Mikroskleroterapia pajączków Poznań

mikroskleroterpia płynem żylaków kończyn dolnych, mikroskleroterpia piankowa

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Mikroskleroterapia żylaków w Poznaniu - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Zabieg mikroskleroterapii to metoda leczenia pajączków naczyniowych na nogach, czyli wenulektazji, angiektazji i teleangiektazji. Przeprowadzany jest za pomocą bardzo cienkiej igły insulinowej, poprzez którą do naczynka podawana jest substancja obliterująca. Zabieg wykonywany jest przy wykorzystaniu specjalnego oświetlacza naczyniowego, dzięki któremu widoczne są naczynka i ich sieci na głębokości do 1 cm, niedostrzegalne gołym okiem lub w badaniu USG. Substancja podana do żyłki wywołuje odczyn zapalny, następnie występuje jej zwłóknienie oraz zarośnięcie. Mikroskleroterapię chirurg naczyniowy przeprowadza w warunkach ambulatoryjnych i zabieg ten trwa 20-30 minut, po którym pacjent zobowiązany jest nosić opatrunek uciskowy przez ok. 3 dni.

Mikroskleroterapia pajączków na nogach w ofercie poznańskich chirurgów naczyniowych

Na leczenie pajączków na nogach za pomocą mikroskleroterapii można udać się do Kliniki Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed. Oprócz mikroskleroterapii można poddać się tutaj także zabiegowi skleroterapii - oba wykonywane są pod kontrolą aparatu USG (echoskleroterapia) lub z użyciem systemu podświetlania naczyń (VeinLite). Ponadto proponowane jest tutaj także laserowe zamykanie pajączków i drobnych żylaków na nogach oraz laserowe operacje żylaków kończyn dolnych (EVLT). Stosowana jest również kompresoterapia oraz wykonywana jest diagnostyka żylaków - badanie USG Duplex-Doppler.

Mikroskleroterapia pajączków kończyn dolnych oferowana jest w Poznaniu również przez Gabinet Medycyny Sportowej i Skleroterapii Hess-Med. Pacjent może poddać się tutaj także skleroterapii, przeprowadzanej lekiem Aethoxysclerol, nie tylko śródskórnych teleangiektazji czy najmniejszych żylaków siatkowych, ale także obliteracji żył centralnych teleangiektazji i małych żylaków podskórnych oraz sklerotyzacji żylaków średniej wielkości i sklerotyzacji żylaków średniej wielkości żyły odpiszczelowej.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Poznania zabiegami mikroskleroterapii naczyń żylnych na nogach, jest dr n. med. Wojciech Turkiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (od 2006 roku), który specjalizuje się m.in. w chirurgii naczyń żylnych. Doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywał na Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz w Poradni Chorób Naczyń Szpitala Wojewódzkiego oraz Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno-Leczniczego Bamberski Dwór w Poznaniu. Brał udział także w wielu szkoleniach, m.in. w szkoleniu specjalizacyjnym z zakresu angiologii (lata 2007-2010).

Cena zabiegu mikroskleroterapii żylaków kończyn dolnych w Poznaniu i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Za mikroskleroterapię pajączków kończyn dolnych trzeba na terenie Poznania zapłacić kwotę 200 zł, natomiast w Manchester Vein Clinic (Wielka Brytania) jest to suma 285 funtów (1 600 zł).

Mikroskleroterapia pajączków nóg - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 200 zł do 600 zł
 • Warszawa od 200 zł do 880 zł
 • Łódź od 90 zł do 350 zł
 • Kraków od 400 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Gdańsk od 350 zł do 500 zł
 • Katowice od 200 zł do 900 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 500 zł
 • Tychy od 300 zł do 1 000 zł
 • Radom od 300 zł do 350 zł
 • Wrocław od 400 zł
 • Gliwice od 200 zł do 500 zł
Mikroskleroterapia pajączków nóg cena »

Usługa mikroskleroterapia pajączków w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego.

Pacjenci szukali zabiegu mikroskleroterapia pajączków nóg w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor: