Kliniki i gabinety w Lublinie

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Kliniki i gabinety w Lublinie - informacje

Traumatolog to chirurg urazowy, który specjalizuje się w leczeniu operacyjnym kości, stawów więzadeł oraz tkanek miękkich (mięśni i ścięgien). W przypadku układu nerwowego, jego urazami zajmuje się już neurochirurg. Podspecjalizacją traumatologii jest traumatologia sportowa, w zakresie której, lekarze traumatolodzy skupiają się na typowych urazach sportowych, takich jak urazy więzadeł i ich zerwanie, niestabilność stawowa czy urazy tkanek miękkich.

Traumatolog – gdzie w Lublinie zaplanować wizytę?

W leczeniu chorób i urazów narządu ruchu z zastosowaniem czynników wzrostu oraz metod endoskopowych specjalizuje się dr hab. n. med. Krzysztof Gawęda, specjalista ortopedii i traumatologii II stopnia, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Swoje kwalifikacje zdobywał podczas licznych szkoleń i kursów, m.in. w Davos w zakresie leczenia złamań kości, a także podczas szkolenia nowoczesnych metod leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej we Fribourgu czy podczas pracy w charakterze lekarza sportowego w Abu Dhabi. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu u dzieci i młodzieży zajmuje się dr n. med. Jarosław Kałakucki, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W swojej praktyce skupia się na leczeniu wad wrodzonych i deformacji pourazowych kończyn górnych oraz urazów i zmian guzopodobnych w obrębie narządu ruchu. W ramach prowadzonej działalności naukowej zajmuje się problemami onkologii ortopedycznej u dzieci, a także możliwościami stymulacji gojenia ubytków kości za pomocą rekombinowanych czynników wzrostu i białek morfogenetycznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Pacjenci odczuwający ból lub mający kłopoty z poruszaniem się mogą skorzystać z konsultacji, jakie świadczy lek. med. Łukasz Czuraszkiewicz, specjalista ortopeda-traumatolog, który w ramach traumatologii przeprowadza pełen zakres leczenia złamań kości, zwichnięcia stawów czy uszkodzenia więzadeł oraz ścięgien ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń barku. Zespół ciasnoty przestrzeni podbarkowej, nawykowe zwichnięcie barku czy uszkodzenie ścięgien mięśni stożka rotatorów to tylko niektóre wskazania do operacyjnego leczenia barku, które przeprowadza w ramach praktyki, oferując pełną diagnostykę poprzedzającą każde leczenie. 

Ile kosztuje opieka traumatologa w Lublinie i w Budapeszcie (Węgry)?

Opieka podstawowa po urazie w Emineo Healthcare and Trauma Centre wiąże się z wydatkiem 20 000 HUF (274 zł). Mniej pacjenci zapłacą w Lublinie, gdzie cena konsultacji u ortopedy-traumatologa zwykle wynosi 120 zł. 

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska