Miniflebektomia (szydełkowanie żył)

Synonimy: usuwanie żylaków metodą Millera i Varady'ego

Filtruj wyniki
Kielce  ul. Warszawska 21

Plus Med

ocena 4.7 / 5 (40 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Bardzo przyjazna atmosfera, lekarz który spokojnie i konkretnie odpowiada na pytania." 
Wczytaj więcej wyników

Miniflebektomia (szydełkowanie żył) - informacje

Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej

Nowoczesny i  małoinwazyjny zabieg chirurgicznego leczenia żylaków, jakim jest miniflebektomia, polega na ich usunięciu za pośrednictwem milimetrowych nacięć przy użyciu specjalnych szydeł chirurgicznych – stąd nazwa: „szydełkowanie żył”. Procedura trwa około godziny i wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym bez konieczności stosowania szwów, co pozwala na uzyskanie dobrego efektu kosmetycznego.

Małoinwazyjne usuwanie zmienionych pni żylnych

Leczenie żylaków świadczy w Poznaniu Gabinet Lekarski Medic Laserplus, gdzie zabieg miniflebektomii polega na usunięciu niewydolnych naczyń żylnych poprzez mikronacięcia (cięcie od 2-3 mm), po których miejsce zamyka się plastrem (steri-strip) lub pojedynczym bardzo cienkim szwem. Procedura, która trwa około 40 minut, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem mikrochirurgicznych narzędzi, co daje bardzo dobry efekt kosmetyczny. Specjalistyczną praktykę lekarską prowadzi dr n. med. Piotr Matyba, specjalista z chirurgii ogólnej II stopnia.

Miniflebektomia Varady to jedna z technik chirurgicznych usuwania niektórych rodzajów żylaków kończyn dolnych, a zarazem oferta NZOZ Profi-Med w Goleniowie. Jej zastosowanie wskazane jest w przypadkach: żylaków siatkowatych, izolowanych i pni żylnych oraz żylaków żył łączących, które wycina się za pomocą specjalnych haczyków, nie pozostawiając blizn. Zabiegi wykonuje dr n. med. Maciej Józefowicz, chirurg ogólny, specjalista medycyny estetycznej, który zwraca uwagę, że w zależności od nasilenia choroby zabieg techniką miniflebektomii Varady może wymagać powtórzenia. 

Jak podkreślają specjaliści Szpitala Eskulap w Osielsku, ważnym elementem skutecznego leczenia żylaków jest umiejętność doboru odpowiedniej metody dla danego pacjenta. Wskazaniami do minifelbektomii jest tu m. in. uczucie ciężkich nóg, ustępujące lub znacznie zmniejszające się po odpoczynku, a także uczucie rozpierania łydek. Kwalifikacja do operacji odbywa się w trakcie konsultacji specjalistycznej na podstawie wykonanego badania USG Doppler żył. W zespole specjalistów zabiegi wykonuje m. in. dr hab.n. med. Stanisław Molski, Koordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej, Angiologii i Chirurgii Ogólnej.

Nowoczesną i małoinwazyjną metodą profesora Varadyego, służącą do usuwania pojedynczych żylaków z nakłuć igłą i usunięcia ich specjalnym mikrochirurgicznym narzędziem oferuje również dr n. med. Maciej Garbień, specjalista chirurgii ogólnej. Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym bez konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego. Zabieg miniflebektomii jest wykonywany jako uzupełnienie operacji laserowych lub tradycyjnych, u pacjentów, u których nie można przeprowadzić skleroterapii z powodu zbyt licznych lub zbyt dużych żylaków. Swoje usługi, dr Garbień świadczy w Prywatnej Poliklinice Na Grobli we Wrocławiu.

Niewydolne gałęzie doprowadzające do głównego pnia żyły usuniemy w Gabinetach chirurgii naczyniowej Sroga, gdzie miniflebektomia jest jedną z kilku propozycji małoinwazyjnych metod leczenia żylaków. Zabieg poprzedza diagnostyka USG Doppler celem oceny układu naczyniowego, a wykonuje go lek. med. Janusz Sroga, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej, Ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej Kliniki Chirurgii Ogólnej 5 WSzK w Krakowie. Zabiegi przeprowadza w Krakowie, Nowym Targu i w Waksmund.

Miniflebektomia Varady'ego to także oferta Flebomedica Polkard Centrum Medycznego w Olsztynie, gdzie po mikrochirurgicznym zabiegu zakłada się pończochę o stopniowanym ucisku. Bezpośrednio po nim pacjent musi zacząć chodzić, w związku z czym może powrócić do codziennych zajęć i prowadzić dotychczasowy tryb życia. Placówkę prowadzi lek. med. Krzysztof Pomorski, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, który jako pierwszy chirurg w regionie wprowadził technikę miniflebektomii Varady'ego w operacjach żylaków. 

Chirurgiczne leczenie żylaków w Polsce i w Londynie – różnica kosztów

Gabinet zabiegowy w Lea Clinic Gabinet zabiegowy w Lea Clinic

W Spire Bushey Hospital za leczenie obu nóg zapłacimy 4,513 £ (25,272 zł), a cena obejmuje opłatę konsultanta, diagnostykę oraz główne leczenie. Niezależnie od metody, chirurgiczne leczenie w Polsce jest nieporównywalnie korzystniejsze. 

Miniflebektomia (szydełkowanie żył) - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 600 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 700 zł do 3 000 zł
 • Częstochowa od 500 zł do 3 500 zł
 • Kraków od 800 zł do 2 800 zł
 • Poznań od 200 zł do 2 500 zł
 • Bydgoszcz od 900 zł do 2 000 zł
 • Toruń od 500 zł do 2 500 zł
 • Łódź od 400 zł do 1 000 zł
 • Kielce od 300 zł do 500 zł
 • Gliwice od 2 000 zł
 • Katowice od 600 zł
Pokaż więcej »

Usługa miniflebektomia (szydełkowanie żył) jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska