protetyki, w tym korony pełnoceramiczne czy korony na bazie tlenku cyrkonu.

Porównanie cen nałożenia licówek w klinikach w Łodzi i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Stomatologia Protetycy Gabinet zabiegowy w Stomatologia Protetycy

W łódzkich klinkach stomatologicznych za licówkę trzeba zapłacić od 800 do 1 000 zł. W Smile Clinic znajdującej się w Londynie koszt założenia jednej licówki wynosi 550 funtów, czyli ok. 3 300 zł.

Licówki - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 100 zł do 1 500 zł
 • Warszawa od 270 zł do 2 500 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 100 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 200 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 2 000 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 1 800 zł
 • Szczecin od 200 zł do 1 600 zł
 • Katowice od 350 zł do 10 000 zł
 • Gliwice od 500 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 450 zł do 1 500 zł
 • Rzeszów od 450 zł do 1 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa licówki w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu licówki w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice oraz Łask.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska