Lifting operacyjny twarzy

chirurgiczny lifting twarzy, face lift twarzy, lifting twarzy, face lift

Wczytaj więcej wyników

Lifting twarzy - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Meritum Kadra w Centrum Medyczne Meritum

Lifting operacyjny twarzy (Rhytidectomia) to inwazyjny zabieg odmłodzający, który przynosi wyraźne i najdłużej utrzymujące się efekty. Jest to operacja podczas której skóra naciągana jest ku górze i tyłowi, a jej nadmiar zostaje usunięty, co powoduje wygładzenie fałd, zmarszczek i bruzd. Dokonuje się również skrócenia powięzi policzkowej, co z kolei napina i wygładza skórę policzka. Cały zabieg trwa od 2 do 5 godzin. Face lifting jest zabiegiem operacyjnym skierowanym do osób dojrzałych, u których widoczne jest wyraźnie opadnięcie tkanek miękkich twarzy (tzw. chomiki po bokach żuchwy), głębokie zmarszczki i zwisająca skóra na szyi. Jest to procedura przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, więc nie każdy jest odpowiednim kandydatem do liftingu operacyjnego. O tym czy pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu decyduje chirurg plastyczny oraz lekarz anestezjolog.

Najlepsze kliniki chirurgii plastycznej w Polsce

Wieloletnie doświadczenie w liftingu operacyjnym twarzy posiada dr n. med. Tadeusz St. Witwicki, specjalista z dziedziny chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Jest on założycielem i członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti – Aging, członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Dr Witwicki odbywał szkolenia m.in. w Pekinie, Glasgow i Los Angeles. Regularnie bierze udział w europejskich zjazdach (m.in. w Paryżu, Rzymie, Mediolanie). Przeprowadza on również w swojej klinice w Warszawie operacje korekcji nosa, plastyki odstających uszu, a także wykonuje liposukcje i wszczepia implanty.

Meritum Centrum Medyczne w Kamieniu Pomorskim to wielospecjalistyczna klinika oferująca szeroki wachlarz zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Operacje face liftingu przeprowadza lek. med. Michał Piotrowiak, specjalista chirurgii plastycznej, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, posiada także certyfikat ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery). Klinika proponuje połączenie liftingu twarzy z jednoczesną korektą skóry powiek, dla jeszcze lepszych efektów odmładzających.

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce otrzymał międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9001:2000. Wdrożył również program „Szpital bez bólu” w celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjentów. Oferuje operacje korekty twarzy, w tym lifting twarzy i szyi, plastykę powiek, czy korektę nosa i przegrody. Ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej jest dr n. med. Wojciech Wacławowicz, doświadczony specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i dziecięcej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Bierze czynnie udział w międzynarodowych kongresach, np. X Kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej w 2005 roku w Wiedniu.

Szpital Prywatny Pulsmed w Łodzi przeprowadza zabiegi zarówno z zakresu tradycyjnej chirurgii, jak i chirurgii plastycznej. Klinika należy do międzynarodowej organizacji Cell Society Europe zrzeszającej placówki wykonujące zabiegi z użyciem komórek macierzystych. Operacje m. in. face liftingu, plastyki nosa czy powiek wykonuje dr n. med. Paweł Pisera, specjalista chirurgii plastycznej, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej,Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Oferuje również zabiegi liposukcji, lipofillingu twarzy i usuwania blizn.

W Klinice Kolasiński w Poznaniu wykonamy lifting twarzy metodą MACS Lift (Minimal Access Coronal Suspension), uważany obecnie za najbardziej innowacyjny rodzaj zabiegu, pozostawiający mniejsze blizny. Przeprowadzimy w klinice również tradycyjny face lifting, a także chirurgiczne podniesienie twarzy i szyi z użyciem nici Silhouette Lift lub Happy Lift. Założycielem kliniki jest dr n. med. Jerzy Kolasiński, specjalista chirurg plastyczny, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, American Academy of Cosmetic Surgery, oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery. Jest autorem wielu publikacji a także organizatorem konferencji i szkoleń z dziedziny chirurgii estetycznej i medycyny Anti-Aging zarówno w Polsce jak i za granicą.

Ceny operacji liftingu twarzy w Polsce i za granicą

dr Jakub Kratochwil dr Jakub Kratochwil

W Polsce koszt operacyjnego face liftingu w zależności od ośrodka i techniki wynosi od 3,5-9 tys. zł do nawet 22 tys. zł. Ceny operacji plastycznych na zachodzie są kilkukrotnie wyższe niż w Polsce, co sprzyja przyjazdom turystów zagranicznych do naszych ośrodków chirurgii plastycznej. Przykładowo w angielskich klinikach grupy Ramsay Health Care średnia cena operacji to £6,425, a w USA $6,550. W niemieckiej placówce w Kolonii zapłacimy powyżej 5500€.

Lifting operacyjny twarzy - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 8 000 zł do 25 000 zł
 • Kraków od 9 000 zł do 18 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 13 500 zł
 • Wrocław od 8 250 zł do 12 500 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 12 000 zł
 • Gdańsk od 13 680 zł do 15 000 zł
 • Katowice od 9 000 zł do 25 000 zł
 • Bydgoszcz od 11 685 zł do 12 000 zł
 • Białystok od 11 070 zł
 • Szczecin od 11 000 zł
 • Rzeszów od 9 000 zł do 14 000 zł
Lifting operacyjny twarzy cena »

Usługa lifting operacyjny twarzy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.