Modelowanie twarzy i ciała własnym tłuszczem

Synonimy: operacje plastyczne z użyciem własnego tłuszczu, poprawianie wyglądu twarzy przez przeszczep tłuszczu, lipofilling więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Modelowanie twarzy i ciała własnym tłuszczem - informacje

Kadra w Klinika Dr Grzesiak Monika Jachna-Grzesiak Kadra w Klinika Dr Grzesiak Monika Jachna-Grzesiak

Lipodystrofia jest naturalnym procesem zaniku tkanki tłuszczowej, wskutek starzenia się organizmu, powodując wraz z ubytkiem włókien kolagenu i elastyny, spadek jej napięcia i elastyczności, a unikatową metodą uzupełnienia tych ubytków jest lipofilling.  Stanowiąc doskonały materiał wypełniający tkanki miękkie, tłuszcz stosowany do iniekcji jest poddawany transplantacji z jednej części ciała (miejsca depozytowe) do drugiej w celu remodelingu. Pozyskanie materiału biologicznego w postaci młodych i silnych komórek tłuszczowych odbywa się wcześniej w procesie liposukcji.

Tłuszcz – nasz własny kapitał młodości  

Wypełnienie bruzd, zmarszczek oraz poprawa owalu twarzy z możliwością eliminacji jej asymetrii są tylko niektórymi wskazaniami do lipofillingu, jaki oferuje Klinika Zawodny Estetic w Szczecinie. Zabieg przeszczepienia tłuszczu składa się z kilku etapów i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym pod kierunkiem dr n. med. Piotra Zawodnego, specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej, lekarza medycyny estetycznej oraz członka Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Gabinet, który praktykę prowadzi od 2000 r., posiada certyfikat przyznany przez Okręgową Izbę Lekarską w Szczecinie.

Na Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala Swissmed w Gdańsku, lipofilling jest jedną z wielu procedur wykonywanych w zakresie modelowania wskazanych obszarów ciała. Lipotransfer twarzy obejmuje dwa etapy zabiegu przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym i miejscowym w przypadku modelowania tłuszczem ust. Specjalistą II stopnia z chirurgii plastycznej na Oddziale jest dr n. med. Jerzy Jankau. Szpital jest laureatem III miejsca w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej 2012. Posiada również certyfikat „Szpitala bez bólu”.

Przeszczep autogennej tkanki tłuszczowej w zakresie rekonstrukcji wolumetrycznej ubytków tkanek twarzy, wykonamy w Szpitalu Pulsmed w Łodzi. Lipofilling + ADSC (Adult Stem Cells) jest realizowany w ramach terapii anti-aging, a kwalifikacje do zabiegów przeprowadza  specjalista chirurgii plastycznej, dr n. med. Paweł Pisera. Oprócz technologii izolowania komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej, szpital umożliwia zamrażanie i przechowanie materiału do powtórnego zastosowania. Cena zabiegu obejmuje pobyt w szpitalu, a koszty mogą być rozliczone w systemie ratalnym Medi Raty.

Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta w celu kosmetycznych wypełnień bruzd i zmarszczek oraz ogólnej poprawy wyglądu jest jednym z zabiegów na twarz, jakie oferuje Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej IQ Medica w Warszawie. Zlokalizowany w samym centrum Warszawy, przy ul. Nowogrodzkiej punkt konsultacyjny  stanowi miejsce kwalifikacji do zabiegów, jakie wykonywane są już na przedmieściach, w nowoczesnym obiekcie przy ul. Puławskiej. Specjalistą chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej jest dr n. med. Piotr Osuch.

W Katowicach, skuteczną metodę modelowania twarzy oraz redukcji oznak starzenia za pomocą lipotransferu Adivive™ stosuje Lipoline Clinic. Nowoczesna technologia separacji wyposażona w nowatorskie filtry zestawu FPU (Fat Processing Unit), pozwala uzyskać materiał bogaty w zdrowe komórki tłuszczowe oraz cenne komórki macierzyste, jakie są następnie implantowane w miejsce biorcze w znieczuleniu miejscowym. W zabiegach przeszczepu tłuszczu specjalizuje się specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, lek. med. Konrad Januszek.

Korekcja owalu twarzy z zastosowaniem tkanki tłuszczowej pacjenta, stanowi ofertę prywatnej praktyki dr n. med. Grzegorza Mocnego, specjalisty chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej, jaką realizuje w Krakowie i w Olkuszu. Certyfikowany w zakresie zastosowania preparatu Macrolane w chirurgii estetycznej, specjalizuje się również w medycynie estetycznej i transplantologii. Zabieg lipofillingu jest dwuetapowy (liposukcja, lipotransfer), wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. 

Ile zapłacimy za remodeling twarzy własnym tłuszczem w Polsce i we Francji?

Kadra w Chiroplastica Kadra w Chiroplastica

Jak podaje serwis informacji medycznej Anveli Medical, koszt mikrolipoiniekcji twarzy w Pont-à-Mousson zaczyna się od 890 £ (4,984 zł), a cena uwzględnia opłaty chirurgiczne wraz z hospitalizacją, lot oraz opłaty administracyjne (m.in. ubezpieczenie). 

Modelowanie twarzy i ciała własnym tłuszczem - ceny w różnych miastach

 • Plewiska od 4 500 zł
 • Warszawa od 2 500 zł do 17 000 zł
 • Kraków od 1 500 zł do 12 000 zł
 • Poznań od 2 000 zł do 10 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 7 000 zł
 • Wrocław od 1 700 zł do 16 000 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 15 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 20 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 968 zł do 3 000 zł
 • Tychy od 2 000 zł
 • Gdynia od 3 500 zł do 4 900 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 8 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa modelowanie twarzy i ciała własnym tłuszczem jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska