Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Licówki w Poznaniu - informacje

Gabinet zabiegowy w M2 Clinic Gabinet zabiegowy w M2 Clinic

Licówki to jeden ze sposobów stomatologii estetycznej, dzięki któremu można poprawić kształt i kolor zęba w taki sposób, że wygląda on jak najbardziej naturalnie. Stosuje się je w przednim łuku zębowym. Są to cienkie płytki z porcelany lub z materiału kompozytowwego, które stomatolog na trwałe mocuje do zębów. Licówki, jako rozwiązanie estetyczne najlepiej sprawadzją się w przypadku małych zębów, zębów o stożkowatym kształcie, mocno przebarwionych oraz zębów nierówno położonych w łuku czy do zamykania diastem. 

Po licówki do Poznania

Poprawić kształt i kolor zębów za pomocą licówek można w Poznaniu w Centrum Implantologii Askodent. Specjaliści wykorzystują tutaj licówki Poland Smile w systemie Very Important Smile, które są wykonane z cyrkonu i porcelany - licówki na górny łuk zębowy (8-10 licówek w tym systemie). Ponadto można poddać się tutaj także założeniu pojednych licówek. Z innych uzupełnień protetycznych oferowane są tutaj także korony akrylowe i porcelanowe (także na złocie), korony pełnoceramiczne (Cerkon) oraz korony na strukturze frezowanej CAD-CAM. W ofercie znajduje się również wkład koronowy Inlay kompozytwy lub porcelanowy.

Do Poznania na założenie licówek porcelanych zaprasza również Centrum Stomatologii i Medcyny Estetycznej City-Dental. Tutaj wykonywane są licówki porcelanowe z różnych rodzajów porcelany, które stomatolodzy dobierają indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Centrum proponuje licówki mikroinwazyjne (preparacja 0,2 – 0,3 mm) oraz licówki porcelanowe bez preparacji. Z innych rozwiązań protetycznych można wybrać tutaj również koronę ceramiczną, pełnoceramiczną lub porcelanową a także mosty (adhezyjne, akrylowe, porcelanowe na podbudowie metalowej oraz z tlenku cyrkonu czy pełnoceramiczne). Ponadto specjaliści oferują protezy szkieletowe i acetalowe oraz protezy akrylowe i porcelanowe.

Licówkami w Poznaniu zajmuje się lek. dent. Magdalena Barańczuk-Matyba, stomatolog od 1998 roku (ukończyła Oddział Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu), która w ramach dodatkowego szkolenia stomatologicznego, uczestniczyła w wielu kursach m.in. z zakresu protetyki, czego przykładem może być szkolenie pt. "Licówki kompozytowe metodą bezpośrednią wg zasad anatomicznej techniki warstwowej autorstwa dr Lorenzo Vaniniego" czy kurs pt. "Estetyczna odbudowa tkanek twardych zębów w odcinku przednim" (Poznań, 2005 rok). W swoim gabiencie stomatologicznym oprócz licówek porcelanowych oferuje także korony lane licowane porcelaną, korony na Cerconie oraz wkłady koronowo-korzeniowe.

Ile kosztuje licówka w Poznaniu a ile za granicą?

Gabinet zabiegowy w M2 Clinic Gabinet zabiegowy w M2 Clinic

Za licówkę ceramiczną pacjent w poznańskich gabinetach dentystycznych zapłaci kwotę 1,2 tys. zł. Udając się do stomatologa w Niemczech wyda na to samo 780 euro (3, 3 tys. zł) w gabinecie Implantologie und Kieferchirurgie an der Asamkirche - dr. Peter Prechtel w München.

Licówki - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 200 zł do 2 500 zł
 • Warszawa od 270 zł do 2 500 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 100 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 100 zł do 1 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 2 000 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 1 800 zł
 • Szczecin od 200 zł do 1 600 zł
 • Katowice od 350 zł do 10 000 zł
 • Gliwice od 500 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 450 zł do 1 500 zł
 • Rzeszów od 450 zł do 1 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa licówki w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska