poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Gabinet zabiegowy Medica Recepcja, poczekalnia Medica Recepcja, poczekalnia Medica Sala do ćwiczeń Medica Gabinet zabiegowy Medica Gabinet zabiegowy Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Aparatura, sprzęt zabiegowy Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medica Medica - logo

Informacje ogólne o Centrum Rehabilitacyjnym Medica

Wrocławska Klinika Rehabilitacyjna Medica to placówka oferująca kompleksową pomoc medyczną pacjentom, którzy ulegli wypadkowi. Poprzez współpracę z kancelariami prawnymi pomagamy także w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności związanych z uzyskaniem odszkodowania z polisy OC sprawcy zdarzenia. Wiemy, jak ważny jest czas w przywróceniu pełnej sprawności pacjentom, którzy ucierpieli w wypadku, dlatego nasza Klinika oferuje kompleksowe usługi rehabilitacyjne  – bezgotówkowo. Wszystkie koszty zostaną pokryte z polisy OC sprawcy.

Oprócz leczenia bezgotówkowego po wypadku pacjenci mają możliwość skorzystania z pełnej oferty rehabilitacyjnej oraz wizyt prywatnych u lekarzy specjalistów.

W ofercie naszej Kliniki znajdują się wszystkie dostępne usługi, które pozwalają poszkodowanym w wypadkach na szybki powrót do zdrowia. Oferujemy kompleksowe zabiegi fizykoterapii, kinezyterapii, a także profesjonalne masaże. Pod okiem specjalistów prowadzona jest rehabilitacja oraz terapie manualne. Na wszystkie zabiegi kierują pacjentów lekarze specjaliści po wcześniejszej konsultacji.

Rehabilitacja w Klinice Medica obejmuje walkę z bólami kręgosłupa oraz jego rekonwalescencję po wypadkach, ogólną rehabilitację po doznanych urazach oraz wszelkie dysfunkcje narządów.

Centrum Leczenia Powypadkowego Medica oferuje pełen zakres zabiegów fizykoterapeutycznych, dobranych indywidualnie przez lekarza do aktualnych potrzeb pacjenta.

W naszej ofercie znajdują się zabiegi światłolecznicze wykonywane w oparciu o promieniowanie podczerwone (Lampy Sollux) bądź nadfioletowe, a także stymulacje laserowe. Przeprowadzamy zabiegi krioterapii (leczenie zimnem), które znakomicie uśmierzają ból, terapię ultradźwiękami albo łączącą działanie ultradźwięków z substancjami aktywnymi w danym leku fonoforezę, czy też wykorzystującą zmienne pole magnetyczne magnetoterapię.

W ramach zabiegów fizykoterapeutycznych nasi pacjenci mogą skorzystać z bogatej oferty elektroterapii, która opiera się na stymulacji różnego rodzaju prądami.

Prądy interferencyjne mają działanie przeciwbólowe, podobnie jak diadynamiczne, nazywane także prądami Bernarda, charakteryzujące się silnym działaniem przeciwbólowym i przekrwiennym. Rezultat wygaszania bólu poprzez stymulację nerwów uzyskujemy także w terapii prądami TENS, a wykorzystanie prądów Träberta w masażu prądem bodźcowym przynosi ulgę i rozluźnienie mięśni. Szeroką ofertę elektroterapii uzupełniają jonoforeza – polegająca na wprowadzeniu do tkanek jonów (za pomocą prądu elektrycznego), galwanizacja – wykorzystująca leczniczą moc prądu stałego, a także elektrostymulacja, która pobudza mięśnie za pomocą działania impulsowego prądu elektrycznego. Pacjentom polecamy również stymulację prądami o średniej częstotliwości (nazywanej stymulacją Kotza), która jest wykorzystywana do pobudzenia osłabionych w wyniku unieruchomienia mięśni (np. po zdjęciu gipsu).

Ponadto oferujemy terapię manualną, która polega na indywidualnej pracy fizjoterapeuty z pacjentem metodą PNF, zakładającą wykorzystanie w terapii silnych i zdrowych regionów ciała w celu przywrócenia sprawności w tych uszkodzonych partiach, oraz ortopedyczną terapię manualną, która koncentruje się na dysfunkcjach w układzie kostnym i mięśniowym. W swojej ofercie posiadamy również leczenie za pomocą specjalnych plastrów naklejanych w określonych miejscach (taping).

W ramach zabiegów kinezyterapii, polegającej na wykonywaniu pod okiem specjalisty leczniczej gimnastyki i ćwiczeń usprawniających, oferujemy różne warianty aktywności (z wykorzystaniem specjalnych przyrządów bądź dodatkowego obciążenia).

Jedną z najczęściej stosowanych technik rehabilitacyjnych jest masaż, który znakomicie rozluźnia mięśnie i usprawnia odżywienie tkanek. Masaż przynosi ulgę pacjentom ze schorzeniami narządów ruchu i kręgosłupa. Klinika Medica oferuje zarówno masaże klasyczne (całościowe oraz częściowe) kręgosłupa i kończyn, jak i limfatyczne, dzięki którym pacjent uzyskuje efekt drenażu limfatycznego, oraz masaże uciskowe i segmentarne, w trakcie których rehabilitant oddziałuje na wybraną partię ciała pacjenta, bądź też masaże relaksacyjne twarzy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, oferujemy także profesjonalne konsultacje specjalistów z zakresu psychologii i psychoterapii, lekarzy neurologów czy ortopedów.

Naszym atutem jest młody, energiczny zespół specjalistów, który pomoże Państwu wrócić do pełnej sprawności, a także partnerska atmosfera współpracy pomiędzy specjalistami a pacjentami.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej placówki.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Wrocławska Klinika Rehabilitacyjna mieści się na parterze nowoczesnego budynku mieszkalno-usługowego, który został urządzony z myślą o maksymalnej wygodzie i komforcie przyszłych pacjentów. Na zaplanowane zabiegi i konsultacje nasi podopieczni oczekują w przestronnej i jasnej poczekalni, gdzie mogą się napić zarówno zimnych, jak i ciepłych napojów.

Każdy pacjent jest objęty opieką koordynatora medycznego, który pomaga w ustaleniu zabiegów w najdogodniejszych terminach z najkrótszym możliwym czasem oczekiwania, co ma ogromne znaczenie w jak najszybszym powrocie do zdrowia i normalnego trybu życia. Wszystkie zabiegi odbywają się w jednym budynku, co stanowi spore ułatwienie i wygodę dla naszych podopiecznych.

Dla pacjentów Kliniki Rehabilitacyjnej Medica dostępne jest także bezpłatne Wi-Fi, a przed budynkiem można bez obaw zaparkować samochód – znajduje się tam wiele miejsc parkingowych. Położenie Kliniki niedaleko centrum miasta sprawia, że można się do nas łatwo dostać, korzystając także z komunikacji miejskiej.

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.