Licówki w Poznaniu

Licówki kompozytowe czy porcelanowe? W wyborze tych najbardziej odpowiednich dla danego pacjenta z pewnością pomoże dobry protetyk. Poniżej znajdziesz listę 7 klinik stomatologicznych w Poznaniu, w których można założyć licówki. Nie zwlekaj i już dziś umów się na wizytę u specjalisty za pośrednictwem naszego portalu!

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Licówki w Poznaniu - informacje

Licówki to jeden ze sposobów na poprawę kształtu i koloru zęba, przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnego wyglądu. Cienkie płytki z porcelany, ceramiki lub materiału kompozytowego stomatolog na stałe mocuje do zębów. Licówki najlepiej sprawdzają się w przypadku zębów małych, o stożkowatym kształcie, mocno przebarwionych oraz nierówno położonych w łuku. Stosuje się je także do zamykania diastem.

Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio

Gdzie po licówki w Poznaniu?

Położony na Jeżycach Medi Art Institute specjalizuje się w stomatologii oraz medycynie estetycznej. Zespołem medycznym placówki kieruje lek. dent. Agnieszka Majewska, a jednym z zabiegów, które przeprowadza, jest zakładanie licówek. W ofercie ośrodka znajdują się tradycyjne licówki kompozytowe, ceramiczne i porcelanowe, jak również licówki porcelanowe ultracienkie, nie wymagające szlifowania. W Medi Art Institute można poprawić nie tylko wygląd zębów, ale również wielu części ciała. Na liście przeprowadzanych w placówce zabiegów znajdują się m.in. korekcja uszu przy użyciu nici APTOS, powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową i liposukcja brzucha.

Licówki kompozytowe w Poznaniu

Specjaliści z Exclusive Dental Studio (dzielnica Nowe Miasto) mogą zaproponować swoim pacjentom aż sześć rodzajów licówek, w tym licówki porcelanowe, kompozytowe, pełnoceramiczne i porcelanowe ultracienkie, nie wymagające szlifowania. Tradycyjne licówki kompozytowe i porcelanowe oferują natomiast położone na Starym Mieście Gabinety Stomatologiczne Medicadent. Zabiegi z zakresu protetyki przeprowadza tu lek. stom. Jacek Lorych, stomatolog, implantolog i protetyk stomatologiczny o wieloletnim doświadczeniu zawodowym.

Inne popularne poznańskie gabinety stomatologiczne to m.in.:

 • Eurodent (Nowe Miasto)
 • M2 Clinic (Stare Miasto)
 • Żyrafa Zębala Stomatologia Dziecięca (Stare Miasto)

Pozostałe poznańskie kliniki stomatologiczne

Gabinet zabiegowy w M2 Clinic Gabinet zabiegowy w M2 Clinic

Poprawić kształt i kolor zębów za pomocą licówek można w Centrum Implantologii Askodent. Specjaliści wykorzystują tutaj licówki Poland Smile w systemie Very Important Smile, które są wykonane z cyrkonu i porcelany. Z innych uzupełnień protetycznych oferowane są tutaj korony akrylowe i porcelanowe (także na złocie), korony pełnoceramiczne (Cerkon) oraz korony na strukturze frezowanej CAD-CAM. W ofercie znajduje się również wkład koronowy Inlay kompozytowy lub porcelanowy.

Założyć licówki porcelanowe można również w Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej City-Dental. Centrum proponuje licówki mikroinwazyjne (preparacja 0,2 – 0,3 mm) oraz licówki porcelanowe bez preparacji. Z innych rozwiązań protetycznych można wybrać tutaj również koronę ceramiczną, pełnoceramiczną lub porcelanową a także mosty (adhezyjne, akrylowe, porcelanowe na podbudowie metalowej oraz z tlenku cyrkonu czy pełnoceramiczne). Ponadto specjaliści oferują protezy szkieletowe i acetalowe oraz protezy akrylowe i porcelanowe.

Licówki. Cena w Poznaniu

Najtańsze licówki są wykonane z kompozytu. Za jedną z nich w Poznaniu zapłacimy minimum 200 zł. Licówka porcelanowa ultracienka (bez szlifowania) może z kolei kosztować nawet 2000 zł.

Licówki - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 200 zł do 2 500 zł
 • Kraków od 240 zł do 2 630 zł
 • Warszawa od 270 zł do 2 630 zł
 • Wrocław od 100 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 200 zł do 1 500 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 1 700 zł
 • Szczecin od 200 zł do 1 600 zł
 • Gdańsk od 300 zł do 2 000 zł
 • Katowice od 720 zł do 10 000 zł
 • Gliwice od 500 zł do 2 000 zł
 • Gdynia od 350 zł do 2 500 zł
 • Lublin od 450 zł do 1 300 zł
Licówki cena »

Usługa licówki w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu licówki w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.