Liposukcja - odsysanie tłuszczu Warszawa

modelowanie sylwetki przy pomocy liposukcji, liposukcja klasyczna, usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Liposukcja - odsysanie tłuszczu Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów

Od zawsze dążymy do uzyskania idealnej sylwetki – zmieniają się tylko kanony urody mówiące co jest aktualnie pożądane. Kiedyś piękne były obfite kształty, dziś lansuje się szczupłe figury, stąd diety, ćwiczenia i wizyty w klinikach chirurgii estetycznej, by szybko odzyskać talię, wyszczuplić uda czy podnieść pośladki. Nie tylko kobiety poddają się zabiegom – także mężczyźni coraz śmielej wybierają liposukcję i rzeźbią na nowo sylwetkę.

Ogólnie mówiąc, liposukcja to odsysanie tłuszczu z partii mających nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg jest prosty, najczęściej polega na nacięciu skóry brzucha, wprowadzeniu kaniuli i odessaniu tłuszczu za pomocą pompy. Inne sposoby to: liposukcja laserowa, ultradźwiękowa, a także zastrzyki rozpuszczające tłuszcz. Odsysanie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub nasiękowym.

Warszawscy specjaliści od wyszczuplania

Jeśli ktoś chciałby poprawić sylwetkę u doświadczonego lekarza, ma nieograniczony wybór – w polskich placówkach pracuje wielu fachowców. Szczególnie dużo jest ich w Warszawie, gdzie gabinety mają doskonale wykształceni specjaliści, operujący nowoczesnym sprzętem. Niejednokrotnie też talent i zamiłowanie do zawodu przejęli po rodzicach, kontynuując lekarską tradycję.

Przykładem może być klinika Melilot, jedna z najstarszych polskich lecznic chirurgicznych (założona w 1935 r. przez chirurga Henryka Noszczyka). Dziś prowadzi ją wnuk założyciela, dr Bartłomiej Noszczyk, a specjaliści placówki reprezentują średnie pokolenie lekarzy, łączących wieloletnie doświadczenie i nowoczesną wiedzę. Zabiegi przeprowadza dr Jarosław Stańczyk, a także dr Janusz Trzebicki, stosując liposukcję ultradźwiękową (LipoSelection oraz Vaser Lipo).

Dr n. med. Andrzej Barwijuk (Medifem) specjalizuje się w modelowaniu sylwetki, ale jego klinika odniosła największą sławę jako pierwsza w Polsce klinika kosmetoginekologii. W ośrodku kobiety mogą poczuć, że ich zdrowie jest w dobrych rękach – dr Barwijuk posiada wieloletnie doświadczenie, uczestniczył w stażach i szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, USA i Australii. Niezadowolone ze swojej figury kobiety mogą w jego klinice poddać się liposukcji laserowej nie tylko brzucha, bioder i ud, ale także policzków, łydek czy ramion. Odsysanie tłuszczu jest przeprowadzane systemem Smartlipo.

Dr n. med. Lubomir Lembas (Luxmed) jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a także Europejskiego i Światowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Doświadczenie zdobywał u najlepszych – w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego.

W klinice słynnego dr Sankowskiego pracuje również dr Maciej Charaziński (Uni Klinik), chirurg plastyczny. Pełni funkcję wieloletniego operatora i konsultanta, jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz IPRAS (International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery). Zabiegi liposukcji wykonuje w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym.

Zgubić zbędne centymetry – w Warszawie najłatwiej

W placówce Body and Beauty Clinic można usunąć nadmiar tłuszczu z bioder, brzucha, ud i pośladków oraz zredukować cellulit.  Dr Patrycja Majewska, lek. medycyny estetycznej, stosuje liposukcję ultradźwiękową wykonywaną urządzeniem Sublime. Trzyczęściowy zabieg Lipo Power + trwa około 1.5 godziny, a polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych przy użyciu ultradźwiękowych technologii.

Również klinika Elite stosuje nowoczesne metody liposukcji. Pacjenci mogą poddać się laserowemu usunięciu tkanki tłuszczowej, po którym rozpuszczony tłuszcz jest odsysany ssakiem pracującym w trybie wibracyjnym (zabieg Palomar SlimLipo 3D). Inną metodą jest wypłukiwanie komórek tłuszczowych roztworem wodnym (Body Jet), a także zabiegi nieinwazyjne, czyli liposukcja ultradźwiękowa (UltraContour oraz jedyny w Polsce zabieg New Ultrashape VDF). Stosowana jest również lipoliza iniekcyjna – usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez wstrzykiwanie preparatów powodujących rozpad trójglicerydów. Operacjom towarzyszy zapobiegający zwiotczeniu termolifting skóry. Zabiegi przeprowadza chirurg plastyk, dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Lipolizę iniekcyjną stosuje się także w Instytucie Medycyny Estetycznej. Najczęściej redukuje się nią nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy (np. podwójny podbródek), ale i na brzuchu czy udach. Prócz lipolizy specjaliści ośrodka usuwają tłuszcz liposukcją ultradźwiękową.

Warszawa – cel upiększającej ciało wycieczki

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów

Czy może dziwić, że tylu pacjentów wybiera gabinety w Warszawie? Zabiegi są bezpieczne, ponieważ przeprowadzają je profesjonaliści, placówki wyposażone są w nowoczesną aparaturę, a przy okazji można zostać dłużej w pięknym, historycznym mieście, które przyciąga nie tylko biznesmenów, ale i turystów z całego świata. Operacjom poddają się tutaj przybysze z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Włoch – kusi ich zarówno cena i jakość usług, jak i atrakcje turystyczne stolicy. Pałac w Wilanowie, słynna Syrenka lub Stare Miasto – to ledwie ułamek tego, co można zobaczyć w Warszawie.

Liposukcja - odsysanie tłuszczu - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 490 zł do 20 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 24 000 zł
 • Wrocław od 1 800 zł do 18 000 zł
 • Łódź od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 12 450 zł
 • Poznań od 2 000 zł do 10 000 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 10 000 zł
 • Gdańsk od 3 600 zł do 12 600 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 500 zł
 • Zielona Góra od 3 000 zł do 4 500 zł
 • Bydgoszcz od 3 700 zł do 12 000 zł
 • Tychy od 3 000 zł do 6 900 zł
Liposukcja - odsysanie tłuszczu cena »

Usługa liposukcja w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu liposukcja - odsysanie tłuszczu w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.