5,0 / 5
Gabinet MEDICA NATURA Gabinet MEDICA NATURA Gabinet MEDICA NATURA

Informacje ogólne o MEDICA NATURA

MEDICA NATURA to gabinet stomatologii i medycyny estetycznej. Wycofujemy się z wysoce inwazyjnych procedur, w zamian proponując pacjentom nowe kierunki: stomatologię biologiczną i holistyczną. Jeśli to możliwe, unikamy stosowania ogólnej antybiotykoterapii, stawiając na zabiegi równie skuteczne, a nienaruszające prawidłowej mikroflory bakteryjnej i nieobniżające odporności organizmu. Wszystkie stosowane przez nas materiały są biokompatybilne, wolne od fluoru, aluminium, paraformaldehydu, niklu i rtęci. W medycynie estetycznej proponujemy Państwu bezpieczniejsze rozwiązania w miejsce popularnego kwasu hialuronowego i botoksu. Stawiamy na naturalne piękno, a oferowane przez nas zabiegi mają za zadanie delikatnie je podkreślić. Profesjonalna opieka oraz miła atmosfera sprawiają, że nawet najbardziej zestresowani wizytą pacjenci szybko się odprężają i osiągają stan relaksu.

Świadczymy usługi z zakresu stomatologii zachowawczej. Oferowane przez nas estetyczne wypełniania światłoutwardzalne są wolne od szkodliwego BPA i fluoru, a składają się z organicznie modyfikowanej ceramiki.

Specjalne miejsce w naszej ofercie zajmują usługi z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Usuwamy zęby w znieczuleniu. Ponadto proponujemy Państwu laserowe zabiegi o działaniu biostymulacyjnym. W tej sposób leczymy powikłania poekstrakcyjne (np. suchy zębodół), a także zaopatrujemy nim rany poekstrakcyjne. Laseroterapia znajduje zastosowanie w korekcie kształtu dziąseł, leczeniu aft, opryszczek, pleśniawek, liszajów i innych zmian w obrębie jamy ustnej. Przeprowadzamy również zabiegi laserowego nacięcia i drenażu ropnia oraz laserowego podcięcia wędzidełka. Wykonujemy też plastykę połączenia ustno-zatokowego.

Oferujemy Państwu świadczenia z zakresu protetyki. Zakres usług obejmuje estetyczne korony pełnoceramiczne i cyrkonowe, półkorony ceramiczne, licówki ceramiczne oraz wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego. Wykonujemy również biokompatybilne i elastyczne protezy acronowe.

Przeprowadzamy leczenie kanałowe (endodoncja) z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi zabiegowych, w tym mikroskopu powiększającego. Stosujemy wypełnienia kanałowe z bioceramiki wolnej od aluminium. W trakcie zabiegu wykonujemy laserowe i ultradźwiękowe odkażanie kanałów korzeniowych.

Do oferty gabinetu należą usługi z dziedziny stomatologii dziecięcej (pedodoncja). Ubytki są wypełniane za pomocą światłoutwardzalnych wypełnień biokompatybilnych z organicznie modyfikowanej ceramiki. Usuwamy zęby mleczne w znieczuleniu powierzchniowym lub miejscowym. Wykonujemy lakowanie bez fluoru organicznie modyfikowaną ceramiką.

Zajmujemy się szeroko rozumianą profilaktyką stomatologiczną i higienizacją. Przeprowadzamy ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, bezfluorkową remineralizację oraz piaskowanie zębów. Ponadto w ofercie znajdą Państwo laserowe wybielanie zębów, wybielanie zęba leczonego kanałowo oraz usunięcie białych przebarwień szkliwa.

Posiadamy duże doświadczenie w wykonywaniu zabiegów medycyny przeciwstarzeniowej. Udowadniamy na co dzień, że medycyna estetyczna może być zgodna z naturą. Proponujemy Państwu iniekcje nieimmunogennej toksyny botulinowej. W ten sposób usuwamy zmarszczki mimiczne.

W naszej ofercie nie mogłoby zabraknąć zabiegów autologicznym osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. „wampirzego liftingu”. To jeden z najbardziej naturalnych sposobów regeneracji i odżywienia skóry. Sprawdza się również u alergików. Zabiegi polegają na ostrzyknięciu wybranego obszaru uzyskanym z krwi osoczem bogatopłytkowym, bogatym w czynniki wzrostu.

Przeprowadzamy mezoterapię, skuteczną w likwidacji takich niedoskonałości jak zmarszczki, bruzdy czy cienie pod oczami. Po zabiegu skóra jest prawidłowo napięta, jędrniejsza i odpowiednio nawilżona. Ponadto mezoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu łysienia i wypadania włosów.

Proponujemy Państwu peelingi medyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry.

Ponadto nasza oferta obejmuje zabiegi powiększania i modelowania ust, usuwania blizn i rozstępów, korekcji kształtu nosa czy korekty owalu twarzy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W czasie zabiegów korzystamy z nowoczesnych urządzeń, znacznie usprawniających przebieg naszej pracy i skracających do minimum okres rekonwalescencji, np. lasera biostymulacyjnego czy aparatu do ultradźwięków. Leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem powiększającym, który pozwala na precyzyjne opracowanie kanału.

Dysponujemy również RTG cyfrowym służącym do wykonywania zdjęć radiologicznych o niskiej dawce promieniowania.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Indywidualne podejście do pacjenta – wyróżnia nas indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta.

  • Bezbolesne leczenie – wizyta u stomatologa już nigdy nie będzie kojarzyć się Państwu z bólem i dyskomfortem.

  • Pogodna atmosfera – tworzymy klimat miejsca, w którym pracujemy. Zawsze podchodzimy do pacjenta z ogromnymi pokładami cierpliwości i uśmiechem, a w tle rozbrzmiewa nastrojowa muzyka.