Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Newmedical ma swoją siedzibę na terenie Szpitala „Zdroje” w Pawilonie Ginekologii i Położnictwa Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Widok ogólny Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie - logo

Informacje ogólne o Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie

Centrum medyczne Newmedical należy do Grupy Medycznej Starmedica, która swoje placówki posiada również, między innymi, w Puławach, Legnicy i Gorzowie Wielkopolskim. Ośrodek w Szczecinie świadczy utrzymane na najwyższym poziomie jakości usługi z zakresu diagnostyki obrazowej.

W Newmedical wykonywane są badania rezonansu magnetycznego (MRI) oraz pozytonowej tomografii emisyjnej PET/CT. Placówka dysponuje sprzętem najnowszej generacji, który pozwala uzyskiwać niezwykle precyzyjne obrazy, pełniące kluczową rolę w rozpoznaniu wielu zmian chorobowych występujących w organizmie człowieka. Na wyposażeniu ośrodka znajduje się aparat Discovery 610 uznanej brytyjskiej firmy GE Healthcare oraz 3-teslowy rezonans magnetyczny, a także mobilny dyspenser Intego firmy Medrad służący do bezpiecznego dozowania radiofarmaceutyków.

Nowoczesny sprzęt oraz wiedza i umiejętności naszego personelu pozwalają na przeprowadzanie skutecznej diagnostyki chorób neurologicznych, kardiologicznych, a także na obrazowanie głowy, kręgosłupa i stawów czy lokalizację krwawień wewnętrznych. Tym, co wyróżnia placówkę Newmedical, jest możliwość wykonania badań dających bardzo duże prawdopodobieństwo rozpoznania nowotworów, sięgające nawet 90% przypadków. Taką efektywność posiada procedura PET/CT, dzięki której da się wykryć wczesne ogniska patologiczne o wielkości zaledwie kilku milimetrów. Badanie stosuje się także w celu monitorowania rezultatów w trakcie leczenia chorób nowotworowych. Umożliwia ono ponadto określenie, czy zmiana ma charakter łagodny, czy złośliwy oraz czy u pacjenta wystąpiły przerzuty nowotworowe do innych narządów.

Gwarancją wysokiej jakości świadczonych w Centrum Diagnostyki Obrazowej Newmedical usług są ceryfikaty potwierdzające, że placówka spełnia wymagania norm ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2009.

W ośrodku czekają na pacjentów atrakcyjne promocje, umożliwiające wykonanie badań po niższych cenach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej placówki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W Centrum Diagnostyki Obrazowej Newmedical posiadamy nowoczesny aparat Discovery 610 renomowanej brytyjskiej firmy GE Healthcare, służący do wykonywania pozytonowej tomografii emisyjnej PET/CT. Sprzęt różni się od zwykłego tomografu tym, że posiada niezwykle czuły skaner PET, umożliwiający precyzyjne wykrycie zmian nowotworowych o wielkości zaledwie kilku milimetrów. Urządzenie wykonuje oba badania – tomografię komputerową i pozytonową tomografię emisyjną – w ramach jednej procedury, a uzyskane w ich wyniku obrazy są na siebie nakładane. Dzięki temu da się uzyskać odzwierciedlenie funkcji narządów i dokładnie zlokalizować zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne lub patologiczne.

Na wyposażeniu placówki znajduje się również jeden z nielicznych w kraju mobilnych dyspenserów Intego firmy Medrad. Urządzenie jest skonstruowane w ten sposób, że pozwala na podanie dokładnie takiej dawki radiofarmaceutyku, jaka jest wymagana w przypadku określonego pacjenta. Precyzyjne dozowanie substancji gwarantuje pełną ochronę radiologiczną zarówno dla osób poddawanych badaniu PET/CT, jak i dla personelu placówki.

W ośrodku Newmedical dysponujemy ponadto pierwszym na terenie województwa zachodniopomorskiego aparatem rezonansu magnetycznego 3T. Umożliwia on uzyskanie obrazów anatomicznych wnętrza ciała człowieka, wykorzystując przy tym właściwości pola magnetycznego – im silniejsza jest indukcyjność pola, tym bardziej dokładne obrazy da się wygenerować. Stosowany w placówce sprzęt pozwala otrzymać wizualizacje najwyższej jakości, które swoją dokładnością przewyższają większość stosowanych w Polsce urządzeń od dwóch nawet do piętnastu razy.

Udogodnienia dla pacjentów

W Centrum Diagnostyki Obrazowej Newmedical pacjentów otaczamy szczególną troską – naszym priorytetem jest ich komfort i zadowolenie. Właśnie dlatego oprócz profesjonalnej opieki zapewniamy atrakcyjne rabaty na usługi medyczne znajdujące się w naszej ofercie. Pacjenci mogą skorzystać z programu „Tanie badanie raz w miesiącu”, który polega na tym, że raz w miesiącu, w piątek, określone badania można wykonać w promocyjnej cenie. Konkretne daty ogłaszamy za pośrednictwem naszych profili społecznościowych.

Osiągnięcia i certyfikaty Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie

Newmedical spełnia wymagania normy ISO 9001:2008. Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością stanowi potwierdzenie, że starannie monitorujemy wewnętrzne funkcjonowanie naszego ośrodka, co pozwala nam na bieżąco poprawiać jego efektywność. Dzięki temu świadczone przez nas usługi spełniają wysokie, międzynarodowe standardy.

Uzyskaliśmy ponadto certyfikat ISO 14001:2009. Firmy, które spełniają wymagania niniejszej normy, stosowanej w zakresie zarządzania środowiskowego, wyróżnia szczególna troska o ochronę środowiska. Certyfikat oznacza, że Newmedical z sukcesem zapobiega zanieczyszczeniom w myśl idei zrównoważonego rozwoju, czyli w sposób, który uwzględnia potrzeby społeczno-ekonomiczne.