3,5 / 5
Recepcja, poczekalnia Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet zabiegowy Medicus Bonus Wągrowiec Wnętrza, wystrój Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet konsultacyjny Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet konsultacyjny Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet zabiegowy Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet zabiegowy Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet konsultacyjny Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet konsultacyjny Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet konsultacyjny Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet zabiegowy Medicus Bonus Wągrowiec Wnętrza, wystrój Medicus Bonus Wągrowiec Wygląd zewnętrzny Medicus Bonus Wągrowiec Medicus Bonus Wągrowiec - logo

Informacje ogólne o Medicus Bonus Wągrowiec

Wielospecjalistyczna poradnia lekarska w Wągrowcu jest częścią kliniki Medicus Bonus, założonej w 1993 roku jako spółka cywilna przez chirurga dr. Krzysztofa Galbasa i ortopedę dr. Ryszarda Stawickiego, światowej klasy specjalistów. Do Państwa dyspozycji są lekarze wielu specjalności, w tym ortopedzi, chirurdzy, dermatolodzy, ginekolodzy oraz neurolodzy. Placówka posiada możliwość przeprowadzania drobnych zabiegów na miejscu. Poradnia współpracuje ściśle ze Szpitalem w Środzie Wielkopolskiej, w którym przeprowadzane są zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia (pacjent po zabiegu tego samego dnia wraca do domu) oraz  operacje planowe wymagające dłuższego pobytu w szpitalu. 

Proponujemy usługi kontraktowane przez NFZ oraz komercyjne. W zakresie lecznictwa komercyjnego pacjent ma do dyspozycji aż 11 poradni, natomiast w ramach kontraktu z NFZ – 10. Wśród nich znajduje się, między innymi: poradnia chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedyczna, neurologiczna bądź też kardiologiczna. Pełen zakres naszych usług znajdą Państwo w zakładce „zabiegi”. Na miejscu posiadamy pracownię RTG, wyposażoną w nowoczesny cyfrowy aparat.

 Posiadamy również specjalistyczne aparaty USG z możliwością badania Dopplerowskiego oraz laparoskop, który jest niezbędnym narzędziem podczas wykonywania cholecystektomii laparoskopowej. Wspomniany wyżej zabieg stosowany jest m.in. do usunięcia pęcherzyka żółciowego. Metoda laparoskopowa jest znacznie skuteczniejsza i bezpieczniejsza od metody klasycznej, polegającej na chirurgicznym rozcięciu powłok brzucha. Dzięki temu ból jest mniejszy, a efekty kosmetyczne lepsze.

Dla wygody naszych Pacjentów wprowadziliśmy możliwość opłaty kartą oraz rozłożenie płatności za zabiegi na raty.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W naszej poradni oraz w szpitalu stosujemy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, który umożliwia szybkie wykrycie choroby i niezwłoczne rozpoczęcie leczenia. Dzięki temu nasi pacjenci mogą się u nas czuć bezpiecznie i komfortowo.

W naszych gabinetach posiadamy, między innymi, najnowsze modele USG z opcją Doppler Color oraz cyfrowy aparat RTG. Dysponujemy również nowoczesnym modelem sprzętu do operacji laparoskopowych i artroskopowych firmy Stryker, a także małoinwazyjnym sprzętem do zamykania żylaków przy użyciu pary wodnej oparty na najnowszej metodzie SVS. Wykorzystywane przez nas urządzenia medyczne są bezpieczne i certyfikowane.

Udogodnienia dla pacjentów

Ogromnym atutem naszej kliniki jest połączenie doskonałych lekarzy specjalistów oraz wysokiej klasy sprzętu, co gwarantuje bezpieczny i udany zabieg, a także prawidłowo przeprowadzoną diagnostykę. Nasze gabinety są wyposażone w taki sposób, aby pacjent czuł się w nich możliwie jak najbardziej komfortowo.

W klinice posiadamy pracownię radiologiczną, dzięki czemu możliwe jest wykonanie badań RTG na miejscu, co bez wątpienia stanowi oszczędność czasu zarówno pacjenta, jak i lekarza. Ponadto może w znaczny sposób przyspieszyć diagnostykę i leczenie.

Z myślą o pacjentach wprowadziliśmy możliwość opłaty za zabiegi w ratach, a także opcję płatności kartą płatniczą. W budynku, w którym mieści się klinika, znajduje się apteka. 

Osiągnięcia i certyfikaty Medicus Bonus Wągrowiec

Nasze wieloletnie doświadczenie umożliwiło stworzenie zespołu składającego się z doświadczonych, wyszkolonych w poznańskich szpitalach i klinikach specjalistów. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować usługi medyczne na najwyższym, światowym poziomie.

Nasi lekarze posiadają liczne certyfikaty oraz są członkami prestiżowych organizacji medycznych. Ponadto są autorami i współautorami publikacji medycznych, a także stale uczestniczą w  konferencjach naukowych.

Posiadamy certyfikat umożliwiający szkolenie lekarzy w najnowszej technice operacji żylaków przy użyciu pary wodnej, niezwykle skutecznej i mało bolesnej metody.