Liposukcja - odsysanie tłuszczu

modelowanie sylwetki przy pomocy liposukcji, liposukcja klasyczna, usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7

KCM Clinic

4,3 / 5  (484 opinii)  rozwiń
 • Liposukcja miejsc intymnych od 4600 zł
 • Liposukcja infradźwiękowa NIL - szyja 4000 zł
 • Liposukcja infradźwiękowa NIL - podbródek 3000 zł
 • Liposukcja infradźwiękowa NIL - podbródek i chomiki 5000 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł
Wczytaj więcej wyników

Liposukcja - odsysanie tłuszczu - informacje

Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic

Polacy nie są jeszcze narodem chorobliwie otyłym – jak mieszkańcy USA – ale stopniowo zwiększa się liczba osób z nadwagą. Żyjemy w biegu, więc na zdrowe jedzenie często nie starcza czasu i zastępujemy je posiłkami pełnymi pustych kalorii. To się mści, stąd tak duża popularność liposukcji, czyli operacyjnego usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Liposukcja polega na wykonaniu niewielkich nacięć w odsysanym obszarze, wprowadzeniu płynu rozpuszczającego tkankę tłuszczową, a następnie wyssaniu jej za pomocą tzw. kaniuli. Po operacji pacjent pozostaje w klinice co najmniej dobę. Przez pierwsze 6 tygodni musi nosić specjalne ubranie uciskowe.

Specjaliści modelowania szczuplejszej sylwetki

Polskie kliniki chirurgii plastycznej wciąż się rozwijają – pracujący w nich lekarze zdobywają nowe certyfikaty, a sale zabiegowe mają świetny sprzęt medyczny. Ośrodki muszą być konkurencyjne, ponieważ chirurgia plastyczna staje się coraz popularniejsza wśród Polaków, a kolejnych placówek przybywa.

Wspomniane certyfikaty posiada zespół kliniki MediConsult ze Szczecina, składający się z doświadczonych chirurgów. Wśród nich jest dr Jarosław Tribull-Potapczuk. Tytuł doktora zdobył na uniwersytecie w Kolonii, również w Niemczech specjalizował się w chirurgii. Od połowy lat 90. prowadzi własne kliniki w Berlinie. Do jego personelu należy chirurg plastyczny, dr Ryszard Nawrocki oraz dr Beata Marszałek, zajmująca się liposukcją i plastyką łydek, ud i ramion.

Z kolei w Krakowie pracuje inny znany specjalista, dr n. med. Zdzisław Kowalski (Instytut Dermatologii Eco-Lab), autor 40 prac z zakresu chirurgii plastycznej. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W celu wymodelowania sylwetki pacjenta stosuje Aqualyx, preparat doprowadzający do trwałej eliminacji komórek tłuszczowych. Najczęściej korzysta z niego przy usuwaniu otłuszczeń w okolicach bioder, ud i podbródka. Wraz z nim w klinice pracuje dr n. med. Artur Hartwich, chirurg, a także lek. med Patrycja Hartwich, specjalistka medycyny estetycznej.

Dr n. med. Albert Górnicki (Instytut Omorphia, Bydgoszcz) jest pracownikiem naukowym w Collegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prócz tego to członek The World Anti-Aging Academy of Medicine. Pomagając pacjentom pozbyć się nadmiaru tłuszczu, stosuje różne sposoby, w tym zabieg o nazwie hydrolipoclasia ultradźwiękowa (połączenie lipolizy iniekcyjnej i kawitacji ultradźwiękowej). Operacja jest dużo mniej inwazyjna niż klasyczna liposukcja – odbywa się bez ingerencji chirurgicznej.

Polskie studia urody i kliniki chirurgii plastycznej

Studio medycyny estetycznej i urody Beauty Tower (Kraków Salwator) oferuje pacjentom liposukcję ultradźwiękową. Dzięki niej specjaliści usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała (brzuch, biodra, okolice kolan, uda itp.). Ten rodzaj liposukcji sprawdza się najlepiej u osób z otyłością miejscową.

Do Akademii Zdrowia i Urody Natura Med (Nowy Sącz) utworzonej przez lek. med. Mirosława Rodaka można zgłosić się na tzw. miniliposukcję laserową. Po znieczuleniu tumenescent specjalista wprowadza podskórnie kaniulę ze światłowodem, którego końcówka rozbija komórki tłuszczowe. Zaletą tej metody jest jednoczesne zamykanie naczyń krwionośnych, co ogranicza krwawienie. Dodatkowym plusem jest możliwość liftingu skóry po liposukcji.

W Polanicy Zdroju znajdziemy prof. dr hab. Piotra Wójcickiego (Klinika Chirurgii Plastycznej prof. dr hab. Piotr Wójcicki), perfekcyjnie modelującego sylwetki pacjentów za pomocą liposukcji. Odsysa tłuszcz najczęściej z brzucha, pośladków, ud, czasem także z ramion. Stosuje w tym celu urządzenia z głowicami emitującymi ultradźwięki, wibracyjnymi i rozbijającymi komórki tłuszczowe.

Jeśli natomiast ktoś zdecyduje się na zabieg przyjechać do Warszawy, może skorzystać z oferty ośrodka dr Jerzego Chęcińskiego (Gabinet Chirurgii Plastycznej Dr Jerzy M. Chęciński). Podczas operacji stosuje system Micro Aire (metoda wibracyjna). Po wcześniejszym nasączeniu odsysanych okolic roztworem Kleina wykonuje drobne nacięcia skórne, a następnie usuwa tkankę tłuszczową. Dr Chęciński współpracuje z dr Wojciechem Jaskiem, chirurgiem plastycznym.

Jeszcze jedną dobrą placówką jest szczecińska Medimel. Pracująca w niej chirurg dr Katarzyna Ostrowska-Clark posiada ponad 13-letnie doświadczenie w chirurgii estetycznej. Specjalizuje się w liposukcji, a podczas zabiegów korzysta z pomocy dr n. med. Tomasza Nikodemskiego, anestezjologa.

Wyszczuplanie w Polsce

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Nie tylko Polacy coraz częściej odwiedzają kliniki chirurgii plastycznej. Nasze placówki przyciągają też cudzoziemców, widzących w nich szansę na profesjonalny zabieg w niższej cenie. Do tego mogą przyjechać do miasta, które prócz świetnych klinik kusi atrakcjami turystycznymi – a takich w Polsce nie brakuje. Dlatego wciąż przybywa pacjentów z Niemiec, USA, Wysp Brytyjskich i innych państw, a ich liczba będzie wciąż rosnąć.

Liposukcja - odsysanie tłuszczu - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 1490 zł do 20000 zł
 • Kraków od 2500 zł do 24000 zł
 • Wrocław od 1800 zł do 18000 zł
 • Katowice od 3000 zł do 12450 zł
 • Łódź od 1500 zł do 4000 zł
 • Częstochowa od 2500 zł do 10000 zł
 • Gdańsk od 4000 zł do 12600 zł
 • Poznań od 2000 zł do 10000 zł
 • Szczecin od 3000 zł do 8500 zł
 • Zielona Góra od 3000 zł do 4500 zł
 • Bydgoszcz od 3700 zł do 12000 zł
 • Tychy od 3000 zł do 6900 zł
Liposukcja - odsysanie tłuszczu cena »

Usługa liposukcja jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.