Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie - cennik

poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
9:00 - 15:00
niedziela
nieczynne

W placówce Newmedical w Szczecinie zajmujemy się wykonywaniem badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Wykorzystywane przez nas nowoczesne technologie pozwalają na wizualizację zmian fizjologicznych i patologicznych w ciele pacjenta oraz dostarczenie danych, na podstawie których odpowiedni lekarz specjalista może wydać opinię na temat stanu zdrowia badanego.

Pierwszą procedurą znajdującą się w naszej ofercie jest rezonans magnetyczny (MRI). Stosuje się ją w przypadkach, gdy konieczna jest diagnostyka i lokalizacja zmian nowotworowych, krwawień wewnętrznych i uszkodzeń kręgosłupa czy udaru mózgu. MRI jest wykonywane również wtedy, gdy zachodzi potrzeba pozyskania bardziej szczegółowych informacji na temat problemów zaobserwowanych podczas badań rentgenowskich, USG albo tomografii komputerowej. Ze względu na to, że działanie rezonansu magnetycznego wykorzystuje właściwości pola magnetycznego i fal radiowych, jest szczególnie przydatne do wykrywania zmian chorobowych zwłaszcza w tkankach zasłoniętych kośćmi (np. w mózgu). Badanie jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, należy jednak wziąć pod uwagę, że nie może być wykonywane u pacjentów z wszczepionym metalowym ciałem obcym (mowa np. o elektrostymulatorze serca czy różnego rodzaju implantach).

Przeprowadzamy także pozytonową tomografię emisyjną PET/CT. Badanie pozwala z niezwykłą dokładnością rozpoznać nowotwory we wczesnej fazie ich rozwoju, kiedy szanse na wyleczenie są największe. Stanowi ono połączenie dwóch metod: tomografii komputerowej oraz pozytonowej tomografii emisyjnej. Pierwsza z nich analizuje strukturę tkanek i narządów, druga zaś wykorzystuje fakt, że metabolizm zmian chorobowych różni się od metabolizmu komórek zdrowych. By zarejestrować wspomniane procesy metaboliczne, konieczne jest wprowadzenie do krwi znakowanej promieniotwórczo substancji zawierającej izotop o czasie połowicznego rozpadu na tyle krótkim, że większość promieniowania powstaje w trakcie badania. Procedura jest bezbolesna, bezpieczna i umożliwia bezinwazyjne rozpoznanie nowotworów ze skutecznością sięgającą 90%. Stosuje się ją nie tylko w celu wykrycia zmian, określenia ich charakteru (złośliwego lub łagodnego), ale również do ich monitorowania – dzięki uzyskanym obrazom lekarz może ocenić, czy prowadzona terapia odnosi pożądane efekty. Pozytonowa tomografia emisyjna jest wykorzystywana ponadto w diagnostyce chorób kardiologicznych (np. gdy zachodzi podejrzenie choroby niedokrwiennej), stanów zapalnych niewiadomego pochodzenia oraz niektórych chorób neurologicznych (np. Alzheimera).

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Centrum Diagnostyki Obrazowej Newmedcal, którą znajdą Państwo w cenniku poniżej:

Czytaj więcej 

Cennik konsultacji i zabiegów

Diagnostyka i badania

Honorujemy płatności: gotówka, leczenie na raty,

Prezentowany cennik Newmedical - Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szczecinie jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska