Naczyniaki - usuwanie laserem

laserowe usuwanie naczyniaków, naczyniaki rubinowe leczenie laserem, naczyniaki płaskie usuwanie laserem więcej »

Wczytaj więcej wyników

Naczyniaki - usuwanie laserem - informacje

Gabinet zabiegowy w Medestetis Gabinet zabiegowy w Medestetis

Naczyniaki (łac. haemangioma) to najczęściej niezłośliwe zmiany nieprawidłowo rozwiniętych naczyń krwionośnych. Schorzenie może być wrodzone bądź pojawić się z wiekiem. Naczyniaki mogą mieć różny kształt, kolor i umiejscowienie, każdy jednak wymaga konsultacji i diagnozy lekarskiej, aby wykluczyć jego złośliwość. Niektóre naczyniaki, zwłaszcza te u noworodków albo dzieci, znikają samoistnie, inne wymagają interwencji lekarza. Naczyniaki najczęściej usuwa się chirurgicznie bądź laserowo. Operacja laserowa trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości zmiany, i nie wymaga znieczulenia, bowiem jest praktycznie bezbolesna. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast aby zupełnie pozbyć się naczyniaka, trzeba zazwyczaj odbyć kilka sesji. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest m.in. bielactwo i ciąża.

Laserowa redukcja naczyniaków w Polsce

W Krakowie przy ul. Zacisze, naczyniaki można usunąć w Instytucie Dermatologii Eco-Lab. W tym celu stosuje się laser Nd-YAG Alma Harmony,  zaopiniowany przez Katedrę Telekomunikacji Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Laser nie powoduje blizn, a dzięki końcówce chłodzącej zabieg jest praktycznie bezbolesny. W Eco-Lab laserowo wyleczyć można także wszelkie rodzaje trądziku, przebarwienia oraz zredukować pierwsze oznaki starzenia.

W Bydgoskiej klinice dermatologii estetycznej i laserowej Fenomed można nie tylko laserowo usunąć naczyniaki ale także zamknąć naczynia i wyleczyć rumień. Dzięki laserowi  Fraxel re:pair lekarz jest w stanie już za pierwszym razem znacznie zredukować zmianę naczyniową. Długość zabiegu zależy od zastosowanej mocy urządzenia, którą specjalista dobiera indywidualnie do rodzaju i wielkości naczyniaka. Pozytywnym efektem zabiegu prócz redukcji zmiany jest też napięcie i ujędrnienie skóry oraz likwidacja przebarwień. Aby zredukować pieczenie podczas zabiegu stosuje się specjalny żel chłodzący.

Laserowe usuwanie naczyniaków posiada w swojej ofercie przyjmujący w Warszawie, Świdnicy i Wrocławiu dr Andrzej Kępa, specjalista medycyny estetycznej. Dr Kępa swoją wiedzę na temat usuwania naczyniaków zdobywał podczas kongresów i szkoleń, np. Międzynarodowych Kongresów Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Lekarz redukuje zmiany naczyniowe wykorzystując Laser Salsa 120, posiadający certyfikat CE. Urządzenie ma wbudowany system krioznieczulenia, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Aby całkowicie pozbyć się naczyniaków trzeba odbyć ok 3 do 5 sesji. Specjalista pomoże także pozbyć się laserowo  telangiektazji na twarzy i ciele oraz drobnych żylaków.

Usuwanie naczyniaków laserem w Polsce taniej niż w Hiszpanii

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Standardowa cena usunięcia naczyniaka w Polsce waha się od 200 do 700 zł w zależności od wielkości zmiany. Dla przykładu w hiszpańskiej Clinica Foguet ten sam zabieg kosztuje ok. 350 euro (ok 1 530 zł) a w American Academy of Cosmetic Surgery Hospital w Dubaju 248 euro (ok 1 084 zł).

Naczyniaki - usuwanie laserem - ceny w różnych miastach

 • Józefosław od 200 zł
 • Warszawa od 150 zł do 10 000 zł
 • Kraków od 100 zł do 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 900 zł
 • Wrocław od 100 zł do 400 zł
 • Częstochowa od 50 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł
 • Katowice od 100 zł do 1 300 zł
 • Poznań od 50 zł do 300 zł
 • Tychy od 300 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 500 zł
 • Szczecin od 170 zł do 450 zł
Naczyniaki - usuwanie laserem cena »

Usługa naczyniaki - usuwanie laserem jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.