Lifting operacyjny szyi

face lift szyjny, lifting szyi, neck lift

Lifting operacyjny szyi - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Lifting operacyjny szyi ma na celu zwiększenie napięcia skóry szyi, a tym samym spłycenie zmarszczek, występujących zarówno na szyi, jak i w dolnej części twarzy. Zabieg polega na naciągnięciu skóry oraz usunięciu jej nadmiaru i często łączony jest z liftingiem twarzy. Procedurę najczęściej przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i trwa ona około 2 godzin. Standardowy czas pobytu pacjenta w klinice wynosi 1 dzień, a szwy usuwa się po około 7 – 10 dniach. Rekonwalescencja trwa około 14 dni (w tym okresie należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz wykonywania gwałtownych ruchów) . Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po około 3 miesiącach.

Lifting chirurgiczny szyi w Polsce – gdzie można się udać na zabieg

W Dobrej Szczecińskiej lifting operacyjny szyi wykonać może lek. med. Maciej Pastucha, specjalista chirurg plastyczny i ogólny. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wojewódzkiej Poradni Chirurgii Plastycznej w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a od 2001 roku specjalizuje się w procedurach z zakresu chirurgii plastycznej. Oprócz liftingu głębokiego szyi przeprowadza również chirurgiczny lifting twarzy oraz lifting czoła klasyczny. Udać się do niego można także na lifting brwi (preparowanie dwupłaszczyznowe) oraz przeszczep własnego tłuszczu (celem modelowania twarzy). Jego oferta obejmuje ponadto likwidację zmarszczek mimicznych kwasem hialuronowym oraz toksyną botulinową.

Lifting operacyjny szyi w Warszawie jest możliwy do przeprowadzenia także w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Andrzeja Sankowskiego. W placówce świadczona jest cała gama usług z zakresu chirurgii plastycznej: oprócz plastyki szyi w ośrodku wykonać można również lifting chirurgiczny twarzy oraz lifting skroniowy (polega on na naciągnięciu skóry na czole i skroniach oraz wycięciu jej nadmiaru). W Klinice poddać się można także plastyce powiek, plastyce nosa oraz plastyce podbródka. Jej oferta obejmuje ponadto przeszczep własnego tłuszczu pacjenta, powiększanie policzków oraz powiększanie ust (zmiana zarysu czerwieni wargowej i chirurgiczne modelowanie kształtu ust).

W Krakowie na lifting chirurgiczny szyi udać się można do lek. med. Marka Ciesińskiego, specjalisty chirurgii plastycznej, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jego oferta oprócz operacyjnego liftingu szyi obejmuje również facelifting. Z zakresu operacji w obrębie twarzy przeprowadza także plastykę powiek, korekcję kształtu nosa, korekcję małżowin usznych oraz plastykę bródki. Wykonać ponadto lifting piersi oraz lifting ud.

Cena plastyki szyi w Polsce i w Madrycie

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr

W Polsce za operacyjny lifting szyi zapłacić trzeba około 8 000 złotych, natomiast w Clínicas Diego de León w Madrycie cena takiego zabiegu wynosi 4 900 euro, czyli około 21 000 złotych.

Lifting operacyjny szyi - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 7 000 zł do 7 500 zł
  • Wrocław od 8 000 zł do 9 000 zł
  • Częstochowa od 7 000 zł do 10 000 zł
  • Białystok od 8 610 zł
  • Łódź od 8 000 zł
  • Szczecin od 8 000 zł
  • Sopot od 7 000 zł
  • Jelenia Góra od 7 000 zł
  • Bielsko-Biała od 8 000 zł
  • Kamień Pomorski od 8 000 zł
Lifting operacyjny szyi cena »

Usługa lifting operacyjny szyi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.