Liposukcja - leczenie ginekomastii

leczenie ginekomastii przy pomocy liposukcji klasycznej

Liposukcja - leczenie ginekomastii - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

Ginekomastia to nadmierny rozrost męskich gruczołów piersiowych, który dotyka zarówno młodych chłopców, jak również starszych mężczyzn i w odróżnieniu do pseudoginekomastii lub lipomastii, będących skutkiem otyłości, ginekomastia spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi (m. in. niedobór hormonów męskich – hipogonandyzm). Schorzenie leczy się chirurgicznie, głównie ze względów estetycznych.

Operacyjny sposób na męskie piersi

Zabieg gienkomastii stanowi ofertę należącą do zabiegów piersi wykonywanych w ramach chirurgii plastycznej Sopockiej Fabryki Urody, a leczenie powiększonych piersi u mężczyzn odbywa się poprzez odsysanie tłuszczu (liposukcja) lub wycięcie gruczołu. Twórcą kliniki jest dr n. med. Janusz Zdzitowiecki, chirurg plastyczny, certyfikowany m. in. w zakresie nowoczesnych metod leczenia ubytków tkanek miękkich i korekcji defektów estetycznych skóry, który swoją praktykę medyczną rozpoczął w 1990 r.

Problem nadmiernego, jedno lub dwustronnego rozrostu męskich gruczołów piersiowych leczą specjaliści Gabinetu Medimel w Szczecinie. Jeśli ginekomastia nie ma podłoża nowotworowego, co potwierdza diagnoza endokrynologa, w Gabinecie stosowana jest jedna z dwóch metod leczenia – terapia operatywna, która polega na usunięciu ginekomastii poprzez zabieg operacyjny.W przypadku lipomastii stosuje się liposukcję, natomiast podczas ginekomastii gruczołowej nadmiar gruczołu zostaje wycięty, a w razie potrzeby zmienia się również operacyjnie położenie i wielkość otoczek brodawek. Gabinet prowadzi lek. med. Katarzyna Ostrowska-Clark, chirurg.

Ponieważ gruczoł piersiowy w ginekomastii zbudowany jest z tkanki gruczołowej i tłuszczowej, postępowanie operacyjne zależy od przewagi jednej z nich. W przypadku przewagi tkanki tłuszczowej jej nadmiar jest usunięty poprzez jej odessanie w procedurze liposukcji, podczas której kaniulę wprowadza się z cięcia w fałdzie podpiersiowym i tylko w przypadku dalszej obecności zgrubienia, zabieg poszerza się o wycięcie nadmiernie rozrośniętego gruczołu. Taką procedurę oferuje Klinika Kolasiński w Swarzędzu-Nowej Wsi, dla której alternatywą jest ponadto bezbliznowe leczenie ginekomastii metodą shave.

Chirurgia piersi męskiej w Klinice Wiatroszak – ESTmedica we Wrocławiu obejmuje zabiegi leczenia ginekomastii i lipomastii za pomocą liposukcji infradźwiękowej NIL, podczas której nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje rozbity i odessany, pozostawiając jedynie dwie ok. 3 mm dziurki, bądź metodą klasyczną, czyli poprzez wycięcie gruczołu. O sposobie przeprowadzenia zabiegu decyduje wynik badania USG. Klinika stosuje również technikę kombinowaną, co daje możliwość usunięcia zarówno tłuszczu, jak i tkanki gruczołowej, dając bardzo dobry efekt kosmetyczny. 

Obydwie metody łączy również w swojej praktyce lek. med. Anna Olender, specjalista chirurgii plastycznej w zakresie Prywatnego Szpitala Chirurgii Plastycznej w Żarkach Letnisko, najpierw wykonując zabieg liposukcji, a następnie usuwając nadmiar gruczołu piersiowego. W ramach terapii oferuje leczenie ginekomastii rzekomej (lipomastii) bezoperacyjnie, zabiegiem liposukcji oraz  ginekomastii gruczołowej – operacyjnie. Lek. med. Olender jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Estetycznej Chirurgii Plastycznej.

Powiększenie się sutka u mężczyzny następuje w wyniku rozrostu tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej. Zabiegi lipolizy laserowej w celu redukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach szczególnie „opornych” na diety i ćwiczenia, oferuje Centrum Medyczne Dermed w Łodzi. Zabiegi lipolizy laserowej są tu m. in. wskazane do modelowania klatki piersiowej w przypadku ginekomastii u mężczyzn i usuwania nadmiaru tłuszczu. Małoinwazyjna procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a wiązka lasera oprócz redukcji tłuszczu, pozwala również na poprawę tekstury, elastyczności i sprężystości skóry.

Koszt zabiegu ginekomastii w Polsce i w USA

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów

Na podstawie danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS), średni koszt zabiegu ginekomastii w 2014 r. wynosił 3,333 $ (12,332 zł), przy czym cena nie obejmuje znieczulenia, zaplecza sali operacyjnej i innych wydatków.

Liposukcja - leczenie ginekomastii - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 4 000 zł do 7 500 zł
  • Łódź od 3 500 zł
  • Kraków od 4 000 zł do 8 000 zł
  • Zielona Góra od 4 500 zł
  • Rzeszów od 4 000 zł
  • Józefów od 4 000 zł
  • Rybnik od 5 000 zł
Liposukcja - leczenie ginekomastii cena »

Usługa liposukcja - leczenie ginekomastii jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Autor: