Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

rewitalizacja skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, regeneracja skóry głowy osocze bogatopłytkowe

Wczytaj więcej wyników

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym - informacje

Gabinet zabiegowy w Lea Clinic Gabinet zabiegowy w Lea Clinic

Mezoterapia skóry owłosionej polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu głowy substancjami stymulującymi wzrost włosów i hamującymi ich wypadanie. Mieszanki witamin, minerałów i/lub blokerów DHT są wstrzykiwane w znieczuleniu miejscowym, a każdy zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zwolennicy mezoterapii twierdzą, że zastrzyki zwiększają krążenie krwi w osłabionych lub uśpionych mieszkach włosowych, wymieniając witaminy i minerały, które tracimy wraz z wiekiem.

Niechirurgiczne leczenie wypadania włosów

Leczenie nadmiernego wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w swojej warszawskiej Klinice Medycyna Młodości świadczy lek. med. Urszula Brumer. Oferta przewiduje komputerowe badanie skóry głowy oraz mieszków włosowych, dzięki czemu można zaproponować pacjentom najlepszą terapię. Zabieg polega na ostrzyknięciu skóry głowy odpowiednim preparatem, od koktajli z peptydami (czynnikami wzrostu), poprzez osocze bogatopłytkowe, które – jak tłumaczą lekarze placówki – jest najbardziej skuteczną terapią w przypadku łysienia męskiego, aż po zabiegi z własnymi komórkami macierzystymi pacjenta.

NZOZ Medical Hair & Esthetic to kolejna placówka w stolicy, gdzie zabiegiem mezoterapii możemy poprawić kondycję swoich włosów i zmniejszyć ich nadmierne wypadanie. Procedurę przeprowadza się przy wykorzystaniu Systemu GPS III Recover, a uzyskany preparat (koncentratu leukocytarno-bogatopłytkowy - 9-krotna koncentracja płytek krwi) jest podawany podskórnie przy użyciu bardzo cienkiej igły. Klinika specjalizuje się w nowoczesnych metodach terapii łysienia, w tym również w przeszczepie włosów STRIP i FUE.

Wypadanie włosów wskutek ubogiej diety, słabego krążenia czy zmian hormonalnych, a ponadto leczenie schorzeń typu łysienie plackowate to wskazania do zastosowania iniekcji skóry głowy w Klinice Urody Life-Beauty w Grodzisku Mazowieckim. Tu również  w leczeniu łysienia ofertę stanowi zabieg mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Z 20 ml krwi pacjenta pozyskuje się preparat bogaty w czynniki wzrostu, które aktywują i pobudzają uśpione mieszki włosowe do produkcji włosa. Współwłaścicielem kliniki jest kosmetolog, dr n. hum. Sylwia Malinowska.

Słabe i wymagające silnego odżywienia włosy leczą również specjaliści Centrum Medycyny Estetycznej  i Laseroterapii Ideal Med w Lublinie, gdzie oferta zabiegów wzmacniających włosy i zmniejszających ich wypadanie obejmuje mezoterapię igłową owłosionej skóry głowy, dermarollery (mezoterapia mikroigłowa) oraz specjalny program biostymulacji komórek skóry głowy Regeneris, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi. Pełen zakres zabiegów dermatologii estetycznej świadczy w zespole lek. med. Mariola Wronecka, specjalista dermatolog.

W Gdańsku, mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przy użyciu zestawu Tropocells stanowi propozycję leczenia łysienia w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej, Małgorzaty Tusk. Zabieg oparty na osoczu bogatopłytkowym (PRP, platelet-rich plasma), uzyskanym z 10 ml krwi pacjenta wykonywany przez lekarza, jest w pełni biokompatybilny i bezpieczny. Oprócz stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczenia, procedura jest tu standardowo stosowana do wypełniania zmarszczek. Gabinet swoją działalność prowadzi od 2008 r. i zlokalizowany jest na Przymorzu.

Mezoterapia skóry głowy należy do zabiegów przeprowadzanych z wykorzystaniem bogatopłytkowego koncentratu PRP także w Mandala Beauty Clinic w Poznaniu. Dla uzyskania najlepszych efektów, lekarze zalecają w przypadku leczenia wypadania włosów przeprowadzenie trzech zabiegów, przy czym druga sesja jest możliwa do wykonania dopiero po 3 miesiącach, natomiast trzeci zabieg po upływie roku. Terapia łysienia z użyciem preparatu PRP wykonywana jest tu przy pomocy Systemu GPS™ III (Gravitational Platelet Separation System). Klinika specjalizuje się ponadto w zabiegach transplantacji włosów u kobiet i mężczyzn. 

Mezoterapia w łysieniu w USA

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Katowice

Jak informuje Stem Cell Hair Replacement, pojedyńcza sesja terapeutyczna może kosztować od 250 $ (925 zł) do 400 $ (1,480 zł) w zależności od miejsca zamieszkania pacjenta. 

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym - ceny w różnych miastach

 • Józefosław od 500 zł
 • Słupno od 400 zł
 • Warszawa od 299 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 350 zł do 4 499 zł
 • Kraków od 440 zł do 2 900 zł
 • Wrocław od 450 zł do 1 200 zł
 • Poznań od 500 zł do 1 000 zł
 • Gdańsk od 400 zł do 1 000 zł
 • Katowice od 470 zł do 610 zł
 • Białystok od 400 zł do 1 800 zł
 • Częstochowa od 2 600 zł
 • Kielce od 500 zł do 1 000 zł
Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym cena »

Usługa mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.