Lipoliza iniekcyjna - usuwanie tkanki tłuszczowej

Synonimy: rozpuszczanie tkani tłuszczowej, lipoliza nieinwazyjna, intralipoterapia, modelowanie sylwetki za pomocą lipolizy więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

DLA KLINIK: Oferujesz lipoliza iniekcyjna - usuwanie tkanki tłuszczowej? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Lipoliza iniekcyjna - usuwanie tkanki tłuszczowej - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia) jest zabiegiem mającym na celu modelowanie poszczególnych partii ciała poprzez usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wstrzyknięciu w wybrany obszar ciała substancji, która skutkuje rozpadem komórek tłuszczowych, tzw. adypocytów. Lipoliza jest wykonywana i kontrolowana przez lekarza. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym poprzez nałożenie maści ze środkiem znieczulającym. Aby osiągnąć zamierzony efekt wskazane jest wykonanie od 2-5 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni, w zależności o ilości tkanki tłuszczowej. Podczas jednego zabiegu można wykorzystać od 2 do 5 ampułek wstrzykiwanej substancji Aqualyx, każda po 8 ml, w zależności od potrzeb klienta. Efekt jest trwały, a czas zabiegu wynosi około 15 minut na jedną partię ciała.

Gdzie w Polsce wykonamy zabieg intralipoterapii

W Warszawie lipolizę iniekcyjną przeprowadza dr Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Wiedzę z tego zakresu zdobywał, uczestnicząc w wielu kursach w kraju i za granicą, m.in. „Intralipoterapia adipocytolioza kawitacyjna kontra lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej”, czy w sesji szkoleniowej z zastosowania technik iniekcji nici PDO First Lift.

W Wrocławiu zabiegi intralipoterapii wykonuje dr Marcin Wiatroszak, lekarz medycyny estetycznej, który jako jeden z pierwszych w Polsce rozwinął metodę lipo transferu oraz modelowania ciała za pomocą kwasu hialuronowego (Macrolane). Jest on członkiem Sekcji Medycyny Estetycznej PTL, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej czy World Anti-Aaging Academy of Medicine. Swoje doświadczenie zawdzięcza wieloletniej pracy na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej OSK we Wrocławiu oraz wielu kursom i sympozjom z zakresu chirurgii estetycznej, chirurgii plastycznej czy intralipoterapii.

W Katowicach przyjmuje dr n. med. Henryk Mekle, specjalista chirurgii ogólnej, który w 2006 roku jako pierwszy w Polsce rozpoczął wykonywanie zabiegu lipolizy laserowej. Swoje doświadczenie zdobywał, pełniąc funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu Zdroju, uczestnicząc w licznych kursach oraz międzynarodowych szkoleniach m.in. z zakresu lipolizy iniekcyjnej u dr Heinricha w Wiedniu, dyrektora International Academy of Aesthetic Lipolysis.

Centrum Medyczne Sanitas w Lublinie oferuje lipolizę iniekcyjną takich miejsc jak: podbródek, biodra, brzuch, uda, pośladki, czy plecy. Placówka posiada Certyfikat ISO 9001:2009, wyróżnienie Prezydenta Miasta Lublin pt.”Miejsce Przyjazne Rodzicom i Dzieciom” oraz „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

Klinika Magnolia w Łodzi także oferuje zabieg intralipoterapii. Klinika posiada również w swojej ofercie szereg innych zabiegów kształtujących sylwetkę, do których wykorzystywany jest wysokiej klasy sprzęt jak urządzenie Cavi Lipo czy Velle Smooth, służące do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Będąc w Szczecinie, zabieg usuwania tkanki tłuszczowej metodą lipolizy iniekcyjnej  wykonać można u lek. med. Violetty Grąckiej-Chrzanowskiej, lekarza medycyny estetycznej. Jest ona absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie oraz absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Ponadto, jest jednym z członków Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej AAAM (American Academy of Aesthetic Medicine).

Lipoliza iniekcyjna - ceny w Polsce jest konkurencyjna na tle innych państw

Gabinet zabiegowy w StommedArte Gabinet zabiegowy w StommedArte

W estońskiej Christinas Clinic Health & Beauty koszt zabiegu lipolizy iniekcyjnej przy wykorzystaniu 40 ml substancji wynosi 500 euro (około 2 100zł), podczas gdy w Gdyni cena takiego samego zabiegu to 1 300 zł. Przy okazji wizyty w Gdyni warto skorzystać z okazji, by poznać liczne atrakcje miasta takie jak Klif Orłowski, Kamienna Góra, Akwarium Gdyńskie, czy dla bardziej aktywnych Jumpcity-Park Trampolin.

Lipoliza iniekcyjna - usuwanie tkanki tłuszczowej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 200 zł do 3 000 zł
 • Kraków od 150 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 199 zł do 1 600 zł
 • Poznań od 250 zł do 10 000 zł
 • Wrocław od 250 zł do 1 200 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 2 050 zł
 • Łódź od 150 zł do 1 200 zł
 • Białystok od 250 zł do 1 500 zł
 • Gdańsk od 300 zł do 800 zł
 • Częstochowa od 199 zł do 2 050 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 800 zł
 • Kielce od 100 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.