Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem Kraków

laserowe zamykanie naczynek na nogach, zamykanie pajączków na nogach laserem naczyniowym, zamykanie teleangiektazji na nogach laserem naczyniowym więcej »

Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

Pajączki naczyniowe na nogach (tzw. teleangiektazje) tworzą się początkowo na udach, a następnie na łydkach i stopach. Powodem ich powstawania jest obniżona sprężystość ścian naczyń krwionośnych, która pojawia się wraz z wiekiem, a także z powodu wpływu żeńskich hormonów - estrogenów. Poprzez te hormony to właśnie kobiety częściej są narażone na powstawanie na nogach teleangiektazji, szczególnie w okresie dojrzewania, ciąży oraz menopauzy. Rozwojowi takiego schorzenia sprzyja również otyłość i brak ruchu, co powoduje pękanie naczynek. Ma na nią negatywny wpływ również palenie papierosów, ekspozycja na słońce oraz duża różnica temperatur.

Laserowe usunięcie popękanych naczynek na nogach w Krakowie

Laserowe zamykanie teleangiektazji na całych nogach to zabieg, proponowany na terenie Krakowa przez Instytut Piękna Consensus Med. Placówka ta wyposażona jest w urządzenie laserowe ND-Yag, które emituje długość fali 1064 nm. Za jego pomocą lekarz może zlikwidować pajączki na nogach o średnicy do 4 mm, a także usunąć niektóre naczynia na twarzy i ciele. Do zamykania naczyń krwionośnych wykorzystywany jest tutaj także laser CO2 oraz urządzenie IPL Photoderm Vasculight, które zamiast światła laserowego emituje szerokie spektrum fal selekcjonowanych.

Usuwanie popękanych naczynek laserem na całych nogach to także oferta medyczna Instytutu Dermatologii Eco-Lab. Lekarz w trakcie takiego zabiegu może posłużyć się tutaj laserem erbowym, laserem Pixel oraz laserem YAG. Wykorzystywany w placówce laser YAG to laser Harmony Nd:YAG 1064nm, za pomocą którego można pozbyć się także teleangiektazji na twarzy, powierzchniowych i głębszych zmian naczyniowych oraz naczyń niebieskich na nogach do średnicy 3 mm. Inną formą zamykania pajączków na nogach jest tutaj światło urządzenia IPL, a także zabiegi z wykorzystaniem kriochirurgii i elektrokoagulacji.

Lekarzem, zajmującym się w Krakowie laserowym zamykaniem pajączków na nogach, jest lek. med. Filip Reś, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1999 roku), chirurgii naczyniowej (od 2014 roku) oraz lekarz medycyny estetycznej, który z zakresu zabiegów z chirurgii naczyniowej doszkalał się, pracując w Pododdziale Chirurgii Naczyniowej przy Klinice Kardiochirurgii Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Przy zabiegach, zamykających naczynia krwionośne na nogach, posługuje się laserem Palomar nd-yag z głowicą Lux 1064, stosowanym na całym świecie w leczeniu pajączków.

Jaka jest cena zabiegu likwidującego pajączki na całych nogach za pomocą lasera w Krakowie, a jaka w Londynie?

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

Od 150 zł - tyle w krakowskich gabinetach medycyny estetycznej należy wydać na zabieg zamykający naczynia krwionośne na całych nogach. W Wielkiej Brytanii jest to kwota 180 funtów (1 000 zł) za taki sam zabieg w londyńskim Tooting Medical Centre.

Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 150 zł do 1 600 zł
 • Warszawa od 100 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 200 zł do 1 000 zł
 • Wrocław od 200 zł do 800 zł
 • Łódź od 360 zł do 2 000 zł
 • Białystok od 500 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 250 zł do 1 500 zł
 • Kielce od 100 zł do 900 zł
 • Katowice od 400 zł
 • Tychy od 600 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł
 • Szczecin od 800 zł do 1 600 zł
Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem cena »

Usługa nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.