Liposukcja laserowa LAL

Synonimy: zabieg Smartlipo - lipoliza laserowa, Liposukcja laserowa SlimLipo, laserowe odsysanie tłuszczu Palomar SlimLipo 3D

Filtruj wyniki

Liposukcja laserowa LAL - informacje

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

Współcześnie osoby zainteresowane wysmukleniem sylwetki mają do wyboru kilka metod. Jedną z nich jest liposukcja laserowa (laserassisted liposuction, LAL), po której można powrócić do pełnej aktywności życiowej po upływie kilku dni. LAL wykorzystuje działanie lasera niszczącego komórki zbędnej tkanki tłuszczowej. W odróżnieniu od klasycznej liposukcji tłuszcz nie jest odsysany w postaci konglomeratów komórek tłuszczowych, a upłynniany w postaci emulsji.

Zabieg liposukcji laserowej polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej specjalnej kaniuli ze światłowodem lasera. Ów laser rozpuszcza tłuszcz i koaguluje tkankę, minimalizując uraz pacjenta. Tkanka tłuszczowa zmieniona w emulsję jest następnie usuwana przy pomocy specjalnego ssaka niskociśnieniowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa, w zależności od operowanego obszaru, od 20 do 60 minut. Przeprowadza się go w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent może opuścić klinikę w tym samym dniu. Dodatkową zaletą metody LAL jest zwiększenie napięcia skóry, wywołane podgrzaniem przez laser. To szczególnie korzystne dla pacjentów z nadmiarem skóry lub zmniejszeniem jej elastyczności.

Zabieg liposukcji laserowej – tylko u doświadczonego chirurga

Liposukcja laserowa jest mniej inwazyjna niż klasyczna, ale bez względu na to osoba zdecydowana poddać się zabiegowi powinna wybrać wykwalifikowanego lekarza, który oceni, czy metoda LAL jest dla niej odpowiednia oraz wyjaśni wszelkie detale operacji. Przykładowo, pacjenci poznańskiej kliniki Solumed przed samym zabiegiem spotykają się z chirurgiem plastycznym, by podczas konsultacji poznać szczegóły zabiegu, a także ostateczną cenę. Przeprowadzaniem zabiegów zajmuje się dwóch chirurgów: dr Andrzej Bielecki oraz dr n. med. Tomasz Dydymski, specjaliści chirurgii plastycznej z wieloletnim stażem klinicznym. Liposukcję laserową, podobnie jak ultradźwiękową, wykonują w całkowitym lub miejscowym znieczuleniu.

Dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów może się poszczycić również dr n. med. Elżbieta Radzikowska, Dyrektor Medyczny Kliniki La Perla w Warszawie. Jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. O jej umiejętnościach w zakresie medycyny estetycznej świadczą liczne certyfikaty, wystawione m.in. przez centra szkoleniowe Estederm, Lorca Marin i Kreussler-Pharm.

Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Arkadia w Opolu to kolejna placówka oferująca wysmuklanie sylwetki drogą liposukcji laserowej. Przy jej zastosowaniu specjaliści ośrodka nie tylko usuwają zbędny tłuszcz, ale i stymulują produkcję kolagenu, co zwiększa jędrność i napięcie skóry.  Zabiegi wykonuje lek. med. Jacek Żurek oraz lek. med. Izabela Dzik. Oboje są specjalistami II stopnia z chirurgii ogólnej, zajmują także stanowiska starszego asystenta Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu.

Liposukcja LAL w Polsce

Wyjątkowo szeroki wachlarz rodzajów liposukcji oferuje pacjentom klinika Kriocentrum w Otwocku. Wykonujący zabiegi dr Marek Batijewski i dr Tomasz Kłos zajmują się nie tylko liposukcją laserową, ale i siedmioma innymi rodzajami usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Osobom z nadmierną ilością tłuszczu proponują tzw. Dual liposukcję, polegającą na łączeniu dwóch metod: liposukcji laserowej z rotacyjną lub wodną (WAL + LAL albo NIL +LAL).

Kolejna specjalistka, dr Aleksandra Kulczycka (Centrum Estetyki Dr Aleksandra Kulczycka, Wrocław), uważa, że zabiegi z użyciem lasera sprawdzają się najlepiej przy wyszczuplaniu mniejszych obszarów, czyli w przypadkach konieczności odessania maksymalnie do 300 cm3 tkanki tłuszczowej. W celu usunięcia tłuszczu z większej powierzchnia ciała stosuje liposukcję ultradźwiękową przy użyciu aparatu Endotron francuskiej firmy Medicamat.

Z kolei dr Andrzej Kępa wykorzystuje nowoczesny laser diodowy Salsa 940 o mocy sięgającej do 120 W. Długość fali lasera charakteryzuje się powinowactwem do komórek tkanki tłuszczowej i szybkością zamykania napotkanych naczyń krwionośnych (koagulacja tkanek), dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezkrwawy. Dr Kępa wykonuje zabiegi w Studiu Urody Essenza we Wrocławiu Kamiennej oraz w Centrum Urody Justyna w Świdnicy.

Nowoczesne laserowe wysmuklanie - ceny w Polsce i na świecie

Kadra w Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej Kadra w Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

Zabiegi wysmuklania ciała stają się coraz bardziej popularne. W poszukiwaniu najlepszych specjalistów pacjenci są gotowi wyjechać nawet za granicę, tym chętniej, jeśli liposukcja w ich kraju jest bardzo droga. Z powodu kosztów rośnie liczba zagranicznych turystów medycznych z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec czy USA – w tych państwach ceny zabiegów są wyjątkowo wysokie. Jak podaje serwis Liposuction Cost UK, ceny zabiegów w Wielkiej Brytanii oscylują w granicach £2000-£2300 (9,6-11 tys. zł), w zależności od operowanego obszaru. Takie ceny obowiązują np. w Nuffield Hospital Oxford oraz w St Lukes Hospital. Tymczasem w Polsce, w Laser-Medica w Szczecinie, laserowa liposukcja talii lub bioder kosztuje 3-3,5 tys. zł. W klinice Solumed w Poznaniu liposukcja laserowa brzucha wiąże się z kosztem w wysokości od 6 tys. zł. w górę, natomiast w Kriocentrum w Otwocku przy użyciu lasera można wysmuklić sobie talię i uda wewnętrzne w cenach zaczynających się od 4 tys. złotych. Różnica cenowa przyciąga do Polski coraz więcej turystów medycznych – zaoszczędzoną kwotę mogą przeznaczyć na poznawanie kraju i odpoczynek, co czynią z przyjemnością.

Liposukcja laserowa LAL - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 3 500 zł do 9 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Zielona Góra od 3 000 zł
 • Radom od 3 000 zł do 12 500 zł
 • Katowice od 3 500 zł do 5 500 zł
 • Rzeszów od 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 700 zł do 12 000 zł
 • Poznań od 3 500 zł do 9 000 zł
 • Międzyzdroje od 3 000 zł
 • Bolesławiec od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Józefów od 4 000 zł
 • Piaseczno od 4 000 zł do 6 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa liposukcja laserowa lal jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska