4,0 / 5
Recepcja, poczekalnia Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Gabinet zabiegowy Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Recepcja, poczekalnia Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Gabinet zabiegowy Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Gabinet konsultacyjny Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Gabinet konsultacyjny Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Aparatura, sprzęt zabiegowy Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Pacjenci Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Aparatura, sprzęt zabiegowy Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Wyposażenie Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Recepcja, poczekalnia Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Recepcja, poczekalnia Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Recepcja, poczekalnia Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej - logo

Informacje ogólne o Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej

Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej Medicus oferuje najwyższej jakości usługi stomatologiczne. Posiada nowoczesny sprzęt (m.in. radiografię cyfrową, Dentozon – aparat do zabiegów ozonoterapii, cyfrowy rentgen panoramiczny), a zespół stomatologów placówki w przyjaznej atmosferze udzieli Państwu profesjonalnej porady i zasugeruje najbardziej korzystny sposób leczenia. Wykonywane zabiegi dobiera do indywidualnych potrzeb każdego z pacjentów.

Początki naszego ośrodka sięgają 1996 roku. Pierwotnie gabinet funkcjonował jako indywidualna praktyka stomatologiczna, jednak z biegiem lat zdecydowaliśmy się poszerzyć działalność. Aby sprostać rosnącym wymaganiom pacjentów i podążać za zmieniającymi się trendami w stomatologii, postanowiliśmy powiększyć placówkę i wyposażyć ją w nowy sprzęt oraz zatrudnić kolejnych specjalistów.

Prowadzimy szeroko zakrojone działania profilaktyczne i świadczymy kompleksowe usługi stomatologiczne. W naszej bogatej ofercie znajduje się:

stomatologia zachowawcza
Wykonujemy zabiegi stomatologii zachowawczej. Oferujemy kompozyty do wypełnień światłutwardzalnych amerykańskiej firmy 3M Filtek Ultimate oraz Gradia Geanial, kompozyty nanocząsteczkowe wiernie naśladujące naturalny wygląd zęba. Przy zabiegach endodontycznych jako tymczasowe wypełnienia wykorzystujemy materiały japońskiej firmy GC (glasjonomery Fuji Triage, VII oraz IX), stosowane również w celu zapobiegania nadwrażliwości, wypełnienia bruzd czy ochrony powierzchni korzenia. Zabiegiem dodatkowym przy zakładaniu wypełnienia jest ozonoterapia, która gwarantuje zachowanie sterylności ubytku przez założeniem wypełnienia i zwiększa adhezje kompozytu do powierzchni zęba.

endodoncja
Dysponujemy systemem radiografii cyfrowej Gendex oraz Rypex firmy VDW, dzięki któremu możemy mierzyć długości korzeni elektronicznie. Przy udrażnianiu kanałów posługujemy się mikrosilnikiem Silver VDW bądź wykorzystujemy energię ultradźwięków oraz specjalne narzędzia obrotowe. Proces leczenia kanałowego dodatkowo wspomaga ozonoterapia (użycie wody ozonowanej do dezynfekcji opracowanego korzenia) i usunięcie z niego resztek bakterii. Oczyszczone kanały wypełniamy naturalnymi i syntetycznymi żywicami.

ortodoncja
Oferujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych. Korygujemy wady zgryzu dzięki stałym i ruchomym aparatom ortodontycznym.

zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym ekstrakcje, podnoszenie dna zatoki szczękowej, a także implantacje. Przy zabiegach uzupełniania ubytków (zarówno pojedynczych, jak i bardziej rozległych) wykorzystujemy system implantologiczny MIS. W ramach higienizacji oferujemy skaling, piaskowanie, fluoryzację oraz instruktaż higieny jamy ustnej. Wykonujemy zabiegi chirurgiczne na dziąsłach, w tym korektę linii dziąseł i kości – przedprotetyczne wydłużanie koron. Zapewniamy pacjentom precyzyjną diagnostykę obejmującą badanie kieszonek dziąsłowych i ocenę RTG OPG (panorama).

protetyka stomatologiczna
Aby odtworzyć pierwotne warunki zgryzowe po uszkodzeniu bądź utracie zębów, proponujemy Państwu szeroką ofertę uzupełnień protetycznych, w tym korony pełnoceramiczne na bazie tlenku cyrkonu i licówki porcelanowe. Wśród stosowanych przez nas protez można wymienić m.in. szkieletowe, bezklamrowe i overdenture, a także protezy teleskopowe i na zatrzaskach. Oferujemy usługi z zakresu odbudowy protetycznej na implantach. Dodatkowo stosujemy ozonoterapię przed cementowaniem stałych prac protetycznych.

profilaktyka
Świadczymy pełen zakres usług z zakresu profilaktyki. Wykonujemy zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów/higienizację: usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, usuwanie osadów piaskarką, fluoryzację, ozonowanie na łyżkach i wybielanie zębów ozonem. Oferujemy również instruktaż higieny w oparciu o produkty oral-b i blend-a-med, których jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem.

wybielanie zębów
W ofercie posiadamy wybielanie zębów w gabinecie, lampą EXTRA Smile, a także wybielanie nakładkowe i wybielanie ozonem.

pracownia RTG. Dysponujemy cyfrowymi aparatami do zdjęć panoramicznych i punktowych.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla najmłodszych pacjentów. Aby uatrakcyjnić Państwa pociechom czas oczekiwania i wykonywania zabiegu, udostępniamy im możliwość oglądania bajek na fotelu dentystycznym. Ponadto w naszej poczekalni na najmłodszych czeka specjalnie przygotowany kącik do zabawy i rysowania.

Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej to gwarancja najwyższego poziomu usług stomatologicznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy. Wysokiej klasy urządzenia są gwarancją skuteczności oraz bezpieczeństwa. Nasz gabinet jest wyposażony, między innymi, w:

 • Dentozon – aparat do ozonoterapii. Stosuje się go w leczeniu wczesnych etapów próchnicy. Jest wykorzystany również w dezynfekcji jamy ustnej po zabiegach usuwania zębów (ekstrakcjach), dezynfekcji kanałów korzeniowych oraz przy płukaniu jamy ustnej.
 • Kamera wewnątrzustna – używana przez naszych specjalistów podczas diagnostyki, pozwala pacjentowi na obejrzenie ubytków na ekranie monitora.
 • The Wand – sterowane elektronicznie urządzenie do znieczulania.
 • Piaskarka stomatologiczna firmy Kavo – urządzenie do piaskowania, czyli zabiegu oczyszczania uzębienia z osadów i przebarwień.
 • Skaler ultradźwiękowy szwedzkiej firmy Amdent – urządzenie do tzw. skalingu, czyli zabiegu polegającego na usuwaniu z powierzchni zębów zgromadzonych na nich złogów kamienia.
 • Trzy unity stomatologiczne – dysponujemy trzema urządzeniami najnowszej generacji, które umożliwiają nam wykonywanie kompleksowych zabiegów stomatologicznych.
 • Aparaty RTG GENDEX – punktowy oraz panoramiczny.

Udogodnienia dla pacjentów

Wybitni specjaliści i wysokiej jakości sprzęt z pewnością stanowią najważniejsze zalety naszych gabinetów, ale proponujemy Państwu jeszcze więcej. Zadowolenie i komfort pacjentów są dla nas priorytetem. Korzystanie z usług Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej może być bardziej atrakcyjne dzięki korzystnemu systemowi udogodnień takich jak:

 • Dodatkowe wizyty indywidualne (poza terminarzem) – aby dopasować się do potrzeb naszych pacjentów, wprowadziliśmy możliwość umówienia się na wizytę w dogodnym dla Państwa terminie, niekoniecznie w standardowych godzinach pracy specjalistów. W szczególnych przypadkach pracujemy również w weekendy.
 • Oferta dla pacjentów mieszkających za granicą – pośród naszych pacjentów są również osoby zamieszkałe na stałe poza granicami kraju. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy specjalną propozycję, obejmującą leczenie, transport oraz nocleg.
 • Karta Stałego Klienta – posiadacze karty wraz z ich rodzinami mogą korzystać z licznych zniżek i ofert specjalnych. Karta upoważnia do bezpłatnych konsultacji specjalistycznych oraz rabatów nawet do 20%.
 • Diagnostyka gratis – dla naszych pacjentów podstawowy przegląd i diagnostyka kamerą wewnątrzustną są wolne od opłat.
 • Abonamentowa opieka medyczna dla firm – w ramach usługi proponujemy Państwu trzy pakiety: pakiet standardowy, który obejmuje profilaktyczne zabiegi stomatologiczne, pakiet extra, czyli podstawowe leczenie stomatologiczne, a także pakiet extra plus – pełen zakres podstawowego i specjalistycznego leczenia.
 • Ratalny system płatności – należność za przeprowadzone zabiegi mogą Państwo rozłożyć na dogodne i łatwe do spłaty raty.

Osiągnięcia i certyfikaty Medicus Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej

Nasza przygoda ze stomatologią rozpoczęła się w 1996 roku. Kameralna indywidualna praktyka lekarska z czasem przekształciła się w jedną z najchętniej odwiedzanych placówek stomatologicznych w okolicy. Rozbudowaliśmy nasze gabinety, aby dziś cieszyć się zaufaniem pacjentów – również tych zamieszkujących za granicą. To dla nas wielkie wyróżnienie, że przyjeżdżają Państwo aż z tak daleka, aby poddać się zabiegom przeprowadzanym przez naszych stomatologów.

Specjaliści pracujący w centrum stomatologicznym mogą poszczycić się licznymi certyfikatami ukończenia kursów organizowanych w kraju oraz za granicą. W swojej codziennej pracy stosują nowoczesne rozwiązania technologiczne (m.in. amerykański aparat do RTG o minimalnej dawce promieniowania, ekran ciekłokrystaliczny z kamerą wewnątrzustną), a także wykorzystują najwyższej jakości materiały i produkty.